Добрі собаки для добрих справ

Незабаром кременчужан буде лікувати не хто-небудь, а собаки-реабілітологи. Звучить незвично? Насправді нічого незвичного нема: практика є широко розповсюдженою за кордоном. Усе про даний проект та пухнастих цілителів розповідає «Вісник».

Лікування за допомогою тварин, напевно, найприємніше лікування, яке тільки можна уявити. Не потрібно ніяких уколів та пігулок, а лише «комочок» щастя у вигляді собаки. А про емоції, які переповнюють під час спілкування з тваринами, не варто і говорити. Саме таку так звану каністерапію започатковують у Кременчуці – проект «Ангел анімалз Україна», який полягає у реабілітації дорослих та дітей за допомогою собак. Це стало можливим завдяки програмі «Турбота». Собаки-реабілітологи, які поки що будуть наполегливо тренуватися та складати іспити, уже за півроку допомагатимуть воїнам АТО, дітлахам із особливими потребами та можливостями, а також жінкам після пережитого насилля.

Тож про даний проект, ідею його виникнення, про те, як взяти у ньому участь, та ще багато цікавого «Віснику» розповів керівник громадської організації «Струни Серця» Сергій Чирва.

Як все починалося

За словами Сергія Чирви, спочатку їхня організація займалася творчими проектами: подавали вірші, робили концерти. Проте, коли розпочалася війна, почали помічати, що більша частина українців має стрес, з яким важко впоратися, побільшало суїцидів. От вони і стали вивчати досвід закордонних країн щодо лікування тваринами. У результаті зрозуміли, що саме такої терапії у нашому місті не вистачає.

«На даний час ми є п’ятою областю України, яка покривається даною програмою, – говорить керівник проекту. – Раніше у нашій країні займалися такою практикою, але вона не була сертифікованою. А для того, щоб собаки працювали із людьми, це – найголовніша вимога. Потрібно мати сертифікат саме на каністерапію. А нею займатися дуже важко: собакам потрібно складати іспити, після яких їх допускають до роботи. Тож до лікування собачки зможуть приступити не раніше, ніж за півроку, адже потрібно пройти навчання. У подальшому хотілося, щоб були також собаки-поводирі, але там довго навчатися – 2-3 роки».

На сьогоднішній день собак відбирають і готують до тренінгів. Насамперед, вони повинні бути неагресивними як до людей, так і до тварин. І, звичайно, виконувати команди. А вже на тренінгах буде вивчатися саме каністерапія – проходитимуть тренінги від Всеукраїнської асоціації каністерапевтів. Протягом півроку собаки складуть два іспити, після яких буде визначено, кого допустять до співпраці з людьми.

Попри те, що поки проходить лише тренування, бажаючих співпрацювати із організацією дуже багато. До них уже звертався і госпіталь для ветеранів війни, і лікувальні установи, і батьки із дітлахами після операції чи з вадами здоров’я.

Потрібні волонтери

Напевно, найголовніша проблема усіх започаткованих програм – це фінансування. Адже його завжди не вистачає. Із нею зіткнулася і дана організація.

«На сьогоднішній день ми співпрацюємо із міською радою, – говорить Сергій Чирва. – Вони допомагають нам із приміщенням. Щодо фінансування, то поки що ми на самофінансуванні, за рекомендацією наших тренерів із Маріуполя, написали подання на фінансування із місцевого бюджету. Нам, звичайно, виділили кошти. Проте основна їх частина надійде наприкінці року. Самі ж волонтери працюють безкоштовно, і доведеться оплачувати дорогу тих людей, які приїдуть до нас навчатися. Тож ми шукаємо спонсорів – тих, хто зможе допомогти. Адже потрібно робити і косметичний ремонт приміщення, і обладнання потрібне. Та і волонтерам не завадило б за той час, що вони витрачають, отримувати хоч якісь гонорари. Фінансова допомога аж ніяк не завадить».

Бажаючим варто поспішити

Допомога потрібна не лише коштами. До проекту запрошуються волонтери, кінологи та власники собак. На сьогоднішній день у проекті беруть участь 26 волонтерів. Серед них: психологи, реабілітологи, кінологи та власники собак.

