Як враховується дохід при розрахунку субсидії?

«До 30 жовтня 2018 року мені була працюючим пенсіонером. Але з 1 жовтня звільнилася, і мій дохід сьогодні – одна пенсія. У листопаді я звернулася до управління соцзахисту з проханням про призначення субсидії. Але мені відмовили, пояснивши, що субсидію я зможу оформити тільки в лютому. Чому саме в лютому, а не в листопаді? Адже наскільки мені відомо, при призначенні субсидії непрацюючому пенсіонеру враховується тільки розмір його місячної пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається житлова субсидія. Допоможіть розібратися в даній ситуації».

Про що сказано в Постанові?

Часом звичайній людині складно розібратися в змісті того, що викладено в тому чи іншому нормативно-правовому акті. Тому по можливості спробуємо роз’яснити сенс затвердженого урядом Положення про порядок призначення житлової субсидії. Відразу відзначимо, що вам відмовили в призначенні допомоги і порадили звернутися за нею лише в лютому правомірно. І ось чому …

Як відомо, порядок призначення житлових субсидій регламентується Постановою Кабінету Міністрів №848 від 21 жовтня 1995 роки * (з останніми змінами від 6 лютого 2019 року). Зокрема, в пункті 11 цього документа визначено, що для розрахунку житлової субсидії враховується середньомісячний сукупний дохід громадян за такі періоди:

за I-II квартали поточного календарного року – при призначенні субсидії з початку опалювального сезону;

за III- IV квартали попереднього календарного року – в разі, коли допомога призначається з початку неопалювального сезону.

У прикладеної до вашого листа копії відповіді з Департаменту соціального захисту населення Донецької ОДА сказано, що ви є одержувачем субсидії з серпня 2016 року. Отже, відповідно до положень Постанови №848, після закінчення неопалювального сезону соцпрацівники без вашого звернення перерахували вам розмір субсидії на опалювальний період. З урахуванням ваших доходів за січень-червень 2018 року вона склала 0 гривень, оскільки ваш обов’язковий платіж не перевищив вартості житлово-комунальних послуг в межах соціальних норм житла. В принципі ви проти цього і не заперечуєте, так як тоді ще працювали.

У той же час Кабміном затверджено, що неопалювальний сезон триває з 1 травня по 30 вересня, а опалювальний – з 1 жовтня по 30 квітня. Ви ж повторно звернулися за призначенням допомоги на оплату комуналки в листопаді, тобто вже після початку опалювального періоду. А як сказано в тій же Постанові №848, якщо житлова субсидія призначається не з початку опалювального (неопалювального) сезону, то для її розрахунку враховується середньомісячний сукупний дохід громадян за два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням житлової субсидії. Що це означає?

Чому відмовили …

Ви звернулися в соцзабез в листопаді, а це вже IV квартал. Листопаду передує жовтень, який також відноситься до IV кварталу. Виходить, що за умови призначення субсидії з листопада мають бути враховані ваші доходи за II-III квартали 2018 року. Відповідно, на той момент враховувалася не тільки ваша пенсія, а й зарплата, так як ви в цей період (квітень – вересень 2018 г.) були працюючою пенсіонеркою.

Для непрацюючого пенсіонера дійсно в розрахунок береться розмір його пенсії, отриманої в останній місяць періоду, за який враховуються доходи при призначенні субсидії. Якщо говорити про вас, то це вересень. Але знову ж таки, у вересні ви ще працювали, а значить, соцпрацівники не могли врахувати тільки суму вашої місячної пенсії.

… І порадили прийти в лютому?

У той же час вам абсолютно правильно порадили звернутися за наданням допомоги в лютому. Лютого відноситься до I кварталу і січень, що передує йому – теж. Січню, в свою чергу, передують III і IV квартали (липень-грудень). Відповідно, при таких обставинах вам, як людині, яка подала заяву про призначення субсидії не з початку опалювального сезону, повинні врахувати доходи за III- IV квартали 2018 року. У той же час з жовтня ви є непрацюючою пенсіонеркою. Отже, тоді останнім місяцем періоду, за який враховуються доходи при призначенні субсидії, буде грудень, коли ви отримували лише одну пенсію. Тому при розрахунку розміру субсидії в лютому повинні врахувати тільки розмір вашої грудневої пенсії.

 

Все по темі: дохід  розрахунок  субсидії 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин