Марокко – традиційна різноманітність

У світі офіційно визнано 193 країни. Найбільша кількість – 54 – на африканському континенті. Усі вони неймовірні та різноманітні. Вражають своєї красою, не залишають байдужими навіть тих, хто, здається, бачив усе. Однак з них усіх є одна, яка виділяється своєю дивною історією, традиціями і несхожістю, навіть усередині самої себе. Ім’я їй Марокко – країна п’яти світів.

 

 

Марокко географічно розташовано найближче до Європи з усіх африканських країн. Саме тому кажуть, що в Марокко дуже відчувається європейський вплив, але, коли приїжджаєш сюди, розумієш: це країна із шаленим колоритом, яка «кипить» традиціями. Крім того, Марокко — дуже різноманітна країна. Пейзаж тут змінюється разюче: з одного боку, це пустеля Сахара, де тільки спека і пісок, а в північній частині – портове місто Ес-Сувейра, де завжди дме свіжий морський бриз. Тут можна побувати у гірських містечках, таких як «блакитне місто» Шефшауен, і відчути колорит східного ринку Маррокеша із величезним вибором прекрасних килимів, різних виробів зі шкіри та яскравими прикрасами східної культури, солодощами. Загалом країну можна розділити на п’ять частин: пляжі, пустельна зона, гори, поля і каньйони.

Особливу унікальність відпочинку в Марокко надає суміш протилежностей: давньої і сучасної. На вулицях зустрічаються молоді люди, одягнені в національний костюм, а в руках вони тримають технічні новинки сучасного світу. І саме в Марокко відпочиваєш у чудових готелях, які оснащені за останнім словом техніки, при цьому оформлені в найкращих національних традиціях.

Марокко (араб. Аль-Магриб — «захід», офіційна назва — Королівство Марокко — країна на півночі Африки, яка межує на півночі з Іспанією (водний кордон через Гібралтар, а також сухопутний кордон із трьома Іспанськими напіванклавами — Сеутою, Мелільєю та Пеньйон-де-Велес-де-ла-Гомерою); на сході та південному-сході — з Алжиром; на півдні — із Західною Сахарою. Марокканський берег омивається Атлантичним океаном, та через Гібралтарську протоку переходить до Середземного моря. Кордони сучасного Марокко в деякій їх частині понині залишаються спірними. Площа. 458730 км2; або 710850 км2, враховуючи спірну територію Західної Сахари.

Марракеш

Найпопулярнішим містом є Марракеш, де розташована величезна кількість музеїв, численні пам’ятники архітектури і знамениті ринки. Це не лише столиця Марроко, це його серце! У центральному районі міста розташовано мавзолей Юсуфа бен Ташфина, мечеть Золотих яблук, а також палац Бахія. Серед головних справ, які потрібно зробити в Марокко, є прогулянка площею Джамаль ель Фна у Марракеші. Це місто, повне життя та руху. Головна площа міста увібрала все найяскравіше, що має країна. У перші хвилини перебування тут очікуйте отримати легке запаморочення від усього, що побачите: заклиначі змій, яких на площі десятки, музиканти, акробати, майстри махенді та люди з іншими тваринами та товарами. Усі торговці площі вдало заробляють на цьому різноманітті. Зробив фото – плати. Заговорив із ними – від тебе не відчепляться. Подивився на них – від тебе не відчепляться.

Різноманіття на площі вражає. Тут можна побачити навіть людські зуби! Так, один чоловік із торговців на розкладному столику демонстрував сотні різних людських зубів, таким чином рекламуючи свої стоматологічні послуги. І це також одна із особливостей. На кожні 800 000 жителів у Марокко є лише один стоматолог, тому хворі зуби зазвичай просто видаляють. Це пояснює, чому більшість марокканців усміхатимуться вам щирою беззубою усмішкою. Окрім площі, Марракеш багатий на видовищні місця. Лише за 2 євро ви можете побачити розкiшний палац Bahia із розкішними садами всередині чи Медресе (навчальний заклад), за відвідини мавзолею Бен Юсуфа необхідно заплатити 3 євро.

Ринки

У Марокко багато справжніх східних ринків. Називають їх по-різному від «блошиних» – до справжніх королівських.
Є й своєрідні, яких не побачиш ніде у світі. Наприклад, Chouara Tannery – ринок майстрів. Тут працюють зі шкірою, обробляють її, вичищають, фарбують. Тут дуже цікаво, однак є певне «але» – нестерпний сморід! Ті, хто полюбляє ексклюзивні речі, які зроблені вручну, обов’язково мають тут побувати. От тільки, направляючись сюди, пам’ятайте про сморід. Тут не допомагають ані м’ята під ніс, ані щось інше – просто налаштуйтесь на те, що навкруги буде смердіти. Ціни тут начебто і «кусючі», але тільки для тих, хто не торгується.

Взагалі у Марокко без «поторгуватися» нічого купувати не можна. У Марокко спілкуються арабською, берберською, французькою і, якщо пощастить, англійською. Втім, здається, що торговці у Марокко знають усі мови світу або, принаймні, базові фрази 9-ти різних мов. Це допомагає знаходити підхід до клієнта і торгуватись із ним. Торги – це універсальна мова марокканців, стиль життя для них. І вони роблять це віртуозно. У Марокко можна виторгувати у 4-ри, а то й у 5-ть разів дешевший товар не лише на базарі, але й у будь-якому магазині.

Шефшауен

Уяви, що ти стоїш посеред міста, будівлі якого, немов хмаринки, зливаються з небом, а вузенькі доріжки та численні сходи нагадують морські хвилі. «Казочки все це!» — НІ! Така краса існує насправді, і назва їй — Шефшауен… Знаменитий Шефшауен — чарівне місто, справжня арабська казка. У порівнянні з іншими містами — Фес, Марракеш, Касабланка — Шефшауен досить невеликий. Скрізь – вузенькі вулиці й сині будиночки. Усе місто забарвлене в фарбу кольору індиго. Стільки відтінків синього можна побачити тільки тут. Шефшауен, немов дорогоцінний камінь аквамарин, вважають талісманом кохання та вірності.
Місто заснували у 1471 році. Невдовзі після заснування Шефшауен став пристанищем для тисяч євреїв та мусульман, вигнаних з Іспанії. Нещасним припало до душі марокканське містечко, захищене гірськими хребтами з одного боку та високими стінами з іншого.

Шефшауен обіцяв їм служити надійною фортецею, тож, прибувши сюди, вигнанці почали облаштовувати місто подібно рідній Андалузії. Для євреїв синій колір – священний і нагадує про Бога та небо. Ось чому більшість будівель старих кварталів Шефшауна пишаються усім спектром кольорів царства Посейдона.

Протягом кількох століть Шефшауен вважали священним місцем, а тому іновірцям зайти сюди було зась. Порушення заборони каралося смертю. Це дозволило зберегти первозданний вигляд архітектури міста аж до сьогодні.

Нині ж вхід до міста відкритий усім бажаючим. Дістатися сюди можна з найближчого до Шефшауена міста Танжера за 13 доларів. Три години їзди на автобусі — і перед очима розкинеться дивовижна казка синього міста в Марокко. Не дивно, що Шефшауен вважають найкрасивішим містом країни.

Сахара

Узбережжя, гори, долини, стародавні міста … у Марокко є все. Але подорож до країни не буде повною без відвідування Сахари. Найбільша спекотна пустеля на планеті, Сахара, простирається майже на усю Північну Африку – від Червоного моря на сході до Атлантичного океану на заході.

Один із найпростіших маршрутів пролягає через маленьке селище Мерзуга, розташоване на південному сході, поблизу алжирського кордону. Подорож на верблюді, разом із гідом, який проведе вас піщаними дюнами Ергу Шеббі, – залишить враження на все життя. Побачити 150-метрові піщані дюни. Найкращий час – це вечір, коли можна спостерігати феєричний захід сонця, або, навпаки, світанок. Не потрібно нехтувати і ночівлею в юрті, у наметі кочівників просто неба, під зорями. Тут дуже затишно: місцеві жителі грають на барабанах, усіх пригощають смачною вечерею, сяють зірки — атмосфера неймовірна! Хіба можна уявити краще завершення подорожі?

