Поради кременчужанам: чи повинні жителі перших поверхів платити за ліфт

На підставі Постанови Кабміну 01.11.2011 р № 869 тариф на утримання кожного будинку калькулюється індивідуально. До Типового переліку послуг включено також утримання ліфтів. Чи повинні мешканці перших поверхів платити за ліфт, що розуміється під утриманням ліфта і хто звільняється від плати за його експлуатацію? – на ці всі питання нам дасть відповідь головний інженер компанії « Місто для людей Кременчук » Наталія Щербакова.

Вона розповіла, що ліфт – це така ж складова будинку, як покрівля або під’їзд. А значить, він є власністю власників багатоквартирного будинку. Тому вони зобов’язані оплачувати його утримання.

До робіт з обслуговування ліфтів відносяться:

– регулярні огляди;

– відновлення в разі поломок і аварій;

– поточний ремонт;

– заміна зношеного обладнання.

У компанії «МДЛ» плата за користування ліфтами та їх обслуговуванням з власників квартир перших поверхів не стягується. У квитанціях за послуги нашої компанії сума до оплати для власників житла на першому поверсі менше, ніж для проживаючих на другому поверсі і вище,

Дещо інша картина з оплатою ліфтів в ОСББ. Власники квартир ОСББ на загальних зборах можуть встановлювати плату за користування ліфтом, при цьому виконувати за рахунок цих коштів роботи з його технічного обслуговування та переоснащення.

Участь співвласника за утримання квартири в будинках ОСББ також розраховується виходячи із загальної площі квартири. Якщо власник не згоден з тарифом, свою пайову участь у загальному обсязі платежів він може оскаржити в суді.

Варто відзначити, що ні Законом про ОСББ, ні Законом «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» плата за ліфт не регламентується.

А Постанова Кабміну від 01.06.2011 №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» звільняє власників квартир перших поверхів від оплати за користування ліфтом. При цьому в цілому даний норматив не обов’язковий для ОСББ.

Як показує практика, регулярно користуються ліфтом в основному власники квартир, починаючи з другого поверху. При формуванні та затвердженні на загальних зборах тарифу на обслуговування ліфтів, власники квартир перших поверхів можуть звільнятися від оплати за експлуатацію ліфта. Всі суперечки в даних випадках розглядаються в судовому порядку.

Пам’ятайте: в будь-який простій або складній життєвій ситуації потрібно звертатися до фахівців і до їх професійної допомоги. Адже тільки експерти зможуть професійно і оперативно вирішити Ваші проблеми.

Є питання?

Зв’яжіться з фахівцями по телефону +38 067 341 41 41, або пишіть нам на email: [email protected]

Про компанію “Місто для людей”:

“Місто для людей” – найбільший постачальник послуг з управління житловою нерухомістю в Україні, що діє в Києві та 8 інших містах країни. Компанія належить до групи MDL, яка складається з більш ніж 10 компаній і управляє 12 млн. кв. житлової нерухомості. Крім того, як лідер ринку, що нараховує понад 2 500 різних фахівців, “Місто для людей” обслуговує понад 224000 клієнтів у більш ніж 4000 житлових будівлях. Компанія пропонує технічне обслуговування будівель, послуги з прибирання будинків і прилеглих територій, обслуговування енергетичних, теплових, водопровідних та пожежних систем, а також ремонт будинків та експлуатацію ліфтів.

Інформація підготовлена компанією “Місто для людей”.

 

Все по темі: компанія "Місто для людей"  Кременчук  плата за ліфт жителів першого поверху 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
20 Квітня, 2019 Субота
19 Квітня, 2019 П’ятниця
більше новин