Протягом лютого водним ресурсам області бракон’єри завдали збитків на 27 тис. грн

За лютий рибоохоронні патрульні Полтавщини викрили 275 порушень законодавства в сфері охорони водних біоресурсів, з них 65 — грубі. Збитки, завдані рибному господарству, склали більше 26 тис. грн.

За місяць складено 145 протоколів за ч.3 ст.85 КУпАП — порушення правил рибальства, та шість за ч.1 ст.88-1 КУпАП — порушення порядку придбання, збуту та розповсюдження об’єктів тваринного світу. Також оформлено 59 актів виявлення та вилучення майна, власників яких не встановлено, згідно яких вилучено 91 одиниць заборонених знарядь лову.

— Протягом місяця у порушників вилучено 840 кг водних біоресурсів, в тому числі, на ринках області — 88 кг. Окрім цього, конфісковано 151 одиницю заборонених знарядь лову. Збитки, завдані рибному господарству, складають 26 411 грн. Наразі у відомстві працюють 30 державних інспекторів, — розповіла очільниця Полтавського рибоохоронного патруля Оксана Кулинич.

До судів передано 69 матеріалів для притягнення правопорушників до адміністративної відповідальності. Ще один протокол направлено судом для відкриття кримінального провадження за ст. 249 ККУ — незаконне зайняття рибним промислом.

62 кг незаконно добутої риби на Кременчуцькому водосховищі

Першого лютого в ході рибоохоронної роботи на території Кременчуцького водосховища, поблизу с. Святилівка Глобинського району, виявлено та вилучено з водойми дві мисинові сітки, довжиною 120 метрів. В знаряддях лову знаходилося 40 кг карася сріблястого та 22 кг сазана. Складено акт виявлення та вилучення майна, власник якого не встановлений. Водні біоресурси вилучені та передані до рибоприймального пункту для реалізації з подальшим перерахуванням коштів в державний бюджет.

Ринок «Самвел» і справа в суді Горішніх Плавнів

20 лютого під час перевірки законності реалізації водних біоресурсів на ринку «Самвел» в Горішніх Плавнях виявлено місцеву жительку, яка продавала 20 кг свіжовиловленої риби. Документів, які б підтверджували законність придбання риби та декларації виробника, у жінки не було. За даним фактом на особу складено протокол за ч.1 ст.88-1 КУпАП. Матеріали справи передано до Комсомольського міського суду Полтавської області. Рибу залишено порушниці на відповідальне зберігання до рішення суду.

Грубе порушення правил рибальства з 70-метровою лісковою сіткою

21 лютого інспекторами рибоохоронного патруля спільно з працівниками Сектору водної поліції у м. Кременчук зафіксовано грубе порушення правил рибальства, яке містить ознаки кримінального правопорушення. Житель  Кременчука за допомогою70-метрової ліскової сітки та гумового човна виловив 25 кг риби. На момент затримання у порушника виявлено рибу за видами: сазан – 12 екз., карась сріблястий – 127 екз. та плітка -3 екз. Сума завданих збитків склала 6 086 грн.

Порушення задокументовано на території Кам’янського водосховища, неподалік вул. Затонна, що в м. Кременчук. Заборонені знаряддя лову та незаконно добуті водні біоресурси вилучено. На особу складено протокол про адміністративні порушення, відповідальність за яке передбачено ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи передано в слідчі органи поліції за місцем скоєння правопорушення.

Розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів здійснювався відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011р. № 1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за один екземпляр карася сріблястого становить 17 грн, сазана – 306 грн, плітки – 85 грн тощо.

— Управління Держрибагентства у Полтавській області звертається до всіх рибалок та просить бути максимально відповідальними і дотримуватись правил рибальства. Якщо ви стали свідком порушення або замору риби — просимо невідкладно повідомляти за номерами цілодобової телефонної «гарячої лінії» відомства: (096) 907-50-08, — підсумувала Оксана Кулинич.

Полтавський рибоохоронний патруль

 

Все по темі: бракон'єрами  збитки водним ресурсам  Полтавщина 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин