З 1 березня збільшується пенсія

Пенсіонери отримають надбавку до пенсій уже у березні. Додадуть у середньому по 457 гривень. Відповідно до закону про індексацію грошових доходів населення, це зроблять у зв’язку з інфляцією в минулому році і з ростом зарплат, а значить, й зі збільшенням надходжень до Пенсійного фонду від єдиного соціального внеску (ЄСВ).

Як розраховуватимуть

Формула перерахунку така, як і була раніше: показник середньої зарплати, застосовуваний для розрахунку кожної індивідуальної пенсії, збільшується на 50% зростання середньої зарплати в країні за січень-грудень 2018 року (за попередніми даними, це 12,35%) і на 50% інфляції (4,95%). Відтак нинішня «формульна» середня зарплата в 3764 гривень, за оцінками, зросте на 17,3%, або на 651 гривень – до 4415 гривень. А от середня пенсія збільшиться на 17,3% тільки у тих, хто має необхідний страховий стаж (для чоловіків – 35 років, для жінок – 30 років) і не отримує ніяких доплат: за понаднормовий стаж, нагороди, почесні звання і т. д., бо усі ці доплати не індексуються. За даними Пенсійного фонду, середня пенсія у 2018 році була 2645,66 гривні. Тому, наприклад, у пенсіонера, який відпрацював 35 років і отримує середню пенсію, надбавка має скласти 457 грн. А ось той, хто заробив мінімальну пенсію (1497 гривень) отримає набагато менше – максимум 258 гривень при 35-річному стажі.

Хто вже отримав і хто ще отримає

Частина пенсіонерів уже мають надбавку до пенсії з 1 січня. Це колишні військові, у яких середня пенсія зросла на 750 гривень (+25%), досягнувши майже 3750 гривень, і трудові пенсіонери у віці 65 років і старше, зі стажем роботи не менше 35 років. Їх пенсія тепер не може бути менше 40% від мінімальної зарплати, або 1669 гривень, тобто на 141 гривню вища за мінімальну (1497 гривень). Військовим у цьому році пенсії збільшувати не планують, а 65-річні і старші пенсіонери можуть розраховувати на індексацію у березні. Також удвічі підвищать мінімальні пенсії: з 1 липня – на 67 гривень (до 1564 гривень), з 1 грудня ще на 74

гривні (до 1638 гривень).
У країні також заплановано щорічне підвищення пенсій, з урахуванням інфляції і зростання зарплат. Таке підвищення проводиться в автоматичному режимі. Воно відбуватиметься за єдиними підходами та складе 50% від зростання середньої зарплати плюс 50% від збільшення рівня інфляції.
Відзначимо, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що середня пенсія в країні в 2019 році виросте на 900 гривень.

Хто отримає надбавку в 1000 гривень

Тим, у кого пенсія складає більше 5 тисяч гривень, розмір надбавки становитиме понад 1000 грн.

А ось тим, хто через низькі зарплати, за формулою, повинен отримувати менше мінімальної пенсії, держава компенсує різницю і гарантує виплату принаймні прожиткового мінімуму для непрацездатних (мінімальної пенсії).

Нагадаємо, з 2019 року мінімальний пенсійний стаж щорічно буде збільшуватися на 12 місяців. Розмір своєї майбутньої пенсії можна буде дізнатися через онлайн-банкінг Приват24.

Гроші від розмитнення авто на єврономерах – до Пенсійного фонду

Українські водії розмитнили 200 тисяч автомобілів із європейською реєстрацією. Станом на 18 лютого до Пенсійного фонду від розмитнення таких авто надійшло 11 млрд гривень.
За даними фіскальної служби, з 25 листопада 2018 року по 13 лютого 2019-го власники євроблях розмитнили майже 161 тис. автомобілів.

Накопичувальні пенсії відтермінують

З початку 2019 року в країні мав запрацювати другий рівень пенсійної системи, суть якого полягає в тому, що кожен українець (або роботодавець від його імені) із зарплати буде відраховувати певну суму на державний рахунок, з якого на пенсії можна буде отримувати додаткові виплати.

Але Верховна Рада так і не винесла на розгляд необхідні законопроекти, тому пенсійна реформа знаходиться в підвішеному стані. Міністр соціальної політики Андрій Рева на прес-конференції зазначив: «Офіційно, згідно із законом, вона не переноситься. Вона повинна була бути з 1 січня 2019 року. Але до сьогоднішнього дня цей законопроект не був внесений на розгляд Верховної Ради. Це було предметом розгляду під час останніх переговорів (з МВФ). І вони зараз наголосили: за цілий рік не розглянуто у Верховній Раді закон, і якщо ви зараз будете в авральному порядку його впроваджувати, це може розбалансувати вашу фінансову систему. А враховуючи, що у вас зараз вибори в 2019 році, ви можете собі уявити, як це буде весело. Тому було прийнято рішення поки цей процес відкласти».

У більшості розвинених країн пенсійне забезпечення побудовано на основі комбінації двох систем: державної (розподільчої) і недержавної (накопичувальної).

• Нагадаємо, всього існує три рівня пенсійної системи, два з яких уже працюють в Україні (перший і третій):

• перший рівень – солідарна система, за якою зараз усі й отримують пенсії. Її суть у тому, що із зарплат працівників автоматично відраховуються внески в Пенсійний фонд;

• другий рівень – накопичувальний: кожен українець відраховує із зарплати певну суму для майбутніх виплат;

• третій рівень – добровільно накопичувальний. Коли людина сама відкладає гроші на старість у той фонд, який вважатиме оптимальним і надійним.

Солідарна пенсійна система покликана забезпечити громадян мінімальною та гарантованою пенсією, а вже два наступних рівня допомагають підвищити розмір майбутньої пенсії. До слова, третій рівень – добровільно накопичувальний – працює в Україні досить давно, але користується ним мало людей – лише кожен 13-й українець.

Все по темі: гроші  пенсії 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
24 Червня, 2019 Понеділок
23 Червня, 2019 Неділя
більше новин