У Кременчуці презентували книгу «Старожитності та історія Кременчука»

Збірка присвячена 90-річчю від Дня народження  відомого історика Кременчука – професора, педагога, громадського діяча Л.І. Євселевського.

23 березня у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради  відбулася презентація книги «Старожитності та історія Кременчука».

У виданні зібрані статті та публікації археологів-дослідників старожитностей території  та округи міста Кременчука, істориків, краєзнавців, мистецтвознавців, об’єднаних спільним прагненням  якнайширше висвітлити питання найдавнішого минулого, майже тисячолітню історію, пам’ятки та об’єкти культурної спадщини визначного міського  центру Полтавщини і всього Середнього Придніпров’я. Збірка присвячена 90-річчю від Дня народження  відомого історика Кременчука – професора, педагога, громадського діяча Л.І. Євселевського.

Міський голова Віталій Малецький зазначив, що видання  такої книги – надзвичайно важлива подія для Кременчука, адже  в ній зібрані цікаві матеріали археологів, краєзнавців, істориків, які свідчать про те, що місто має більш ніж  тисячолітню  історію. Керівник міста подякував директору Полтавського краєзнавчого музею, кандидату історичних наук, відомому археологу Олександру Супруненку, який багато років досліджує історію Полтавщини за  археологічні дослідження, проведені у Кременчуці. Він зазначив, що вони мають бути продовжені, не тільки для того, щоб встановити  справжній вік населеного пункту, а й, перш за все, для того, щоб жителі знали історію свого міста. Віталій Малецький подякував також голові громадської організації «Спілка поляків України» Віктору Мареничу за надання спонсорської допомоги у виданні збірки наукових праць «Старожитності та історія Кременчука».

На презентації книги прозвучала пропозиція  стимулювати  краєзнавців вивчати історію Кременчука – запровадити міську стипендію або щорічну премію за краще наукове дослідження історії  міста.

Віталій Малецький доручив начальнику управління культури та туризму Володимиру Кондрашову відпрацювати це питання, підкресливши, що це може бути щорічна премія з міського бюджету  у сумі 10 тисяч гривень для тих, хто досліджуватиме історію Кременчука.

 

 

Все по темі: «Старожитності та історія Кременчука»  книги  презентація 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин