Оренда квартири: як уникнути проблеми

Скільки коштує зняти квартиру у Кременчуці?
З якими проблемами можна зіткнутися та чому
не хочуть здавати помешкання на добу дівчатам?

Далеко не у кожного є можливість купити власну квартиру, от і доводиться її винаймати або ж орендувати лише кімнату. Усе залежить від коштів, на які можна розраховувати. Тим паче, що на сьогоднішній день питання оренди стоїть «гостро», як ніколи. Адже у зв’язку з тим, що комунальні послуги постійно підвищуються, оренда житла для декого стає просто захмарною. Платити за компослуги та ще й плюс за оренду квартири стає не по «кишені».

Ціна питання

Ціна квартири, чи то кімнати, залежить насамперед від району, в якому збираєтеся проживати, та стану квартири. Наприклад, ціни у віддалених районах міста дещо дешевші, ніж у центральній частині міста (див. інфографіку).

При цьому всьому варто зауважити, що квартиру можна знімати без меблів та техніки, у такому разі вона буде значно дешевшою. Що стосується комунальних послуг, то при наявності субсидії вони можуть становити близько 1 000 грн, а то й менше.
До того ж, якщо квартира здається через ріелтора, доведеться заплатити ще й йому. Дана сума становить половину (50%) від самої вартості квартири.

Не потрапити до «лап» шахраїв

При виборі квартири потрібно бути досить уважними, щоб не натрапити на шахраїв. А через те, що шахрайські схеми бувають досить різними, поспіх у даному питанні – не товариш.

Найперше, потрібно переконатися, що, наймаючи помешкання, ви маєте справу зі справжнім господарем нерухомості. Для цього потрібно перевірити його документи і, бажано, документи на квартиру. Якщо ж квартира здається через ріелтора, то зробити це через нього. До того ж попросити, аби він також показав свої документи.

При оренді квартири краще підписувати договір, у якому будуть прописані всі нюанси та зазначені обов’язки як орендодавця, так і орендаря. Це додасть упевненості та спокою обом сторонам угоди. Адже орендарі трапляються також досить різні – можуть пошкодити майно, яке знаходиться в квартирі, або ж взагалі перездавати її комусь іншому (взяти гроші наперед і зникнути).

Також потрібно бути уважними, коли господар помешкання просить відразу заплатити за перший і останній місяці проживання або ж взагалі за цілий рік. У такому разі він може виселити свого постояльця вже за тиждень, а за відсутності договору на оренду та розписки про отримання грошей довести щось буде неможливо. Це також є своєрідною шахрайською схемою.

Окрім цього, не варто куплятися на варіанти, коли ціна на квартиру є досить заниженою. Якщо на фото квартира – із гарним ремонтом, меблями та технікою, а ціна її у два рази менше імовірної, то це також має насторожити. Потрібно завжди пам’ятати, що безкоштовний сир буває лише у мишоловці.

Знімати кімнату або ліжкомісце

Із даною ситуацією найчастіше доводиться стикатися студентам. Платити за однокімнатну квартиру коштів не вистачає, от і доводиться знімати кімнату із кимось або ж самому. До того ж у квартирі, як правило, ще проживає господарка або інші постояльці. У такому випадку потрібно бути готовим до того, що квартира буде не лише у вашому користуванні.

«Я здаю дві кімнати у трикімнатній квартирі, – говорить орендодавець Олена. – У одній з кімнат проживаю я сама. У кожній кімнаті стоїть по два ліжка, проте, за бажанням і маючи фінансову можливість, у ній можна проживати самому. Але ж і платити доведеться за двох».

З дітьми брати не хочуть

Далеко не кожен хоче брати до себе на квартиру сім’ї чи то жінок із дітьми. Кореспонденту «Вісника», що телефонував за оголошеннями, неодноразово на цьому наголосили. Пояснивши це тим, що діти можуть завдати шкоди майну. Адже вони полюбляють усе обмальовувати та ламати. До того ж доволі часто кричать, гупають та плачуть, чим незадоволені сусіди.

Проте зустрічалися й орендодавці, які, навпаки, не проти орендарів із дітьми. Адже, за їхніми словами, у такому разі більша вірогідність того, що у квартирі не будуть влаштовувати постійні посиденьки та вечірки. Тож так їм буде спокійніше.

Те ж саме стосується і постояльців із тваринами. У даному випадку відповідь була майже однозначною: «Жодних тварин». Зазвичай йшлося про котів та собак, що стосується хом’яків, папуг, то на них орендодавці здебільшого згодні. У окремих випадках погоджувалися і на котів, але за умови, що за будь-які пошкодження шпалер, меблів, штор платити доведеться із власної кишені.

«Дві дівчини = двоє хлопців»

Напевно, кожному доводилося винаймати квартиру на добу. Дана необхідність може бути викликана, як тим, що ви приїхали до міста у справах, погуляти або ж до вас завітали друзі, і вам потрібно забезпечити їх житлом. Та інколи, здавалося б проста ситуація, може викликати справжню проблему, на яку навіть не розраховуєш. Виявляється, орендодавці неохоче здають квартири двом дівчатам або ж двом хлопцям. Пояснюють це тим, що вони можуть привести до квартири ще когось і влаштувати справжній гармидер. На перший погляд, здавалося б, ситуація досить зрозуміла, але що робити, якщо квартира потрібна терміново і точно не для того, щоб розважитися.

За словами кременчужанки Марії, вона зіткнулася із подібною ситуацією.

«На вихідних до мене приїхала подруга, – розповідає Марія, – а так як я мешкаю у найманій квартирі із хазяйкою, то ми вирішили зняти окрему. Домовилися з господарем квартири на певний час, зауваживши, що перед тим, як будемо виходити з дому, йому зателефонуємо. Зібравши речі і вийшовши з дому, ми саме так і зробили. Але чоловік не знімав слухавку. Коли ми зателефонували йому втретє, то він повідомив, що кудись терміново від’їхав і дав номер іншої жінки. З нею вдалося домовитися, проте по її голосу було чутно, що від двох дівчат вона далеко не у захваті. У підсумку вона також зателефонувала і відмовила в оренді на добу. Пояснивши це тим, що боїться пускати двох дівчат, негативний досвід у неї нібито уже був. Так і ходили ми з пакетами від однієї зупинки до іншої. У результаті нам усе ж таки вдалося знайти вільну квартиру, господар якої зауважив: якщо ми хоч когось туди приведемо, то він виселить нас прямо посеред ночі і гроші не поверне. Запитавши у нього, чому до дівчат таке упереджене ставлення, чоловік відповів: дві дівчини = двоє хлопців».

За словами Марії, вони з подругою і раніше мандрували іншими містами, але такої проблеми у них ще виникало. І де гарантія того, що, якщо буде хлопець із дівчиною, то до них ніхто більше не підійде. Виходить, орендодавці здають квартири для таких собі «секс-послуг». Якщо її знімає пара, – то без проблем, а коли дівчата – обов’язково буде «підніматися дах».

«Вісник» також вирішив зателефонувати до орендодавців, зазначивши, що квартира потрібна для двох дівчат. Після того, як тільки-но прозвучало слово «дівчата», відразу виникла підозра в голосі і своєрідне невдоволення. За більшістю номерів у здачі відмовили, зазначивши, що не хочуть ризикувати. На питання, чому таке упереджене відношення, один із орендодавців відповів: буде влаштована п’янка, а на ранок сусіди будуть сваритися. Зайвих проблем нікому не потрібно.

Все по темі: гроші  оренда житла 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
18 Жовтня, 2019 П’ятниця
17 Жовтня, 2019 Четвер
16 Жовтня, 2019 Середа
більше новин