Велика мечеть Хасана II

Велика мечеть Хасана II – мечеть, розташована в місті Касабланка, є найбільшою мечеттю Марокко і однією з найбільших у світі. Споруда знаходиться на березі Атлантичного океану, вид на який відкривається з гігантського скляного залу, місткістю в 25 000 віруючих. Ще 80 000 чоловік можуть молитися на прилеглій до мечеті площі. Таким чином, загальна місткість становить 105 000 віруючих. Висота єдиного мінарету дорівнює 210 метрам. Дизайн розробив французький архітектор Мішель Пінс.

Будівля мечеті розташована на 9 гектарах території. Усередині молитовного залу споруджено 78-ім колон із рожевого граніту, підлоги вистелені плитами із золотистого мармуру і зеленого оніксу. Покрівля вкрита яскраво-смарагдовою черепицею. При будівництві цієї грандіозної споруди були застосовані технологічні нововведення з метою адаптувати його до різних погодних умов. Наприклад, підлоги мають підігрів, дах може розсуватися, а сама будівля є сейсмостійкою. У верхній частині мінарету є лазерний прожектор, який створює в небі світлову лінію зеленого кольору довжиною в 30 км у бік Заповідної Мечеті в Мецці.

Половина площі мечеті знаходиться над Атлантичним океаном. За словами головного архітектора Мішеля Пінсо, його надихнули слова з Корану: «Трон Аллаха знаходиться на воді». Цю ідею він використовував при проектуванні будівлі. І справді будівля мечеті задумана таким чином, щоб при припливі у тих, хто молиться, складалося враження, що мечеть пливе по хвилях, подібно кораблю. Цей ефект посилюється в міру збільшення висоти хвиль.

Знайомство з королем

Не познайомитись із королем тут просто неможливо. Портрети та фото короля Марокко – Мохаммеда VI – це перше, що впадає в око, коли ви знаходитесь у будь-якому публічному місці країни: ріаді, кафе та навіть супермаркеті. Також його фото є на кожній банкноті. Тож із королем доведеться зіткнутись неодноразово.

Віза

Незважаючи на «безвіз», візу в Марокко оформляти потрібно. Різноманітні сервіс-центри пропонують оформити її за 80-100 доларів. Особисто її оформлювати не дуже зручно – Марокканське консульство є у Києві, але працює воно лише двічі на тиждень і лише вранці. Подати документи необхідно мінімум за 2 тижні до поїздки і, на жаль, такого поняття як «термінова віза» не існує. На оформлення візи потрібно до 7-ми календарних днів. Тому найкращим вибором є оформлення візи через туристичне агентство. Тоді вона обійдеться вам приблизно у 40 євро.

Водоспад Узуд

Неподалік від пересічного марокканського села Tanaghmeilt, на висоті 1800 метрів над рівнем моря, знаходиться один із найкрасивіших водоспадів світу – Узуд. Про нього ми чуємо набагато рідше, ніж про Ніагарський водоспад або водоспад Ігуасу, але справжні мандрівники вже давно помітили на карті Узуд.

Уявіть собі: каскади води зриваються з висоти 110 метрів, а схили скель усіяні оливковими деревами. До речі, назва Узуд перекладається із берберської мови саме як «олива». У водоспаду є ще одна, поетична, назва, яку вигадали французи, – Покривало закоханих.

На вершині водоспаду досі працює десяток старих водяних млинів, також розташовані маленькі заводи, де досі виготовляють оливкову олію.

Ближче до заходу сонця можна побачити дивну картину – до водоспаду Узуд приходять цілі армії мавп. Якщо підніматиметеся стежкою до вершини, побачите також печери, в яких мешкали первісні люди.

