Кір у Кременчуці

Сім випадків захворювання на кір зареєстровано у Кременчуці з початку 2019 року. Серед хворих двоє дітей. Цього тижня у одному з ліцеїв міста навіть введено на тиждень карантин. Протягом нього нещеплені дітлахи мають пройти вакцинацію – інакше їх не допустять до навчання.

Незважаючи на те, що ми живемо у 21-му віці, складна епідемічна ситуація із захворюваності на кір спостерігається як по всій Україні, так, зокрема, і в Кременчуці. Загалом вона ускладнилася із 2016 року. Вже у 2017 спостерігався значний ріст захворюваності, а саме: 54 400 випадків по всій Україні. Загалом показники по Полтавській області знаходяться на низькому рівні, проте тенденція до збільшення хвороби спостерігається.

Лише з початку 2019 року на кір захворіли семеро кременчужан, серед яких двоє – діти. Одна дитина, віком до року, захворіла через сімейне вогнище (заразилася від матері), а інша – шкільного віку. Варто зауважити, що обидві дитини були нещепленими, через що і виникла хвороба. Тож ситуація за останній місяць ускладнилася.
Якщо говорити про минулий рік, то протягом нього у Кременчуці на кір захворіло 9-еро дорослих людей. А от позаминулого року картина захворювання набагато гірша – у Полтавській області на кір перехворіло 1153 чоловік, тоді як у 2016-му – лише 19-ть осіб.

За словами Лариси Коровіної, головного епідеміолога міста, кір уникнути неможливо. Єдиним методом убезпечення від нього є щеплення. У житті людини воно проводиться двічі: у 12-ть місяців та 6-ть років. За медичною статистикою, якщо люди з будь-яких причин не проходять щеплення проти кору, то із 10-ти нещеплених дев’ятеро обов’язково захворіють на цю небезпечну інфекційну хворобу. Якщо ж рівень вакцинованих людей становить 95% і більше, то вірус кору перестає циркулювати.

Перебої з вакциною

Підвищення захворюваності на кір медики пов’язують із перебоями постачання вакцини. Так, за словами керівника управління охорони здоров’я міста Максима Середи, проблеми із вакциною проти кору дійсно були, і не лише у Кременчуці, а й по всій Україні. А саме у період із 2013-го по 2015-ий рік. При цьому у 2013-му вакцина до Кременчука зовсім не надходила, у зв’язку з чим виник великий прошарок нещеплених дітей із числа декретованої групи (12-ть місяців і 6-ть років життя).

«Наприклад, у 2012 році ситуація була дещо кращою, ніж у 2018-му, – говорить Максим Середа. – Відсоток щеплень досягав 97,5% серед однорічних і до 98,8% серед 6-ти річних дітей. А вже в 2013-му ми спостерігали негативну картину: 56% серед однорічних та 6,5% серед 6-річних. У 2014 ситуація така ж сама, у 2015 – дещо гірша, і тільки з 2017 року ми почали отримувати вакцину централізовано за кошти державного бюджету. Ситуація почала вирівнюватися. І вже зараз показник щеплених становить 93% у 1-й рік життя та 97,1% серед 6-річних».

Уведено карантин

У зв’язку з тим, що цього тижня у Кременчуцькому ліцеї №5 ім. Т.Г. Шевченка, захворіла на кір дитина, у закладі було введено карантин. Дане рішення було прийнято на засіданні тимчасової протиепідемічної комісії.

Як повідомляється у одному із ЗМІ Кременчука, дитина була нещепленою проти кору, тому що свого часу батьки написали відмову від вакцинації. Адже є учасниками релігійної організації «Свідки Єгови». До того ж такі випадки є непоодинокими і зовсім необґрунтованими.

Карантин триватиме протягом тижня, а саме з 28 січня по 3 лютого. За цей час у закладах освіти будуть проведені профілактичні заходи щодо недопущення поширення цієї хвороби.

За словами директора департаменту освіти Геннадія Москалика, станом на 28 січня показник щеплення проти кору серед учнів загальноосвітніх закладів складає 95,8%. Нещепленими залишаються 0,4%, а серед вихованців дитячих садків – 1,2%. Проте серед нещеплених є дітки, які мають медичні протипоказання.

Без щеплення на навчання – зась

На тимчасовій протиепідемічній комісії також було прийнято рішення про те, що з 4 лютого до освітнього процесу не допускатимуться діти, які не пройшли вакцинацію проти кору і не мають документів щодо медичних протипоказань. Тобто, якщо дитина має певні медичні протипоказання проти щеплення, батьки повинні надати відповідний документ, який це підтверджує. Те ж саме стосується дітлахів, які пройдуть вакцинацію: аби її підтвердити, також потрібно надати медичну довідку до адміністрації закладу освіти.

Члени комісії зазначили, що до 29 січня батьки дітей, які й досі нещеплені проти кору, будуть попереджені у письмовому вигляді.
Для тих, хто не надасть відповідних підтверджень, навчальний процес буде забезпечено за сімейною (домашньою) формою освіти або за педагогічним патронажем.

Кабінети щеплення працюють у дві зміни

На даний час Кременчук на 100% забезпечений вакциною для щеплення декретованого населення міста, у тому числі і дітей.
Від 28 січня у всіх ЦПМСД (у педіатричних амбулаторіях) кабінети щеплення працюють у дві зміни: з 08:00 до 18:00 години. До того ж щеплення роблять після проходження медичного обстеження, яке проводять завідувачі центрів первинної медико-санітарної допомоги.
Варто зауважити, що вакцинація проти кору та обстеження є повністю безкоштовними. Батькам дітей, які її проходитимуть, закуповувати вакцину спеціально не потрібно.

Головний медик міста Максим Середа зазначив, що зробити безкоштовне щеплення також можуть працівники галузей охорони здоров’я та освіти, які в дитинстві не були вакциновані та не перенесли цю хворобу. Для цього їм потрібно звернутися до свого сімейного лікаря.

Ситуація з грипом та ГРВІ

На засіданні тимчасової протиепідемічної комісії також було порушено питання про ситуацію грипу та ГРВІ у Кременчуці. Керівник управління охорони здоров’я Максим Середа повідомив, що динаміка показників захворюваності на гострі респіраторні інфекції у порівнянні з аналогічним періодом минулого року йде на зниження.
Минулого року на ГРВІ захворіло 38 196 тисяч кременчужан – це на декілька відсотків менше, ніж у 2017 році. Загалом захворюваність спостерігалася серед дитячого населення – 27 920 дітлахів.

На початку 2019 року станом на 26 січня захворів 731 кременчужанин. Для порівняння: за аналогічний тиждень минулого року цифра була вдвічі більша.

Також головний медик Кременчука зазначив, що станом на 28 січня щеплення проти грипу пройшли 290 дітей, із них переважна більшість – школярі. Серед дорослих щеплено 719 осіб. Тож ситуація є стабільною. До того ж смертності від грипу не зареєстровано.
Враховуючи цьогорічні показники захворювань на ГРВІ та грип, передумов для введення карантинних заходів у закладах освіти міста немає.

Все по темі: вакцинація  здоров`я  кір 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин