Неякісні ліки – назад до аптеки?

Інформацію про те, що з 1 січня невикористані ліки можна повертати назад до аптеки, люди сприйняли дуже буквально. Насправді усе не так просто, як здавалося б на перший погляд. Що саме означає дане положення і як воно діє, а також чи можуть кременчужани отримувати безкоштовні ліки?

Напевно чи не кожен стикався із проблемою, коли куплені ліки не знадобилися (не підійшли чи були не використані), а віддати їх немає кому. Так і залишаються вони лежати, поки термін зберігання не закінчиться і вони не потраплять до сміттєвого баку. Одна справа, коли препарат коштував «копійки», а зовсім інша – коли на нього пішло чимало коштів. Навіть не сотні, а тисячі гривень. Витрачених коштів стає шкода, а зробити нічого не можна. Проте із 1 січня в Україні в дію нібито вступило своєрідне ноу-хау – невикористані лікарські засоби можна повертати назад до аптеки. Та чи все так просто, як здавалося б на перший погляд? Чи дійсно можна повернути до аптеки ліки, які були куплені, але так і не використані (йдеться про непошкоджену упаковку).

Наприкінці грудня 2018 року в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила журналістам у Києві, що з 1 січня 2019 року в аптеки можна буде повертати невикористані лікарські засоби.
Вона зазначила, що процес повернення препаратів буде контролюватися Держлікслужбою.

«З 1 січня 2019 року, кожен українець зможе повертати в аптеки ліки. Коли аптека буде отримувати повернуті ліки, вона повинна перевірити, чи не були вони відкриті, що вони не були використані, що не була пошкоджена упаковка. Тоді це не несе жодної загрози, і ліки можуть бути повернуті», – розповіла Супрун.

«Ми робимо зміни в організації роботи Держлікслужби. Це – центральний орган виконавчої влади. Ми надаємо йому більше повноважень щодо інспекції. Регіональні відділення Держлікслужби будуть інспектувати аптечні установи», – додала вона.

Не все так просто

Аби перевірити, чи дійсно можна повернути невикористані ліки назад, «Вісник» завітав до кількох аптек у Кременчуці. Що в одній, що в іншій кореспонденту наголосили: потрібно уважно читати даний закон.

«Повертати можна лише ліки неналежної якості, – говорить фармацевт. – І то це не просто вирішив, що вони неякісні, та повернув. За свій рахунок потрібно провести експертизу в Держлікслужбі, якщо неналежна якість підтвердиться, то тоді їх можна повернути назад до аптеки. До того ж із собою обов’язково потрібно мати чек про покупку».

Уточнення

Дійсно 1 січня 2019 р. набув чинності Закон України від 23.11.2018 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів». Серед іншого, ним вносяться зміни до вимог споживача щодо лікарських засобів та медичних виробів.

Проте у зв’язку із цим законом на сайті МОЗ України оприлюднене роз’яснення щодо права споживача повертати до аптек лікарські засоби та медичні вироби неналежної якості. Насамперед у Міністерстві наголошують, що повертати можна лише лікарські засоби та медичні вироби неналежної якості. Для цього необхідно пред’явити розрахунковий документ на їх придбання. У такому випадку споживач має право просити повернути сплачені за ліки гроші або замінити препарат на аналогічні ліки та медичні вироби, але вже належної якості.

Факт неналежної якості ліків підтверджується такими документами і без них повернення неможливе:

• Висновок щодо якості лікарських засобів, виданий підпорядкованою лабораторією територіального органу Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) та/або уповноваженою лабораторією;

• Розпорядження Держлікслужби щодо заборони обігу лікарського засобу.

Також у міністерстві додали, що на вимогу покупця аптеки повинні надати документи, які підтверджують належну якість продукції, зокрема сертифікат якості виробника.

 

Все по темі: гроші  ліки 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин