Як виплачуватимуть субсидії готівкою 

 

Кабінет міністрів затвердив правила виплати субсидій у грошовій формі. Як і де отримати соціальну допомогу?

Уже в березні 4 млн українців вперше отримають «живі» гроші в рахунок субсидій на оплату послуг ЖКГ. Близько 70% коштів пройде через Пенсійний фонд – їх виплатять разом із щомісячною пенсією.

Всього уряд планує виділяти на монетизацію по 6 млрд грн на місяць. Експеримент триватиме до травня – в разі успіху модель з готівкою будуть використовувати постійно.

Хто отримає субсидію «на руки»?

Виплати «на руки» отримають всі споживачі, які оформили субсидію в жовтні-листопаді минулого року. Перші надходження готівкою покриють рахунки ЖКГ за лютий, нарахування стартує 4 березня. Середній розмір субсидії за підрахунками Мінсоцполітики – 1 500 грн.

Для тих, хто звернувся за соціальною допомогою на початку цього року, передбачена інша схема компенсації: на ім’я споживача в Ощадбанку відкривають рахунок, субсидію перераховують на нього, а гроші списуються автоматично.

В кінці опалювального сезону споживачі зможуть отримати залишок на рахунку готівкою в тому випадку, якщо вони економили і використовували не всю нараховану їм суму. Для цього необхідно звернутися до відділення Ощадбанку.

Як будуть платити субсидії?

Близько 70% одержувачів соціальної допомоги на оплату житлово-комунального господарства – пенсіонери. Це полегшило завдання уряду: левову частку виплат візьме на себе Пенсійний фонд, субсидії перерахують разом з пенсією – на карту банку, в якому обслуговується пенсіонер.

Якщо банківської картки у субсідіанта немає (таких, за даними Мінсоцполітики, 1,27 млн ​​осіб або 48,5% від числа пенсіонерів-одержувачів субсидій), гроші йому доставить «Укрпошта».

Решта 30% (люди, які не отримують пенсії – 1,125 млн осіб) зможуть забрати компенсацію в Ощадбанку. Для цього потрібно прийти в банк з паспортом та ідентифікаційним кодом. Кожному споживачеві відкриють рахунок, на який будуть перераховувати субсидію в квітні і травні.

Про надходження коштів всіх споживачів будуть інформувати смс-повідомленнями.

Чи можна витратити гроші не на ЖКГ?

Витратити всю суму субсидії «не за призначенням» можна, але такі люди ризикують втратити право на подальші виплати. Якщо заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги перевищить один місяць і загальну суму в 340 грн, субсидія на наступний місяць автоматично не прийде.

Щоб використовувати субсидію на щось інше, потрібно економити. Потенціал для цього є, вважають в уряді. Споживання газу субсідіантамі іноді в 1,5-2 рази перевищує аналогічні показники тих, хто отримує допомогу від держави.

Припустимо, за підсумками лютого споживач отримає платіжку на газ в розмірі 1 200 грн, а сума субсидії становить 1 500 грн. «Зайві» 300 грн він може витратити на свій розсуд – оплатити рахунок за водопостачання, електроенергію або придбати продукти харчування.

Розширити можливості громадян до економного споживання газу в Кабміні хочуть за рахунок НАК Нафтогаз України, який повинен встановити газові лічильники 1,3 млн споживачів. За оцінкою міністра енергетики Ігоря Насалика, це обійдеться НАК в 2,5 млрд грн.

Як субсидії вплинуть на економіку?

Спочатку Мінсоцполітики не підтримувала ідею з субсидіями готівкою через передбачувані ризиків для економіки. У НБУ вже дали свою оцінку: експеримент значно не вплине на інфляцію.

“За нашими підрахунками 12 млрд грн, які потенційно потраплять в руки населення за два місяці експерименту, складають близько 3% приватного споживання, – сказав заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб. ​​- До того ж ці гроші не повинні піти на споживчий ринок в повному обсязі”.

Внесок в інфляцію з боку монетизації субсидій, за підрахунками НБУ становить порядку “сотої відсотка”, уточнив Сологуб.

Що буде далі?

В уряді кажуть, що несподіваний експеримент з виплатою готівки потрібен був для того, щоб швидше визначитися з найбільш ефективною системою.

Рішення повинні прийняти до початку наступного опалювального періоду. Можливо, це буде «гібридна» модель, в якій з’являться елементи і виплати живих грошей і безготівковій схеми через рахунки в Ощадбанку, розповідав LIGA.net директор департаменту соцдопомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

Все по темі: виплачуватимуть  готівка  субсидії 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
20 Лютого, 2020 Четвер
19 Лютого, 2020 Середа
18 Лютого, 2020 Вівторок
більше новин