Вітаміни з аптеки: шкода і користь

Практично всі, хто прагне до здорового способу життя та й просто до хорошого самопочуття без хвороб, звертає увагу на вітаміни з аптеки або ж інтернет-сайтів. Але потрібно відповісти на головне питання: чи насправді всі ці вітаміни корисні для організму людини?

Необхідність вітамінів

Вітаміни і мінерали беруть активну участь у всіх життєвих процесах в організмі людини. З їх допомогою регулюється обмін речовин, працюють внутрішні органи, підтримується хороше самопочуття. Але справа в тому, що вітаміни не виробляються в організмі людини. Отримати вітаміни можна тільки з їжі (натуральні вітаміни) або ж шляхом баночок з аптеки, тобто синтетичні вітаміни.

Корисна дія вітамінів в організмі:
– Регуляція обміну речовин.
– Забезпечення роботи всієї ферментної системи.
– Підтримка здорового стану організму зсередини.
– Забезпечення заряду бадьорості, енергії.
– Зовнішній вигляд людини (здорова шкіра без висипань, волосся, нігті, самопочуття в цілому).

Синтетичні вітаміни

Вітаміни з аптеки ми купуємо за призначенням лікаря, за рекомендацією знайомих і близьких, за власним розсудом (вирішивши, що вони нам дуже потрібні). Причому в усіх цих випадках мета прийому вітамінів – лікувальна. Наприклад, людина хворіє – купує вітаміни, випадає волосся – відразу ж приймаємо вітаміни, погано себе почуваємо, немає бадьорості і енергії – у хід йдуть вітаміни.

Абсолютно всі вітаміни в аптеці – синтетичні. Що це означає? Це означає, що вони отримані за допомогою витяжки з фруктів, овочів і т.д. екстрактів і деяких компонентів.

Недолік синтетичних вітамінів у тому, що вони дуже погано засвоюються нашим організмом. Ви будете здивовані, але з баночки вітамінів ви отримаєте всього лише 15% користі, все інше – пройде повз організм, адже він сприймає ці вітаміни як чужорідні сполуки, що несуть потенційну шкоду.
85% складових синтетичних вітамінів виводяться з організму через піт, сечу і калові маси. Тобто, грубо кажучи, вітаміни з аптеки на користь не йдуть, і більшу частину вартості ви викидаєте на вітер.

Не варто синтетичні вітаміни сприймати як якісь корисні харчові добавки! Насамперед, це – ліки. І тут виникає логічний ланцюжок: якщо вітаміни є лікарськими препаратами, то призначати їх повинен лікар, а не сусід або ж знайома.

Вітаміни, як і будь-який медикамент, можуть викликати серйозне передозування. Заборонено приймати вітаміни за власним призначенням, адже це може спровокувати важкі негативні наслідки для організму.

Різниця натуральних і синтетичних вітамінів

Мало хто розуміє, що аскорбінова кислота зовсім не є вітаміном С, а вітамін Е – це не вітамін, а всього лише альфа-токоферол ацетат. Також і з усіма іншими вітамінами, що містяться в баночці.

Якщо звернутися до хімії і до виробництва вітамінів, то ми бачимо, що аскорбінова кислота – це витяжка з натурального вітаміну С, тобто лише його якась сота частина. Немає в світі такої технології, яка дозволила б повторити склад натурального вітаміну.

Людина дійсно потребує вітамінів, але натуральних! Наприклад, якщо ви без призначення лікаря будете вживати вітамін С (аскорбінову кислоту), то це призведе до передозування.

Передозування вітамінів буде виражатися так:
– Розлад роботи шлунково-кишкового тракту.
– Загострення гастриту, панкреатиту, виразки шлунка.
– Порушення функціонування нирок.
– Захворювання серцево-судинної системи.

Неправильне вживання вітаміну Е, який так часто призначають жінкам на етапі планування вагітності і в період її, призводить до підвищення артеріального тиску, що викликає гіпертонічний криз, появу головного болю, слабкість, розлади шлунка.

Чи знаєте ви, що жителі Середземномор’я менше страждають від різного роду захворювань, у них нижча смертність, ніж у тій же Європі, і люди загалом більш здорові. Чому? Тому що в їх раціоні присутня велика кількість корисних овочів, фруктів, риби і м’яса. Тобто, усі вітаміни людина отримує не з синтетичних джерел, а з натуральних. У той час, як жителі Європи воліють приймати БАДи, харчові добавки і популярні вітаміни, але їх здоров’я від цього не поліпшується, також, як і тривалість життя.

Проти вітамінів

У США були проведені дослідження. Одна група людей вживала синтетичні вітаміни протягом 6 років. Інша – не вживала нічого і вела звичайний спосіб життя. В результаті, більше хворіли саме ті, які щодня вживали певну дозу синтетичних вітамінів, призначених лікарями.

Також існує думка, що людям із хворобою серця потрібно приймати вітамін Е. Але все ті ж дослідження показали, що через рік застосування вітамінів з аптеки самопочуття пацієнта не покращується, також, як і робота серця.
Все більше досліджень підтверджують те, що вітаміни несуть швидше шкоду, ніж користь. Тобто, саме синтетичні вітаміни, а не ті, які можна отримати з продуктів харчування. Звичайно, дані висновки викликають бурю протесту у власників фармацевтичних заводів, адже на вітамінах побудований величезний бізнес.

Натуральні вітаміни

Якщо ви хочете оздоровитися і збагатити свій організм натуральними вітамінами, то зверніть увагу на наступні продукти харчування.
У чорній смородині, апельсинах, лимоні, грейпфрутах, мандаринах, шипшині міститься велика кількість вітаміну С.
У бобових, будь-яких горіхах, у оливковій олії, злакових і овочах ви знайдете корисний вітамін Е.

Вітамін Д і омега-3 жирні кислоти містяться в оселедці;
У квашеній капусті – вітаміни групи В і вітамін С.

Не варто бігти в аптеку за синтетичними вітамінами! Для того, щоб відчувати себе здоровим, енергійним і повним сил, досить змінити раціон харчування на більш здоровий і насичений.

Все по темі: корисні поради  поради  харчування 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
15 Липня, 2019 Понеділок
14 Липня, 2019 Неділя
13 Липня, 2019 Субота
більше новин