Холодовий дерматит, як реакція на холод

Узимку холод приходить не сам, а разом із хворобами. Навіть невеликий мороз може мати неприємні наслідки, які проявляються на тілі. Своєрідна реакція організму має назву «холодовий дерматит». Як від нього уберегтися та що роботи у разі його виникнення, цього тижня дізнавався «Вісник».

Зима розпочалася, а холоди не змусили на себе чекати. До того ж холод почав викликати деякі проблеми. Причиною цьому є своєрідна реакція організму. Напевно, багато кому доводилося бачити на обличчі чи на руках червоні плями, які з’являються нізвідки, а потім починають лущитися. Хтось, можливо, не звертав на них увагу, хтось думав, що на щось виникла алергія, а інші зверталися до лікаря. Так от, виявляється, що у деяких людей виникає така реакція на холод, яка має назву холодовий дерматит. І саме з початком холодів кременчужани починають помічати у себе дане захворювання і звертатися до лікаря. Про холодовий дерматит, його симптоми, лікування та як від нього вберегтися – «Віснику» розповів лікар-дерматовенеролог Кременчуцького обласного шкірно-венерологічного диспансеру Дмитро Корінь.

Реакція шкіри на холод

За словами Дмитра Кореня, з початком похолодання люди починають часто звертатися із захворюванням, що називається «холодовий дерматит». Він являє собою запальну реакцію шкіри у відповідь на холод. До того ж холод здатен спричинити не тільки його, а й ту саму кропивницю, холодовий риніт або ж кон’юнктивіт. Може виникнути навіть бронхіальна астма, яку провокує холодне повітря.

«На даний час дерматологія продовжує вивчати причини і механізми розвитку холодового дерматиту, – говорить лікар-дерматовенеролог. – Існує три теорії його виникнення. Перша пов’язана зі спазмом периферичних капілярів. У результаті порушується кровопостачання поверхневих шарів шкіри з розвитком запальної реакції. Друга теорія пов’язана зі зниженням температури шкіри, а третя – з недостатністю жирового покриття поверхні шкіри. У результаті під дією холоду відбувається надлишкове випаровування вологи, через що зневоднені клітини шкіри тріскаються. Зазвичай це трапляється у людей із сухою та чутливою шкірою, а також при старінні шкіри та у пацієнтів похилого віку. Проте він не передається у домашніх умовах та є незаразним».

До того ж підвищену чутливість шкіри до холоду можуть спровокувати порушення в роботі імунної системи, пов’язані із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. А саме: виразка шлунка, дисбактеріоз кишківника, хронічний холецистит, гепатит, панкреатит або ж вогнища хронічної інфекції (гайморит, хронічний тонзиліт, отит, хронічний цистит, вагініт тощо).

Найголовніші симптоми

Як же саме проявляє себе холодовий дерматит та як не сплутати його з іншим захворюванням? Адже, виявляється, це дуже легко зробити.

«Найголовнішими симптомами холодового дерматиту є поява на сухих, відкритих ділянках шкіри, яка лущиться, темно-червоних або ж бордових плям, розміром від 2 до 5 см. Їхня поява супроводжується вираженим свербежем та печінням. Із часом на поверхні з’являються тріщини та утворюються кірки. Найчастіше страждає шкіра обличчя, вушних раковин, шиї та кисті рук. Іноді висипання локалізується на закритих, але найбільш чутливих ділянках шкіри. А саме, на колінах та внутрішніх поверхнях стегон. До того ж прояви дерматиту можуть супроводжуватися чиханням із водянистим виділенням із носа (холодовий нежить), відчуттям печіння в очах та сльозотечею», – зазначає Дмитро Корінь.

Для того, щоб його розпізнати, пацієнту проводять дерматоскопію та беруть у нього аналізи. Це зішкріб на демодекоз, псоріаз та кліща. Роблять це тому, що холодовий дерматит має схожі симптоми з даними захворюваннями. Адже часто супроводжується почервонінням, лущенням та свербежем.
«Дані захворювання дуже легко сплутати, – наголошує лікар-дерматовенеролог. Лікарі інших спеціальностей дуже часто плутають його із псоріазом. Це все через те, що він має схожі з ним симптоми. Проте холодовий дерматит з’являється лише з настанням холодів. До того ж його варто відрізняти від холодової кропивниці, яка характеризується виникненням на шкірі інтенсивних сверблячих бульбашок».

Захист від холоду

Аби не постраждати від холодового дерматиту, потрібно захищати шкіру від холоду. У першу чергу, одягати теплий одяг, рукавички, шапки, шарфи. До того ж у захисті шкіри допомагає жирний живильний крем. Його потрібно наносити на відкриті ділянки шкіри за 20-30 хвилин до виходу із теплого приміщення на холод. До того ж пацієнтам варто уникати контакту з холодною водою та не вживати холодні продукти, напої, морозиво. Також для того, щоб шкіра не була сухою, варто зволожувати повітря у приміщенні та застосовувати спеціальні косметологічні засоби щоденного догляду за шкірою.

«Зазвичай для лікування призначають антигістамінні препарати, – говорить Дмитро Корінь. – А також вітамінні групи С, А, РР та Е. Медикаменти покращують мікроциркуляцію та периферичне кровопостачання. До того ж важливе значення має ліквідація інфекційного вогнища та порушень у роботі шлунково-кишкового тракту (ЖКТ). Для того, щоб позбутися даної патології, ми відправляємо пацієнтів до гастроентеролога, аби провести необхідні обстеження. Рекомендують зробити УЗД, гастроскопію, здати аналізи, аби переконатися, що причина не в цьому. В іншому випадку, якщо порушення будуть виявлені, потрібно зайнятися їх усуненням. Адже лікування буде марним, холодовий дерматит продовжить виникати. Тож до даного питання потрібно ставитися серйозно».

До того ж у разі виникнення даних плям на шкірі їх не рекомендують обробляти спиртом та всім тим, що може викликати опік. Шкіру, навпаки, потрібно зволожувати, але не гормональними кремами.

Холодовий дерматит може з’являтися після того, як його вилікують. За словами лікаря, він може або зникнути назавжди, або ж продовжити з’являтися з настанням холодів. Проте багато залежить від того, як пацієнт ставиться до проблеми.

«У разі виникнення даних симптомів ми рекомендуємо відразу звертатися до лікаря. Самолікуванням займатися не варто, аби не спричинити негативні наслідки. Адже лікар повинен встановити діагноз і призначити правильне лікування. До того ж, якщо не лікуватися, то хвороба може з’являтися все частіше і частіше», – говорить Дмитро Корінь.

Лікарі вважають, що на появу недуги впливає цілий ряд факторів:

– спадковість. Цей вид дерматиту, як й інші, залежить від генетики. Якщо батьки страждали таким захворюванням, то діти будуть перебувати в зоні ризику. До того ж спадковий дерматит здатен проявлятися не завжди. Якщо намагатися не контактувати з подразниками, то дерматиту може і не бути;

– алергічні реакції на харчові продукти здатні виникнути в результаті вживання «шкідливої» їжі. У немовлят хвороба може проявитися, якщо мати неправильно харчується;

– вплив зовнішніх факторів. На появу дерматиту впливають токсичні речовини, що знаходяться в повітрі. У зоні ризику люди, які проживають у мегаполісах, поряд із промисловими підприємствами;

– стреси. Нервові розлади ослаблюють організм людини. У результаті імунна система працює не на повну силу – людина стає схильною до різних видів дерматитів;

– інші алергени. До них належать пилок рослин, шерсть тварин, грибок, глисти, інші.

Все по темі: здоров`я  краса  поради 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
24 Червня, 2019 Понеділок
23 Червня, 2019 Неділя
більше новин