Чи буде у Кременчуці повінь?

Цього року Кременчук накрило не просто снігом, а величезним сніговим покровом. Такого снігу місто не бачило вже більше, ніж півсторіччя. Тож усе частіше мешканці почали говорити про можливу повінь. Вони очікують, що вулиці перетворяться на річки. Чого ж слід боятися, з’ясовував «Вісник».

Кілька років тому в місті також був снігопад, щоправда, навіть приблизно не схожий на цьогорічний. Однак тоді сніг вивозили до річкового вокзалу та складували біля води. Зараз же подібної практики немає. Тож є ті, хто говорить: коли сніг почне танути, місто потоне. Чи так це?

Насправді сніг сходить поступово, і вода потрапляє у зливову каналізацію, тож не залишається на вулицях. Звісно, для цього слід мати ту саму зливову каналізаційну систему. Але ж у нашому місті вона є.

Кременчужани пам’ятають, як у липні 2011 року після дощу вулиці міста наповнились водою. Тоді зливова каналізація не впоралась. Причина доволі проста – багато років до того нею не опікувались, не чистили. У той час у місті можна було побачити взагалі цілком забиті сміттям зливовки. В районі залізничного вокзалу, у районі переїзду, того разу потонула машина. І це був не поодинокий випадок: у попередні роки подібне спостерігали кожного разу, коли йшов дощ.

Тож тоді міський голова прийняв рішення про необхідність кардинального вирішення цієї проблеми, і в районі шляхопроводу спланували будівництво додаткового водозабірного колодязя. Також було проведено і очищення всієї зливової системи. Для цього у Кременчук приїхали фахівці з Києва і виконали всю необхідну роботу. Виявилось, що роботи такі потрібно проводити регулярно.

Як часто проводити очисні роботи

Важливо! Фахівці рекомендують проведення робіт з очищення каналізаційної системи не рідше, ніж раз на рік. Це – планові роботи з обслуговування.

Найчастіше роботи з вичищення зливової каналізації проводяться навесні, одразу після танення основної маси снігового покриву, коли разом зі снігом і талими водами в системі затримується сміття. Заодно це дозволить підготувати зливовку до експлуатації під час дощів.

Однак можна проводити огляд і восени. Адже саме тоді каналізація забивається опалим листям і гілками з дерев. Позаплановий огляд проводиться в разі необхідності, наприклад, після інтенсивної зливи, бурі і т.д.

Методи очищення зливової каналізації:

Механічне очищення – мається на увазі звичайне видалення за допомогою інструментів усілякого скупчення сміття і звільнення системи від сміттєвих пробок.

Гідродинамічне прочищення зливової каналізації – у цьому випадку відбувається «пробивання» скупчень сміття сильним напором води. Даний метод кращий, якщо до пробки неможливо або дуже важко дістатися у перший спосіб.

Термічний метод очищення – тут у роботі беруть участь нагріта пара і гаряча вода. Може бути корисним застосування даного способу, наприклад, під час пробиття крижаної пробки.

Хімічний спосіб – тут використовуються ті чи інші хімічні реагенти, які розчиняють пробку.

Так як малоймовірно, що в зливову каналізацію потраплять речовини, які містять у собі жир і органічні речовини, то найбільш часто вживаними є перші три способи: механічний, гідродинамічний і термічний.

Які справи?

Зараз у місті проводять регулярні планові роботи з догляду за зливовою каналізацією та її очищення. У 2016 році комунальники промили більше 2000 метрів каналізації. У 2017 на вулиці Герасимовича – повністю оновили. У 2018 році очищення проводили два рази. Перший – на початку року, а другий уже восені. Зараз же її також не залишають поза увагою. На початку грудня, коли на вулицях уже лежав сніг, працівники Кременчуцького комунального підприємства «Дорожнє ремонтно-будівельне управління» провели цілий «рейд» із розчищення мережі зливової каналізації. Щоб під час танення снігу уникнути підтоплень у районах, де є проблемні місця, дорожники також організували роботи із розчищення водоприймальної системи.

Головна проблема

Проблема, яка може викликати підтоплення, – різке потепління. Якщо сніг буде сходити поступово, жодних проблем не виникне, місто до цього готове. А ось одночасне танення всього обсягу снігу дійсно небезпечне. Міська зливова каналізація може просто не подолати такий обсяг води одночасно. Особливу увагу снігу мають приділити мешканці приватного сектора. Їм потрібно заздалегідь подумати про сніг, який знаходиться на їх приватних ділянках, і прибрати його максимально далеко від свого будинку, щоб не виникло підтоплення будівлі.

Але слід реально дивитись на речі: навряд чи скоро у Кременчуці буде аномально висока температура, яка вплине на сніг і розтопить його весь за одну-дві години.

Все по темі: сніг  снігопад 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
6 Грудня, 2019 П’ятниця
5 Грудня, 2019 Четвер
4 Грудня, 2019 Середа
більше новин