«Наразі бажаючих багато, – говорить керівник проекту, – до нас звертаються із різних областей України. Адже проект новий, і він покрив тільки ті області, що знаходяться неподалік від проведення бойових дій: Донецька, Харківська, Запорізька, Дніпропетровська. І навіть звідти не всі бажаючі змогли потрапити у групи. Через це вони звертаються до нас, і ми їх до себе приймаємо. На сьогодні у нас 15 психологів і 15 власників собак, але ми можемо набрати ще одну групу. І, звичайно, хотіли б у ній бачити кременчужан або жителів Полтавщини. Тож запрошуємо до себе поки є місця, тому що потім рухатимемося на інші області».

Також варто зауважити, що до проекту запрошуються собаки будь-яких порід. Адже порода у даній справі – не головне. Перш за все звертають увагу на характер. Це –найголовніший фактор. Собака повинна бути доброю, не боятися, і бути готовою віддавати свою доброту людям. Адже за словами Сергія Чирви, собаки-донори навіть втрачають від цього своє здоров’я, зменшується тривалість життя.

«Це все дуже серйозно, і наукою, можливо, до кінця не вивчене. Тож виходить, що вони усвідомлено ідуть на жертву. Недарма девіз нашого проекту: добрі собаки – для добрих справ», – наголошує Сергій Чирва.

Також організатори запрошують до співпраці учасників АТО. Вони можуть долучитися до проекту і співпрацювати по реабілітації з дітьми-аутистами, хворими на ДЦП та з іншими дітлахами з особливими потребами.

Перш за все – емоції

Любов Терещенко, психолог даного проекту, наголошує, що каністерапія – це дуже новий напрямок, особливо для нашого міста. І якщо його розвивати, то можна допомогти багатьом дітям, особливо, коли у них спостерігається скутість емоцій.

«Найголовніше – це емоції, їх відкриття, – говорить психолог. – Адже якщо у людини вони скуті, то це все проектується в тіло. І лише коли дорослий чи дитина гладить тварину, емоції відразу починають надходити. Гладячи собаку, вони розслаблюються, забуваючи про навколишні проблеми, хвороби… Наприклад, сьогодні у нас була дівчинка, у якої проблеми з мовою, до того ж вона нещодавно перенесла операцію. Вона отримала просто колосальні емоції, відразу почала відкриватися. І це все попри те, що з ними навіть не займалася, а лише спостерігала за тренуванням, а в кінці погладила собачку. Я запитала, що вона відчуває при цьому? Дуже важливо описати те, що відчуваєш, і це досить важко навіть для дорослих. Тож робота психолога у цьому і полягає – направити у правильне русло.

Звичайно, за один раз особливого результату не буде. Але якщо поєднувати усе в комплексі: працювати з логопедом, психологом, підключити собачок, то, звичайно, це дасть свій результат. На мою думку, це буде колосальний прорив як із медичної, так і з людської точки зору».

Щодо вірогідності того, що у майбутньому лікарі будуть направляти на каністерапію, Любов Терещенко відповіла, що поки зарано про це говорити. Проте було б дуже добре, якби лікарі працювали із ними у зв’язку. До того ж, якщо даний проект буде на міському рівні, це можливо. Адже робити одну справу – це добре, і вона дає результат.

 

Забуваєш про все

Вдалося також поспілкуватися із мамою і дитиною, які завітали на тренування. Після перенесеної операції стан дитини був не дуже добрий, вона постійно нервувала і плакала. Та їх несподівано запросили на тренування.

«До нас посміхнулася удача, і нас сюди запросили, – говорить Оксана Ростовська (мама дитини). – Тож ми дуже щасливі. Це настільки круто, що забуваєш про все: проблеми, які були вдома, хвороби, що потрібно йти до поліклініки, здавати аналізи… Взагалі про все. Є ти і пухнастик, який грається з тобою, дозволяє себе гладити і випрошує щось смачненьке. Відчуття по-справжньому прекрасні, тож ми обов’язково будемо сюди ходити. Ми всі у шерсті, в слині, але задоволені і щасливі. Відмиватися будемо довго, але спогади будуть шикарні. Адже дитина за цей день просто ожила».
За словами дівчинки Насті, вона тепер обов’язково хоче, щоб удома була така собачка. Адже мати такого пухнастого друга – справжнє щастя.

Посилання на сторінку групи – https://www.facebook.com/angelanimalsua

Все по темі: лікування  собаки 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин