Стартувала інформаційна кампанія «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!»

Міністерство юстиції України дало старт  черговій ініціативі «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!», яка реалізовується в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

2019 – це рік президентських і парламентських виборів. Згідно з Конституцією право обирати і бути обраним – одне з ключових прав громадян України.

Чергові вибори Президента України відбудуться в останню неділю березня п’ятого року повноважень Президента України, тобто голосування має відбутися 31 березня 2019 року.

Президент України обирається громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років.

Громадяни України, які мають право голосу, можуть брати участь у роботі виборчих комісій як їх члени, а також у проведенні передвиборної агітації, здійсненні спостереження за проведенням виборів Президента України та інших заходах у порядку, визначеному Законом «Про вибори Президента України» та іншими законами України.

Будь-які прямі або непрямі привілеї або обмеження виборчих прав громадян України за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками забороняються. Не допускаються обмеження щодо участі громадян у виборчому процесі, крім обмежень, передбачених Конституцією України та Законом «Про вибори Президента України».

Участь громадян України у виборах Президента України є добровільною. Ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті у виборах.

Кожний виборець голосує на виборах Президента України особисто. Голосування за інших осіб, а також передача виборцем права голосу будь-якій іншій особі забороняються.

Допомога виборцю з особливими потребами, який не може самостійно заповнити виборчий бюлетень чи опустити його у виборчу скриньку, у виконанні цих дій відповідно до його волевиявлення та у порядку, встановленому Законом «Про вибори Президента України», не вважається голосуванням замість цього виборця.

В Україні рівень довіри до виборчих процесів, на жаль, низький. Тож інформаційна кампанія «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!» покликана підвищити рівень довіри громадян до виборів, а отже й до  влади. Крім того, кожна категорія виборців отримає знання про те, як брати участь у виборах, як зробити вибір і проконтролювати, що його голос було належним чином враховано.

Зважений та усвідомлений вибір кожного є важливою запорукою чесності виборів.

Перший заступник начальника ГТУЮ у Полтавській області Дар`я Бриндак

Все по темі: «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!»  інформаційна кампанія  Кременчук 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин