На Полтавщині новий очільник облдержадміністрації: Романа Товстий замість Валерія Головка

 

Довгоочікуваний візит президента України Петра Порошенка до Полтави, який відбувся минулої суботи,  нарешті привніс ясність в ситуацію з керівництвом області. Хто став ініціатором скандалу зі звинуваченням голови Полтавської ОДА Валерія Головка і його першого заступника у хабарництві – достеменно не відомо, але цією ситуацією сповна скористалися в адміністрації президента, щоб зміцнити позиції Порошенко в регіоні напередодні виборів. Хоча Головко ніколи і не вступав у відкриту конфронтацію з президентом, все ж він був призначений в 2014 році за квотою “Народного фронту” і був креатурою Арсенія Яценюка.

Втім, позбавляючись від Головка, президенту довелося пожертвувати однією з ключових фігур БПП “Солідарність” в області, головою територіальної організації та фракції в Полтавській облраді Андрієм Пісоцьким. Але, в той же час, цим рішенням Порошенко значно зміцнив позиції іншого “центру впливу” в полтавському обласному БПП, голови облради Олександра Біленького, у якого з Пісоцьким були далеко не безхмарні стосунки, які іноді переходили в стадію “військових дій”. Так, в 2016 році фракція БПП “Солідарність” у Полтавській облраді висловила недовіру Біленькому на посаді голови облради. У свою чергу Біленький тоді звинуватив Пісоцького у втраті впливу на фракцію. Хоча розвитку та ситуація не мала, всі залишилися при своїх посадах, але суперництво між двома впливовими представниками президентської команди на Полтавщині нікуди не поділося.

Отже, Порошенко завітав до Полтави не з порожніми руками, і під час виступу на Раді регіонального розвитку Полтавщини оголосив, що він підписав указ про звільнення голови Полтавської облдержадміністрації Валерія Головка, щодо якої НАБУ проводить слідчі дії у звинуваченні у хабарництві. Про те, що президент звільнить Головко, стало відомо ще за кілька днів до візиту, інтрига була лише в тому, хто стане наступником. Так як в одній справі з Головком фігурує і прізвище його першого заступника Андрія Пісоцького, а інші заступники – Олег Пругло і Микола Білоконь – були креатурами екс-голови, вибір у Поршенка був невеликий.

На пошук кандидатів з боку президентської адміністрації не вистачало часу – через два тижні вже мають відбутися президентські вибори. Тому вибір президентської адміністрації упав на заступника Головка – Романа Товстого.

Роман Товстий народився 18 червня 1979 року в Решетилівці на Полтавщині. Він – земляк голови Полтавської облради Олександра Біленького. Тому Решетилівське “лобі” в керівництві області значно посилило свої позиції. За першою освітою Товстий – вчитель історії та географії. Втім, майже відразу після закінчення вузу він подався в бізнес, досить тривалий час був приватним підприємцем – його бізнес був пов’язаний з сільським господарством, переробкою і продажем сільськогосподарської продукції. А в 2011 році він перейшов працювати менеджером із закупівлі в ТОВ “Кернел-Трейд”, що належить полтавському мільярдерові Андрію Веревському. У той же час почав активну політичну кар’єру. З 2011 року Товстий займає лідируючі позиції в Полтавській обласній організації політичної партії “УДАР Віталія Кличка”, був кандидатом в народні депутати від “Удару” на виборах до Верховної Ради в 2012 році. У квітні 2014 року став заступником голови Полтавської обласної державної адміністрації, ймовірно, не без впливу соратника по “УДАРу” Тараса Кутового. Сфера його відповідальності – питання агропромислового комплексу, екології та природних ресурсів, цивільного захисту, дітей, сім’ї, молоді та спорту. А в 2015 році Товстий був обраний депутатом VII скликання Полтавської облради, де увійшов до фракції Політичної партії “Блок Петра Порошенка” Солідарність “. У 2017 році закінчив Національну академію державного управління при Президентові України і отримав ступінь магістра в сфері управління соціальним розвитком. За період перебування у владі в гучних скандалах помічений не був, у внутрішньопартійних спорах займав виважену позицію. Навіть в період “бунту” фракції БПП в облраді під керівництвом Андрія Пісоцького проти Олександра Біленького, Роман Товстий був одним з небагатьох депутатів, які утрималися від протистояння з головою облради.

Роман Товстий одружений і виховує двох дочок: Євгенію і Олександру. Дружина Софія Кочарян працює секретарем судового засідання Ленінського райсуду Полтави.

 

Проживає новопризначений в.о. голови Полтавської ОДА в Полтаві, згідно з реєстром електронних декларацій НАПКА, в квартирі площею 48 кв.м., яка належить Жанні Кравченко. У власності сім’ї Товстого є дві земельні ділянки – у Полтаві і в с. Щербані Полтавського району. Дружина є власницею недобудованого будинку площею 238 кв. м. в Полтаві. 13 грудня 2018 року Кочарян Софія стала володаркою чотирьох соток землі в Полтаві. У 2017 році Роман Товстий задекларував три автомобілі і автопричіп. Серед автопарку нового керівника Полтавщини: CHRYSLER WRANGLER, 1990 г. в .; VOLKSWAGEN TOUAREG, 2011 р в. і Mercedes-Benz GLA 180 2017 р.в. Протягом 2017 го Роман Товстий отримав 214 251 грн заробітної плати за основним місцем роботи, а його дружина – 70 603 грн зарплати і 450 000 долл. доходу від відчуження рухомого майна, ймовірно автомобіля FIAT 500 L. Тоді ж Товстий вказав серед грошових активів 90 000 доларів США готівкою та 55 000 доларів США він позичив іншим особам. Його дружина задекларувала 45000 доларів США готівки і 20 000 доларів США позики. За 2018 рік в.о. голови Полтавської ОДА декларацію поки не оприлюднив.

 

Отже, президент України Петро Порошенко напередодні виборів зробив ставку на Олександра Біленького, який разом з новопризначеним головою Полтавської ОДА повинен буде забезпечити потрібний результат президентських виборів на Полтавщині. І саме від цього результату залежить, чи залишиться Роман Товстий в кріслі вже без приставки “і.о.”, а Біленький в кріслі голови облради.

Все по темі: облдержадміністрація  очільник  Товстий 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин