Отримай гроші на дитину

У багатьох країнах світу держава, піклуючись про збільшення кількості населення, підтримує програми із заохочення народжуваності. Найчастіше – це грошові виплати на дітей. І чим їх більше в родині – тим більше отримують батьки на їх утримання. Україна не є винятком, тож «Вісник» розбирався, скільки ж у нас «коштують діти», і які нововведення є у цьому питанні.

Останні роки у світі існує політика під умовною назвою «люди – це нафта». Причина – зміна напрямків отримання надприбутків. Адже зараз найбільші гроші підприємці заробляють не у сфері нафтовидобутку, та й узагалі не у сфері сировинного ринку.

Найбільший прибуток приносять саме люди, їх ідеї та розум. Не слід забувати, що взагалі усі люди є робітниками-платниками податків, а це – прямий прибуток для держави. Також люди – це солдати, ті, хто у разі потреби захищатиме країну. Саме тому політика «люди – це нафта» є доволі актуальною.

У 2019 році розмір виплати при народженні дитини залишився на попередньому рівні, установленому ще 1 липня 2014 року. 41280 грн – це єдиний розмір допомоги на першу, другу і наступну дитину. Ця сума не залежить від кількості дітей у сім’ї і виплачується протягом 3-х років. У державному бюджеті країни закладено необхідні кошти для виплати «дитячих» своєчасно і у повному обсязі. Жодних радикальних змін щодо виплати за народження дитини в Україні 2019 не буде.

Практично усі соціальні виплати на дітей залежать від прожиткового мінімуму, який із 2019 року становить:

Оформити допомогу

Для отримання допомоги протягом року після народження дитини в Управління соцзахисту слід надати наступні документи:

– оригінал і копії паспорта, заяву;

– оригінал і копія свідоцтва про народження дитини або копія рішення суду про усиновлення;

– банківські реквізити для перерахування виплат.

Муніципальна няня

З 1 січня 2019 року українським сім’ям будуть частково відшкодовувати з держбюджету витрати на нянь із догляду за дитиною до 3-ох років. Щомісячна сума компенсації складе 1692 грн. «Муніципальні» няні – це звичайні няні, яких наймають батьки за договором для догляду за дитиною до трирічного віку. Родина сама обирає няню, з якою вона хоче укласти договір. Немає нянь, які надаються міською владою, бо немає реєстру та списку. Ця няня може бути просто фізичною особою або фізичною особою-підприємцем –обмежень нема. Компенсація за няньку буде віддаватися родинам наприкінці року.

Для цього до договору і декларації, які батьки мають подати в Державну фіскальну службу, необхідно додавати чеки або інші розрахункові документи, які підтверджують, що відбувалася щомісячна оплата.

У Мін’юсті повідомляють, що майже 100 тисяч сімей в Україні можуть скористатися цією послугою, на це планується виділити 2 млрд грн із держбюджету. Може виникнути питання: чи отримають право на няню ті, хто перебуває вдома? Отримають. Мати може перебувати вдома у декретній відпустці, але при цьому няню теж можна наймати. Наприклад, хтось у молодому віці стає мамою і розуміє, що їй потрібна допомога.

Які виплати зростуть?

Для дітей, які перебувають під опікою, допомога зросте до 3558 грн, якщо їм не виповнилося 6 років; і до 4436 грн, якщо їм – від 6 до 18 років. Соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям із дітьми зросте на 250 грн, якщо дітям до 13 років; і на 500 грн, якщо їм – від 13 до 18 років.

Також у цьому році з’явиться допомога в розмірі від 1497 до 1638 грн для дітей із вадами розвитку або з тяжкими хворобами, до яких відносяться:

• важкі вроджені вади розвитку;
• дитячий церебральний параліч;
• важкі перинатальні ураження нервової системи;
• тяжкі психічні розлади;
• інсулінозалежна форма діабету,
• онкологічні захворювання;
• гострі й хронічні захворювання нирок IV ступеня.

Дітям-інвалідам також підвищать виплати:

• підгрупи А до 6 років з надбавкою на догляд – до 2925,6;
• підгрупи від 6 до 18 років із надбавкою на догляд – до 3364,6 грн;
• до 6 років із надбавкою на догляд – до 2036,1 грн;
• від 6 до 18 років із надбавкою на догляд – до 2255,6 грн.

Нова виплата

Нова соціальна виплата буде встановлена з 1 квітня 2019 року. Її увів Кабінет міністрів України. Це щомісячна допомога на дітей до шести років, які виховуються у багатодітних сім’ях. Відповідне рішення уряд ухвалив 13 березня.

«Підготовлено проект нормативно-правового акта, згідно з яким пропонується ввести новий вид соціальних виплат – допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях», – сказав міністр соціальної політики Андрій Рева на засіданні Кабміну.

За його словами, кожна багатодітна сім’я отримає на третього, четвертого, п’ятого і наступних дітей до шести років щомісячну допомогу в розмірі прожиткового мінімуму на дитину до шести років.

Рева відзначив, що розмір виплати з 1 квітня 2019 року становитиме 1626 грн на місяць на одну дитину, з 1 липня – 1699 грн, із 1 грудня – 1779 грн.

Куди звертатися за допомогою

Призначення і виплата соціальної допомоги здійснюється управліннями соціального захисту населення (УСЗ, совбес) за місцем реєстрації уповноваженого представника малозабезпеченої сім’ї.

У сільській місцевості заяви з необхідними документами для призначення соціальної допомоги приймають виконавчі органи сільських і селищних рад та здійснюють їх передачу відповідним органам соціального захисту населення. Зазначені виконавчі органи можуть визначати уповноважену особу для прийняття документів.

Все по темі: гроші  гроші на дитину 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин