До ПЦУ перейшли понад 430 парафій

Станом на сьогодні до Православної церкви України перейшло 432 парафіяльні храми та два кафедральні собори УПЦ МП. Про це свідчать дані з карти переходів до ПЦУ з УПЦ МП, передає УНН.

За даними карти, 3 березня до ПЦУ перейшло 16 парафії, 9 з яких – у Волинській області, зокрема, Покровська церква с. Квітневе, Георгіївська церква с.Голядин, Покровська церква с. Хмельницьке, Хрестовоздвиженська церква с. Ватин, Покровська церква с.Терешківці, Михайлівська церква с. Красів, Успенська церква с.Звиняче, Покровська церква с. Пірванче та Свято-Покровська церква с.Веселе.

Також 3 березня до ПЦУ перейшло три парафії у Рівненській області – Покровська церква с. Берестя, Троїцька церква с. Річки, Свято-Різдво-Богородична церква с. Стадники; дві парафії у Хмельницькій області – Св.-Дмитріївська церква с. Старий Кривин і Св.-Дмитріївська церква с. Малиничі.

Крім того, за 3 березня до ПЦУ перейшли парафія смт. Іванків у Київській області та парафія с.Глибочиця у Житомирській області.
Водночас, 2 березня до ПЦУ приєдналась церква Святого Андрія Первозваного у Вінницькій області; Церква Різдва Богородиці с.Бережівка у Чернігівській області; храм Івана Богослова с.Бережонка у Чернівецькій області; Св.-Преображенська церква с.Левків у Житомирській області; Миколаївська церква с.Бірки у Кіровоградській області.

Нагадаємо, закон про врегулювання переходу парафій УПЦ МП до ПЦУ набув чинності 31 січня.

Релігійна громада чи організація має можливість вільно реалізовувати право на зміну юрисдикції.

Додамо, за результатами Об’єднавчого собору в Києві під головуванням представника Вселенського патріархату 15 грудня було створено автокефальну помісну Православну церкву України і затверджений статут нової церкви. Об’єднавчий собор обрав предстоятелем єдиної помісної ПЦУ митрополита Епіфанія.

5 січня відбулася процедура підписання Томосу про автокефалію ПЦУ Вселенським патріархом Варфоломієм. А вже наступного дня, 6 січня, після вручення у Стамбулі Томос доставили в Україну, згодом його повернули до Стамбула для підпису членами Синоду на Фанарі і знову повернули до України.

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин