Ліки тепер можна повертати або обмінювати в аптеках: закон набув чинності

 

З 1 січня набуває чинності Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо поліпшення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів” (№2628-VIII від 23.11.2018 р).

Зокрема, передбачено внесення змін до ст. 8 (Права споживача у разі придбання ним товару неналежної якості) Закону України “Про захист прав споживачів”, пише ZN.UA.

Згідно з цією статтею, споживач може протягом встановленого гарантійного строку вимагати від продавця (аптечного закладу) повернення заплаченої за товар грошової суми або заміну товару на такий же товар, або на аналогічний, з наявних у продавця (аптечного закладу). У свою чергу, продавець (аптечний заклад) зобов’язаний прийняти товар неналежної якості у споживача і задовольнити його вимоги.

Про це в коментарі повідомив Олексій Соловйов, екс-голова Держлікслужби, доктор медичних наук, доктор фармнаук. За його словами, термін придатності лікарських засобів (гарантійний термін) може становити навіть більше п’яти років. Це означає, що протягом цього періоду споживач потенційно може повернути товар, придбаний в аптеці.

“Що ж може статися з лікарським засобом за цей час? Перш за все, слід згадати, що такі специфічні товари, як лікарські засоби, для стабільності фізико-хімічних властивостей під час зберігання вимагають захисту від світла, впливу вологи, випаровування, дотримання температурного режиму, захисту від дії газів навколишнього середовища, – зазначає експерт. – у цьому контексті незрозуміла роль держави, яка повинна гарантувати споживачам оборот якісної продукції на ринку. А це, в свою чергу, буде формувати зростання не довіри як до системи контролю якості, так і до всіх учасників обороту ліків “.

Тим часом ціни на ліки ростуть, а лікарі “підсаджують” пацієнтів на БАДи.

Все по темі: ліки  обмінювати  повертати 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
20 Лютого, 2020 Четвер
19 Лютого, 2020 Середа
18 Лютого, 2020 Вівторок
більше новин