Не кваптесь: реєстрація на ЗНО триває

Реєстрація на ЗНО-2019 розпочалася триває повним ходом, ще 5 лютого. Тож тим кременчуцьким абітурієнтам, хто ще не зареєструвався, краще поквапитись. Адже вже час визначитися зі спеціальністю, яку хочеться опанувати, і відповідно до неї обрати предмети. Тож скільки часу є, щоб подати документи, які предмети обрати та які документи треба зібрати, цього тижня нагадає «Вісник».

Більше двох тижнів тому, з 5 лютого, розпочалася реєстрація на участь у зовнішньому незалежному оцінюванні. Це означає, що особи, які здобувають повну загальну середню освіту у цьому навчальному році та складають ДПА у формі ЗНО, мають можливість зареєструватись на тестування. Зробити це вони можуть до 18 березня. Що стосується випускників минулих років, то у них є час до 25 березня. До того ж, до 30 квітня зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де будуть зазначені час і місце проведення тестувань. Із даною процедурою можна ознайомитися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти: http://testportal.gov.ua/registr/.

За інформацією сайта osvita.ua, цього року ЗНО будуть складати учні 11-х класів, а також студенти закладів вищої та професійної освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти.
Щодо випускників 11 класів, то їм необхідно скласти шкільні іспити у формі ЗНО з трьох предметів:

– українська мова і література (українська мова);

– математика або історія України (період XX – початок XXI століття) (за вибором учня);

– один із навчальних предметів, зазначених у переліку предметів ЗНО (за вибором учня).

Студенти закладів вищої та професійної освіти складатимуть ДПА у формі ЗНО тільки з двох предметів: української мови та на вибір математики або історії України.

Учні, які планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість пройти тестування щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом ЗНО проходитиме з 11 навчальних предметів.

Учасники, які складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО, мають сформувати комплект реєстраційних документів та подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, в якому вони навчаються.

Абітурієнти (випускники минулих років), які не складають ДПА у формі ЗНО, мають сформувати комплект реєстраційних документів та надіслати його на адресу регіонального центру за місцем проживання.

Які предмети обрати

Напевно, найголовніше питання для абітурієнтів перед вступом полягає у тому, які предмети обрати для участі в ЗНО. Адже вибір і справді важливий, можна сказати, від нього залежить майбутнє навчання.

У 2019 році зовнішнє незалежне оцінювання проводиться з української мови та літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та однієї з іноземних мов за вибором: англійської, німецької, французької та іспанської.
Тобто, для вступу до закладу вищої освіти на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра абітурієнт має подати сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів.

До того ж варто зауважити, що у 2019-му приймаються сертифікати 2017, 2018 та 2019 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник має право подати сертифікати з англійської, французької, німецької або іспанської мов за 2018 або 2019 роки.

Від паспорту до реєстраційної картки

Тим, хто ще не зареєструвався, «Вісник» нагадає, які документи для цього потрібні. Тож кременчуцькі випускники цього року повинні підготувати:

– копію паспорта (сторінки з фотографією, прізвищем, ПІБ). Варто зауважити, що в паспортах нового зразка (ID-карта) немає серії документа. При заповненні реєстраційної форми поле «серія» треба залишати порожнім. У разі відсутності паспорта окремі категорії осіб можуть подати інший документ (детальніше далі).

Виключення щодо обов’язкової наявності паспорта діє тільки для деяких категорій учасників ЗНО, зокрема тих, хто не мав можливості отримати паспорт у зв’язку з тим, що проживає на окупованих територіях, іноземців або осіб без громадянства.

– дві однакові фотографії для документів розміром 3х4 см із зображенням, відповідним досягнутому віку (фотографії повинні бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері);

– реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно, скориставшись спеціальним сервісом «Зареєструватися», який розміщений на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернутися за допомогою до особи, відповідальної за реєстрацію в навчальному закладі, де ви навчаєтесь.

Вступникам минулих років, окрім цих документів, при собі ще варто мати копію документа про повну загальну середню освіту (для осіб, які здобули повну загальну середню освіту) або довідку з місця навчання (для учнів (слухачів) закладів професійної (професійно-технічної) освіти і студентів закладів вищої освіти, які здобувають повну середню освіту в 2019 році і не проходять ДПА в формі ЗНО). Таку ж довідку, перекладену на українську мову та нотаріально завірену, повинні подати і випускники, які отримають у 2019 році повну середню освіту в навчальному закладі іншої держави.

Також у разі необхідності потрібно підготувати:

– медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації №086-3/о;

– копію свідоцтва про зміну імені та /або свідоцтва про шлюб та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, в документах яких є розбіжності в персональних даних);

– копію нотаріально завіреного перекладу на українську мову документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);

– заяву про надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного (их) предмету (ам) під час додаткової сесії, в якому повинна бути вказана причина, яка робить неможливим участь в основній сесії, і документ, що підтверджує цю причину (для тих, хто має це право відповідно до розділу VI Порядку).

Увага! На копіях документів випускник повинен написати «згідно з оригіналом» (без лапок), поставити підпис, свої ініціали та прізвище, дату засвідчення копії.

 

Початок тестувань

Коли ж саме розпочнеться тестування з того чи іншого предмету? Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 21 травня тестуванням з математики і завершиться 13 червня тестуванням з хімії. ЗНО з української мови і літератури відбудеться 23 травня, з іспанської, німецької, французької мов – 27 травня, з англійської мови – 28 травня, з фізики – 30 травня, з історії України – 4 червня, з біології – 6 червня, з географії – 11 червня.

Інформацію про результати основної сесії ЗНО з усіх навчальних предметів розмістять на інформаційних сторінках учасників тестування до 25 червня. Результати ЗНО з математики, української мови і літератури та фізики оголосять до 14 червня, з іноземних мов та біології – до 20 червня, з історії України, географії, хімії – до 25 червня.

Реєстрація для участі в додатковій сесії ЗНО триватиме 3 до 20 травня. Графік проведення оприлюднять до 30 квітня. Результати учасники додаткової сесії отримають до 18 липня.

 

Як перевірити стан реєстрації

Іноді буває, що нібито зареєструвалися, все зробили правильно але все-таки сумніви існують. У такому разі майбутні учасники ЗНО, які вже подали реєстраційні документи для участі в тестуванні, мають можливість перевірити стан їх обробки. Відповідний онлайн-сервіс функціонує на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

В УЦОЯО зазначають, що час обробки реєстраційних документів може тривати до 10 робочих днів з моменту їх надходження до регіонального центру оцінювання якості освіти. При перевірці необхідно увести номер реєстраційної карти.

 

ЗНО з математики буде обов’язковим

У майбутньому, а саме з 2021 році ЗНО з математики стане обов’язковим для усіх учнів, які здобуватимуть повну загальну середньо освіту. Відповідна норма затверджена Міністерством освіти України.

До того ж планується, що іспит із математики у формі ЗНО проходитимуть особи, які завершують здобуття повної загальної освіти в 11 класі, а також здобуватимуть професійну (професійно-технічну) освіту та освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, окрім осіб, які здобули повну загальну середню освіту раніше.

Для учнів 4-х та 9-х класів державна підсумкова атестація з математики стане обов’язковою у цьому навчальному році. Іспити відбуватимуться письмово у закладах освіти, в яких навчаються учні.

Як відомо, державна підсумкова атестація з української мови зараз є обов’язковою для здобувачів усіх рівнів загальної середньої освіти.

Все по темі: ЗНО  освіта 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Вересня, 2019 Четвер
18 Вересня, 2019 Середа
більше новин