Історична подія: до Кременчука завітав Віце-міністр закордонних справ Литви

Візит Віце-міністра закордонних справ Литви пана Дарюса Скусявічуса до Кременчука – це висока оцінка рівня співпраці міста з Литвою.

Вчора, 14 березня відбулася по суті історична подія, в Кременчук прибула литовська делегація на чолі з заступником Міністра закордонних справ Литовської Республіки паном Дарюсом Скусявічюсом.

За інформацією прес-служби міськради, у складі делегації Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні пан Марюс Януконіс, посол з особливих доручень МЗС Литви пан Гвідас Керушаускас, Міністр-радник Посольства Литви в Україні пан Саулюс Лабутіс і перший секретар МЗС Литви пан Гіедрюс Граніцкас.

Відразу по прибуттю до Кременчука литовські гості завітали до офісу Інституту розвитку Кременчука, в приміщенні якого працює Міжнародний інформаційно-контактний центр імені великого литовського князя Вітовта (Вітовт-центр).

Гостей вітали перший заступник міського голови Володимир Пелипенко та директор Інституту розвитку Кременчука, керівник «Вітовт-центру» Андрій Мельник.

Литовські гості взяли участь у зустрічі з інтелігенцією міста – професорами, педагогами, лікарями, працівниками культури, підприємцями і студентами.

Учасники зустрічі говорили з паном Віце-міністром про свою зацікавленість у розвитку литовсько-українського співробітництва. Головний лікар Кременчуцького обласного клінічного госпіталю для ветеранів війни Микола Литвиненко говорив про співпрацю його лікувального закладу з литовськими колегами, а лікар-уролог Георгій Гайовий про важливість організації стажувань українських лікарів у провідних клініках Литви.

Лікарів підтримала депутат міської ради, заступник голови Комісії з питань освіти, молоді, культури, спорту, соціального захисту населення, розгляду питань, пов’язаних з АТО, охорони здоров’я, материнства та дитинства Кременчуцької міської ради Тетяна Сідерка, яка відзначила необхідність стажувань медичних працівників Кременчука в Литві.

Доктор історичних наук, професор Кременчуцького Національного університету імені Михайла Остроградського Ганна Капустян висловилась за розвиток співпраці між литовськими і українськими істориками в питаннях спільного дослідження Голодомору та  репресій радянського періоду.

Про необхідність розвивати співпрацю між Кременчуком і Литвою говорили імам мусульманської громади шейх Тагір, рабин Кременчука Шломо Давид Соломон, директор Кременчуцької міської картинної галереї Оксана Бойко та інші.

Директор Інституту розвитку Кременчука Андрій Мельник озвучив ініціативу українських і литовських активістів про проведення Творчого марафону-конкурсу дитячих малюнків «Діти Литви і України за мир!» і попросив патронату з боку Віце-міністра пана Дарюса Скусявічюса. Ініціатива відразу знайшла схвалення з боку високопоставленого литовського дипломата.

Представники влади та громадськості  Кременчука, які брали участь у зустрічі, підтвердили зацікавленість у розвитку співпраці з Литвою. Після традиційного «фото на згадку» гості направились до Кременчуцької міської картинної галереї, де оглянули виставку картин литовських художників – учасників проекту «Від Німана до Дніпра».

«Нагадаємо, до Кременчука прибула литовська делегація. Це звична в наш час інформація. Литовці часті гості в Кременчуці: візити литовських дипломатів, фахівців в області енергоефективності, педагогів, художників, бізнесменів стали регулярними і плідними. До нас приїжджають представники міста-побратима Алітус, представники кременчуцької влади теж часті гості в Алітусі», – йдеться в повідомленні.

 

Все по темі: Віце-міністр закордонних справ Литви  до Кременчука  завітав 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
13 Грудня, 2019 П’ятниця
12 Грудня, 2019 Четвер
більше новин