Незалежній українській церкві – бути

Під час засідання Синоду 27-29 листопада у Стамбулі Вселенський патріархат розробив усі документи, необхідні для створення єдиної української православної церкви і проголошення її автокефалії. Однак зміст текстів цих документів – поки таємниця. За підсумками роботи Синоду Вселенський патріархат увечері 29 листопада оприлюднив лише прес-реліз, у якому в трьох пунктах виклав тези про розроблені ним документи.

У документі говориться, що Синод розробив внутрішні засади, на яких функціонуватиме єдина православна церква в Україні, тобто «конституцію» цієї церкви. Це документ, написаний на основі Томосу, відтак сам текст Томосу Синод також ухвалив, однак не оприлюднив.

Це зробить глава єдиної української православної церкви, якого оберуть після створення цієї церкви на об’єднавчому соборі. Текст Томосу він отримає з рук Вселенського патріарха у Стамбулі, привезе його до Києва і публічно оголосить новоствореній єдиній помісній церкві України.

Архієрейський собор для об’єднання трьох церков буде скликаний найближчим часом, заявив глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет. І оголосили дату його проведення – 15 грудня.

УПЦ МП розриваєстосунки

УПЦ московського патріархату відмовилась об’єднуватись із УПЦ КП і УАПЦ та зупинила діалог з Константинополем. «Є недійсними», – так заявили у своєму рішенні Собору ієрархи УПЦ МП про рішення Синоду Константинопольського Патріархату від
11 жовтня про продовження процедури надання Томосу єдиній українській православній церкві.

Відтак Собор єпископів УПЦ МП заявив, що участі в об’єднавчому процесі українських православних церков не братиме. Більше того – діалог із Константинополем розриває.

Філарет спрогнозував долю парафій УПЦ МП

Предстоятель УПЦ КП запевнив, що є противником силового переділу майна релігійних громад після видання Томосу про автокефалію. Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату, патріарх Київський і всієї України-Руси Філарет запевнив, що після видання Томосу про автокефалію захоплення храмів не буде, а власниками церковної нерухомості та іншого майна, як і раніше, залишаться релігійні громади.
«Поширюється брехня, коли прихильники Московського патріархату кажуть, що нібито Київський патріархат захоплює храми Московського патріархату. Це неможливо в принципі! Чому неможливо? Тому що нема «храмів Київського патріархату» або «храмів Московського патріархату». За українськими законами всі храми й майно належать громадам», – розповів патріарх в інтерв’ю, опублікованому на офіційному сайті УПЦ КП.
Філарет уточнив, що згідно з чинним законодавством, усі храми та інше майно належить не Церкві, а конкретниим парафіям, монастирям, духовним навчальним закладам. Вони розпоряджаються цим майном на правах власності, користування або оренди.

«А ось уже ці громади, ці співтовариства, добровільно входять до структур того чи іншого патріархату, через підпорядкування певному релігійному центру», – додав патріарх.

За словами предстоятеля УПЦ КП, якщо та або інша релігійна громада вирішить перейти з одного патріархату до іншого, то право на майно зберігається за нею.

«Наша позиція така: якщо більш ніж дві третини громади вирішили на своїх загальних зборах, що треба перейти з одного патріархату до іншого, то майно громада зберігає за собою, а меншість має право побудувати собі інший храм або обладнати приміщення», – пояснив патріарх Філарет.

Якщо ж рішення про перехід прийматиметься простою, а не абсолютною більшістю голосів, то, на думку голови УПЦ КП, в якості виходу з ситуації необхідно буде домовлятися про почергове користування храмом членами обох громад.

Патріарх висловив упевненість, що після видання Вселенським патріархом Томосу про автокефалію, кількість парафій УПЦ, які висловлять бажання перейти до УПЦ КП, суттєво зросте.
«Якщо зараз переходять десятки (парафій, – Ред.), після Томосу переходитимуть тисячі», – спрогнозував Філарет.

При цьому він підкреслив, що УПЦ КП є категоричним противником будь-якого насильства або тиску на священиків і парафіян.

«Жодного насильства після Томосу не буде, а майно належатиме громадам, як і тепер», – запевнив Філарет.

Він також заявив, що не сумнівається, що у майбутньому українські Лаври стануть центрами українського православ’я, а не російського впливу.

«Вони будуть українськими, а не осередками «русского міра». Коли – не знаю, Бог знає. Можливо, через кілька місяців після Томосу, а можливо, через кілька років… Ніхто не піде «захоплювати Лавру», як лякають МП!» – підсумував предстоятель ЦПЦ КП.

Побоювання

Кременчуцькі священики Московського патріархату мають сумнів щодо незалежності майбутньої української церкви.
«Вісник Кременчука» спробував поговорити на тему автокефалії української церкви зі священнослужителями церкви Московського патріархату, яких у Кременчуці більшість, щодо їх позиції. Але це викликало деякі труднощі. У Троїцькій церкві зазначили, що свою думку їм висловлювати не можна, за інформацією варто звернутися до єпархіального управління, яке знаходиться в Успенській церкві у Крюкові.

На місці єпископа Кременчуцького та Лубенського Миколая не було. Тож розмова відбулася з секретарем єпархії Віктором Капертєховим. Він також зазначив, що не його компетенція висловлювати ставлення церкви щодо таких важливих рішень. Але пообіцяв передати запитання єпископу Миколаю. І згодом передав його відповідь, що позицію відносно даного питання буде вироблено на архієрейському соборі УПЦ МП, який пройде 7 грудня.
А в розмові з Віктором Капертєховим можна було зрозуміти, що священики Московського патріархату мають сумнів щодо надання Томосу українській православній церкві. Більше того, вона не буде незалежною та автокефальною, а напряму підпорядковуватиметься Константинопольській православній церкві. Відтак зараз в української церкви більше прав, ніж буде. А саме, не буде права призначати священнослужителів або канонізувати святих без дозволу матері–церкви.

А якщо більшість православних церков інших країн (а їх 14-ть) не визнають об’єднавчого собору української помісної церкви, то вона взагалі опиниться у «підвішеному» стані. Як тоді бути – невідомо.

Як би там не було, але все стане зрозумілим уже за кілька тижнів.

Все по темі: УПЦ КП  УПЦ МП 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
24 Червня, 2019 Понеділок
23 Червня, 2019 Неділя
більше новин