«Скуштуй Марокко»

Слід також зазначити, що відпочинок в Марокко – це також одна із найсмачніших екзотичних кухонь. Тут на кожному кроці можна зайти в кафе або ресторан скуштувати національні страви (суп із гарбанзо і лопуха, африканські страви з крупи, баранини і овочів) і традиційні (піцу і пасту, гамбургери і бутерброди). На чолі марокканської кухні — так звані таджин, їжа, приготована на вогні у глиняному посуді. Так зазвичай готують овочі: картоплю, моркву величезними шматками, кабачки, а всередині — м’ясо (баранина, козлятина або курка). І чай, про який говорять усі. Це традиційний солодкий м’ятний чай, у який кладуть дуже багато цукру.

Та загадка – чому оминають увагою марокканські фреші? Попри те, що їх роблять із помаранчів або гранатів, – на смак вони медово-солодкі й зовсім не кислі, мабуть, через те, що африканські фрукти найсолодші. Та найприємніше – це, звісно, їхня ціна. Вона частково залежить від вміння торгуватись, але зазвичай коливається у діапазоні 7-15 дірхамів. Тобто, за менше, ніж 1 євро, можна щодня оздоровлюватись свіжим соком. А фреш є на кожному базарчику.

Поради для тих, хто збирається в Марокко:

1. Завжди потрібно мати при собі дріб’язок, 1-2 дірхама, бо не знаєш, коли і кому тобі доведеться «дякувати».

2. Бути насторожі: місцеві жителі і гіди завжди готові відповісти на будь-яке ваше запитання і підкажуть. Але можуть відповісти повну нісенітницю або відправити не у той бік.

3. Потрібно бути готовим до постійних закликів до молитви. У п’ятницю під час вечірньої молитви всі кидають свої справи і йдуть молитися.

4. Брати теплий одяг: штани, шкарпетки, куртки. Тому що вночі температура знижується. У Сахарі було тепло, але в зимовий сезон можуть бути сильні перепади.

Ціни в Марокко:

Обід із 3-х страв у ресторані середнього рівня – 11 євро
Келих пива у місцевих барах – 3 євро
Мінеральна вода 1,5 л – 1 євро
Капучино – 2 євро
Ціна за посадку в таксі (базовий тариф) – 1 євро

Обравши мандрівку в Марокко, проживаючи в курортному місті, за власним бажанням зможете кожного дня відвідувати найбільш екзотичні і захоплюючі екскурсії, побачити неймовірні міста, які розташувалися уздовж узбережжя, неподалік від відомих курортів. Марокко – це абсолютно дивовижна країна, яка подарує Вам яскраві і барвисті враження на все життя!

Travel Professional Group – найбільший туристичний оператор України з національним капіталом.

Наразі Travel Professional Group пропонує відпочинок в більш ніж 100 країнах світу за більш ніж 250 напрямками, а також послуги з організації ділових подорожей, корпоративних і тематичних заходів, послуги бізнес-консалтингу за кордоном, організацію авіаперевезень будь-якого класу в усі країни світу, послуги VIP-класу по всьому світу.

З питань будь-яких консультацій та організацій відпочинку будь-якого рівня можна звертатись за тел.: (044) 545-44-44, [email protected], www.tpg.ua

01004, вул. Велика Васильківська, 34, Київ, Україна
+38 (044) 545-44-44, (067) 502 44 60, (050) 382 08 07.
один з найбільших туроператорів України,
досвід продуктивної роботи на ринку туристичних послуг з 1994 року;
більше 300 кваліфікованих, відданих справі співробітників;
філії у 5-ти найбільших містах України;
ексклюзивні туристичні програми по всьому світу;
краще співвідношення ціни і якості в кожній пропозиції;
прямі авіаперельоти, комбіновані тури;
лояльна програма франчайзингу, юридична, маркетингова підтримка на всіх етапах;
надійні партнери.

 

 

 

 

 

Все по темі: мандрівки  марокко  подорожі 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
20 Квітня, 2019 Субота
19 Квітня, 2019 П’ятниця
більше новин