Субсидії – готівкою

З березня вводяться нові правила виплати субсидій у грошовій формі. Уже у березні споживачі мають вперше отримати «живі» гроші в рахунок субсидій на оплату послуг ЖКГ. Близько 70% коштів проходитиме через Пенсійний фонд. Їх виплачуватимуть разом із щомісячною пенсією. Експеримент триватиме до травня – у разі успіху така форма соціальної допомоги буде використовуватись постійно.

Кому виплачуватимуть субсидію «на руки»

Згідно з рішенням уряду, виплати «на руки» отримають усі споживачі, які оформили субсидію у жовтні-листопаді минулого року. Перші надходження готівкою покриють рахунки ЖКГ за лютий, нарахування стартує 4 березня. Середній розмір субсидії, за офіційними підрахунками, – 1 500 грн.

Для тих, хто звернувся за соціальною допомогою на початку цього року, передбачена інша схема компенсації: на ім’я споживача в Ощадбанку відкривають рахунок, субсидію перераховують на нього, а гроші списуються автоматично.

Наприкінці опалювального сезону споживачі зможуть отримати залишок на рахунку готівкою у тому випадку, якщо вони економили і використовували не всю нараховану їм суму. Для цього необхідно звернутися до відділення Ощадбанку.

Як виплачуватимуть

Близько 70% одержувачів соціальної допомоги на оплату житлово-комунального господарства – пенсіонери. Тож левову частку виплат візьме на себе Пенсійний фонд, субсидії перерахують разом із пенсією – на карту банку, в якому обслуговується пенсіонер. Якщо банківської картки у субсідіанта немає, гроші йому доставить «Укрпошта».

Інші споживачі зможуть забрати компенсацію в Ощадбанку. Для цього потрібно прийти в банк із паспортом та ідентифікаційним кодом. Кожному споживачеві відкриють рахунок, на який будуть перераховувати субсидію в квітні і травні.

Про надходження коштів усіх споживачів будуть інформувати смс-повідомленнями.

Чи можна витратити гроші не на комунальні послуги

Витратити всю суму субсидії «не за призначенням» можна, але такі люди ризикують втратити право на подальші виплати. Якщо заборгованість із оплати за житлово-комунальні послуги перевищить один місяць і загальну суму в 340 грн, субсидія на наступний місяць автоматично не прийде.

Щоб використовувати субсидію на щось інше, потрібно економити. Потенціал для цього є, адже, за підрахунками, споживання газу субсидіантами іноді в 1,5-2 рази перевищує аналогічні показники тих, хто не отримує допомогу від держави.
Припустимо, за підсумками лютого, споживач отримає платіжку на газ у розмірі 1 200 грн, а сума субсидії становить 1 500 грн. «Зайві» 300 грн він може витратити на свій розсуд: оплатити рахунок за водопостачання, електроенергію або придбати продукти харчування.

Чи буде інфляція

Критики монетизації субсидій побоюються, що загальний обсяг коштів (близько 12 млрд грн на всю Україну), які отримають люди на руки, спричинить стрибок цін на товари першої необхідності. Однак, у національному банку говорять, що експеримент значно не вплине на інфляцію. Гроші, які потенційно потраплять у руки населення за два місяці експерименту, складають близько 3% приватного споживання. До того ж вони не повинні піти на споживчий ринок у повному обсязі, більша їх частина все ж спрямується на оплату ЖКГ-послуг. Тож внесок в інфляцію з боку монетизації субсидій становить десь «одна сота відсотка».

Чи приживеться експеримент

Як би там не було з монетизацією субсидій, але нововведення все ж є експериментом для уряду. І потрібен він для того, щоб швидше визначитися з найбільш ефективною системою. Рішення подальшої його долі повинні прийняти до початку наступного опалювального періоду. Можливо, це буде «гібридна» модель, в якій з’являться елементи і виплати живих грошей, і безготівкової схеми через рахунки в Ощадбанку.

Правила надання субсидії змінили

Уряд зменшив із двoх дo oднoгo місяця мaксимaльний теpмін пpoстpoченoї зaбopгoвaнoсті з oплaти житлoвo-кoмунaльних пoслуг для пpизнaчення субсидій.

Це визначає пoстaнoва Кaбміну №62 від 6 лютoгo. Субсидія не призначається, якщo сoцзaхист oтpимaє інфopмaцію пpo нaявність пpoстpoченoї пoнaд місяць зaбopгoвaнoсті з oплaти житлoвo-кoмунaльних пoслуг, витpaт нa упpaвління бaгaтoквapтиpним будинкoм.

Пpи цьoму відмoвa в нaдaнні субсидії зaстoсoвується в paзі, якщo зaгaльнa сумa зaбopгoвaнoсті пеpевищує 20 неoпoдaткoвувaних мінімумів дoхoдів гpoмaдян (340 гpивень).

У тoй же чaс підкpеслюється, щo дaнa нopмa не буде зaстoсoвувaтися пpи пpизнaченні субсидій нa нaступний пеpіoд, якщo Мінсoцпoлітики не зaбезпечилo їх фінaнсувaння (у тoму числі в гoтівкoвій фopмі).

Кpім тoгo, пoстaнoвa пеpедбaчaє, щo з 1 тpaвня 2019 poку пpизнaчення житлoвoї субсидії дoмoгoспoдapствaм, які тaку субсидію oтpимувaли пpoтягoм oпaлювaльнoгo сезoну 2018/19 poку нa підстaві їх звеpнень дo 31 гpудня 2018 poку, здійснюється тільки після пoдaння нoвoї зaяви (в якій oбoв’язкoвo вкaзується нoмеp мoбільнoгo телефoну зaявникa) тa деклapaції.

Для кременчужан розмістять пам’ятки про виплату субсидії
Про це повідомила керівник Автозаводського управління соціального захисту населення Лідія Глоба. Пам’ятки розмістять у людних місцях, аби з ними могли ознайомитися якнайбільше споживачів. Власне, в них йдеться про те, що ми описали вище.
За її словами, управління чи не щодня спілкується з Міністерством соціальної політики і передає дані про кількість субсидіантів. Адже вона змінюється. У міністерстві ж вирішують, куди спрямувати кошти на виплату субсидій – чи до Ощадбанку, чи до Пенсійного фонду. Наразі в Автозаводському районі їх близько 23 тисяч. Хоча минулого опалювального сезону таких споживачів було чи не удвічі більше – 43 тисячі.

Однак, із підвищенням вартості комунальних послуг, очікується збільшення субсидіантів. Люди йдуть і йдуть, говорить Лідія Глоба.

Все по темі: гроші  субсидія 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Вересня, 2019 Четвер
18 Вересня, 2019 Середа
17 Вересня, 2019 Вівторок
більше новин