Доступні ліки для кременчужан

Кременчужани, які мають серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та діабет ІІ типу, можуть отримати препарати для лікування безкоштовно або з доплатою. Це пов’язано з тим, що в Україні діє програма «Доступні ліки».

Процедура отримання ліків доволі нескладна, проте не всі люди, які потребують необхідні препарати, про це знають.

МОЗ України та ГО «Центр захисту кременчужан» на своєму сайті чітко описують кроки, які необхідно зробити для отримання необхідних лікарських засобів.

Крок 1. Насамперед потрібно звернутися до лікаря та отримати правильно виписаний рецепт, який містить наступні основні елементи:

– назву лікувальної установи;
– ПІБ, вік, адресу проживання пацієнта;
– непатентовану назву препарату, тобто лише діючу речовину ліків;
– схему застосування;
– вартість – безоплатно чи з доплатою;
– ПІБ лікаря, печатки лікувальної установи та лікаря.

Крок 2. Після цього необхідно обрати аптеку, що належить до програми «Доступні ліки».

Ознайомитися з актуальним переліком аптек, що беруть участь у програмі «Доступні ліки», можна на сайті Кременчуцької міської ради за посиланням: https://kremen.gov.ua/index.php/news/main/10123

Такі аптеки позначені спеціальним знаком.

Проте буває, що позначка про участь у програмі на аптеці з якоїсь причини відсутня. Тож, якщо Вам зручна саме ця аптека, варто запитати у продавця.

Крок 3. Отримати ліки за рецептом безкоштовно або з частковою доплатою

У програмі беруть участь лише монопрепарати – ті, які містять одну діючу речовину.

Що робити, якщо необхідних ліків у аптеці немає?

Фармацевт має запропонувати всі наявні варіанти. Вам можуть запропонувати препарат іншої торгової марки, але не виключено, що потрібно буде доплатити різницю.

Інший варіант – дізнатись, коли потрібний варіант доставлять у аптеку і дочекатися, або ж звернутися до іншої фармацевтичної мережі.

Адреса ГО «Центр захисту кременчужан»: вул. Соборна 26/37
Графік роботи: Пн-Пт 09:00-18:00, перерва з 12:00 до 13:00. Сб, Нд – вихідний.
Додаткові консультації за тел.:
+38 067 365 03 54, +38 050 334 91 12.

Безоплатних препаратів побільшало

Нещодавно МОЗ України затвердило новий перелік препаратів «Доступні ліки». Відтепер для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми пацієнти зможуть отримати 64 безоплатні препарати.

До оновленого реєстру увійшло 258 препаратів, з них 64 є безоплатними для пацієнтів, інші – з невеликою доплатою. Найдешевший препарат, що на 100% відшкодовує держава, коштує 4,76 грн, найдорожчий – 898,22 грн.

Завдяки перегляду переліку препаратів програми, виробники знизили ціни на 37 торгових найменувань лікарських засобів. Найбільше зниження ціни на препарат сягнуло 45%.
На наступні півроку фармвиробники гарантують 39 млн упаковок препаратів для пацієнтів, 16 млн упаковок пацієнти зможуть отримати безоплатно.

Наприкінці 2018 року Уряд ухвалив зміну, що дала можливість усім виробникам, що запропонували ціни на свої препарати не вище за 10% від найнижчої вартості препарату за діючою речовиною, знизити ціни та долучити свої препарати до переліку безоплатних для пацієнта. Ця зміна дозволила розширити перелік препаратів, що відшкодовуються на 100%, – з 23 торгових найменувань до 64. Для порівняння: у минулому переліку було 59 безоплатних препаратів.

З 1 квітня 2019 року контрактувати аптечні заклади та відшкодовувати вартість відпущених лікарських засобів у рамках програми «Доступні ліки» будуть не заклади охорони здоров’я чи муніципалітети, а безпосередньо один головний оператор бюджетних коштів – Національна служба здоров’я України. Також у квітні в рамках програми має почати роботу електронний рецепт.

Все по темі: Доступні ліки  ліки 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
15 Листопада, 2019 П’ятниця
14 Листопада, 2019 Четвер
13 Листопада, 2019 Середа
більше новин