Сало як сало: користь чи шкода

Багато хто вважає, що сало і правильне харчування несумісні, але це не так. Чи треба відмовитися від нього або як правильно його вживати? Чи безпечний цей продукт для здоров’я і чи він корисний, скільки можна їсти сала на день?

Сало часто заносять до списку шкідливих продуктів, тому що воно переповнене калоріями, жирами та холестерином. Але більшість цей продукт любить і вважає апетитним та смачним.

Чим корисне сало?

Про корисні властивості сала у своєму блозі розповіла дієтолог Світлана Фус.

Отже, вона стверджує: з точки зору користі можна сказати, що в салі містяться всі види жирних кислот і жиророзчинні вітаміни D і E, а також вітаміноподібна речовина холін. Усі вони беруть участь в роботі гормональної, нервової, імунної, антиоксидантної систем організму. Ці речовини обов’язково повинні входити до щоденного раціону. Але важливо з яких джерел і в якій кількості.
Помилково вважати, що «рослинні жири корисні, а тваринні — шкідливі». Або ще гірший варіант — бачити в жирах тільки зло та уникати їх взагалі. Таким рішенням ви погіршите синтез гормонів, обмін речовин та стан свого імунітету загалом. До того ж, неправильно вважати тваринні жири небезпечними інгредієнтами харчування. Адже людина повинна отримувати близько 30% загальної калорійності харчування з рослинних і тваринних жирів.

Про холестерин

Багато хто побоюється холестерину, хоча це будівельний матеріал, який входить до складу оболонки кожної клітини в організмі та повинен надходити в необхідній кількості. «Сало, як будь-який продукт тваринного походження, містить холестерин, але його кількість значно поступається, наприклад, вмісту в твердому сирі (від 250 до 1500 мг), у вершковому маслі (160-190 мг) чи навіть у креветках (160-210 мг), – зазначає Світлана Фус. – Зауважу, що в салі холестерину в середньому (за довідковими даними) від 70 до 100 мг на 100 г. А добова потреба в холестерині 300-400 мг».

Багато хто побоюється холестерину, хоча це будівельний матеріал, який входить до складу оболонки кожної клітини в організмі та повинен надходити в необхідній кількості
Важливо те, що кількість холестерину в крові й тканинах здебільшого залежить від того, як організм його переробить. А холестерин, який ми з’їдаємо, має менший вплив на рівень холестерину в організмі, адже 80% цієї речовини синтезується в печінці й тільки 20% надходить з їжею.

Щодо калорійності

«Сало — калорійний продукт — 780 ккал на 100 г. До речі, калорійність олії — 880 ккал на 100 г, а вершкового масла — 720 ккал на 100 г, — наголошує Світлана Фус. — Тому потрібно знати, скільки твердого сиру, вершкового масла, сала, олії та інших продуктів має бути в раціоні, аби не перебрати за калоріями та за жирами. Але не можна точно сказати — це повинно бути 10 г сала чи 50. Це буде залежати від конкретного складу вашого денного раціону. І якщо ви сьогодні збираєтеся з’їсти шматочок сала — у вашому харчуванні не повинно бути інших жирних холестерино-вмісних продуктів».

Тому в невеликих кількостях сало можна вживати здоровим людям без порушень ліпідного обміну, високого холестерину, якщо немає хвороби жовчовивідних шляхів, жовчного міхура та підшлункової залози, оскільки для повного травлення потрібна достатня кількість жовчі та ферменту ліпази. У такому разі це не зашкодить здоров’ю. Звичайно, якщо ви не будете вживати сало як закуску до алкоголю або їсти його щодня.

Щоб сало пішло на користь, можна його з’їсти зі шматочком хліба грубого помелу. Воно добре поєднується з овочевими стравами. Краще їсти натуральне сало без копчення і не надто солоне.

Все по темі: корисні поради  поради  харчування 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
24 Червня, 2019 Понеділок
23 Червня, 2019 Неділя
більше новин