Ганятись усім селом за одним зайцем

Науковці б’ють на сполох. В угіддях навколо Кременчука катастрофічно зменшується чисельність дичини. Відновленням популяції диких тварин не займаються ті, кому належить. Якщо так буде й далі, фауна Кременчуччини збідніє настільки, що наслідки можуть бути незворотними.

Ще восени у актовій залі Кременчуцької районної ради її голова Андрій Дрофа зустрівся з мисливцями. Відбулася відверта розмова про стан мисливського господарства, про проблеми, з якими вони стикаються, і про те, що робити далі, аби покращити ситуацію.
В актовій залі Кременчуцької райдержадміністрації зібралося близько 30 мисливців. Був навіть професор екології Кременчуцького національного університету, доктор біологічних наук Володимир Нікіфоров. Андрій Дрофа попросив охочих висловитися стосовно того, що їм наболіло.

Присутні мисливці висловили невдоволення роботою Кременчуцької організації Українського товариства мисливців та рибалок (УТМР). Вони зазначали, що ця організація досі залишається старою, «совковою», структурою. Нічого з часів СРСР не змінилося. Навпаки, стало ще гірше, говорять мисливці. Через це усе почало розвалюватися. Роботу з розведення дичини не ведуть. Полювати вже практично немає на що.

Зі свого боку професор Нікіфоров пообіцяв, що фахівці вишу можуть дослідити і зробити експертну оцінку стану фауни навколо Кременчука.

Науковці дуже занепокоєні

І ось минуло півроку. Професор Нікіфоров зробив свої висновки і направив депутатському корпусу Кременчуцької міськради. Вони були озвучені на минулій сесії міськради.

Отже, за результатами досліджень, науковці вказують на незадовільний стан біоресурсів Кременчуцького району. Унаслідок неконтрольованого полювання та відсутності заходів щодо відновлення мисливських тварин, чисельність їх популяції щороку катастрофічно зменшується. Якщо певна популяція складається менше, ніж із 100 особин, вона приречена на генетичне виродження. Якщо протягом 10 років не будуть упроваджені відповідні природоохоронні заходи, спрямовані на збалансоване використання і відтворення тваринних ресурсів, Кременчуччина може залишитися без десятків видів і не лише рідкісних і зникаючих, а й без звичайних, промислових видів. Оскільки за цей час процес збіднення біорозмаїття може стати незворотнім.

Натомість Кременчуцька організація УТМР продовжує знищувати залишки фауни Кременчуцького району, пише професор.

Мисливці самоорганізовуються

У Кременчуцькій організації УТМР кількість членів невпинно зменшується. Раніше в ній перебувало близько 4 тисяч чоловік. Натомість зараз налічується чи не 1,5 тисячі. А в сусідніх регіонах, навпаки, товариства лише збільшуються. Хоча досі кременчуцьке залишається найчисельнішим в області та збирає найбільше внесків. І ціна полювання тут чи не найдорожча в Україні.

Причиною відокремлення є також невиконання Кременчуцькою організацією УТМР своїх договірних зобов’язань.

Так, кременчуцька громадська організація «Зелений Мир» у своєму зверненні до директора кременчуцького лісгоспу Валентина Свириденка зазначає, що кременчуцька організація УТМР не веде вольєрного розведення мисливських тварин із наступною адаптацією їх природному середовищі. Неефективний комплекс біотехнічних заходів, неодноразові випадки браконьєрства, за якими порушено кримінальні провадження, а також фальсифікації даних токсації.

Для розуміння, токсація – це облік диких тварин на певній території. Для того, щоб його здійснити, створюється комісія, яка обходить угіддя і рахує дичину, яку помітили. Звичайно, це не є абсолютним підрахунком. Але на підставі токсикації можна давати дозвіл на відстріл певного виду дичини, або зборонити.

Так ось, у лютому 2019 року було проведено облік дичини, тобто токсацію, в угіддях біля Білецьківки. Її первинна організація входить до Кременчуцького УТМР. Нарахували аж … одного зайця і 15 козуль. Кабана взагалі не бачили. А сезон полювання на пушнину, як і належить, відкрився 3 листопада минулого року. Тривав він до 27 січня. Ось і виходить, що мисливці Білецьківки мали ганятися за одним зайцем. Але це вже не полювання, а справжнє винищення популяції диких звірів, про що й писав професор Нікіфоров.

Далі, у договорі, який Кременчуцька організація УТМР уклала з Полтавським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, говориться про проведення заходів, спрямованих на відтворення мисливських тварин, поліпшення середовища їх перебування, вкладати кошти на їх охорону. Між тим, ми пам’ятаємо, якою сніжною була ця зима. Сніговий покров був чи не по пояс. І тримався він близько двох місяців. Для тварин, які залишилися без можливості прогодуватися, це смертельно небезпечно. Їх потрібно штучно підгодовувати. А чому це не робить УТМР, обурюються мисливці Білецьківки. Тож вони самооргнізувалися, самотужки робили кормушки для тварин, наповнювали їх, щоб звірі не голодували. У той же час, протягом зимових місяців вони склали кілька актів. У них засвідчено, що «при перевірці наявності зимових кормів для тварин у годівлях на території угідь Білецьківської сільської ради, було виявлено, що Кременчуцька організація УТМР під керівництвом А. Коваленка не дотримується законів України, та положень про УТМР. Виснажених звірів потрібно підгодовувати, аби вони не стали здобиччю хижаків, або не пішли у пошуках корму до населених пунктів. Однак при перевірці виявилося, що годівниці порожні. Тому місцеві мешканці самі накладали в них сіно, кукурудзу та зерно».

Так само вчинили і мешканці Омельника. «А навіщо ж тоді платити внески у УТМР і куди діваються гроші?» – запитують мисливці.

УТМР, як секта

Зважаючи на скарги мисливців, у Полтавській облраді на сесії більше року тому було створено тимчасову депутатську слідчу комісію з перевірки діяльності Кременчуцької організації УТМР. Однак результатів досі немає. Мисливська організація схожа на секту, нарікають депутати. Спроби отримати звідти хоч якусь інформацію не дали результатів. Дивна позиція і Кременчуцької районної ради під головуванням Андрія Дрофи. Він особисто ще рік тому обіцяв створити депутатську комісію з перевірки скарг мисливців. Але досі цього не сталося.

В той же час, після оприлюднення на сесії міської ради Кременчука інформації науковців про стан фауни навколо нашого міста, до області надіслали звернення з проханням включити до складу тимчасової комісії наших депутатів. Можливо, із їх залученням дослідження діяльності мисливської організації зрушиться з мертвої точки.

Все по темі: мисливство  мисливці 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин