Кременчужан закликають бережно відноситися до рідкісних рослин

Щороку  весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, в тому числі занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення.

Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин як підсніжник складчастий, білоцвіт весняний, цикламен Кузнєцова, шафран Гейфелів, шафран кримський, шафран весняний та інші призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання.

За інформацією прес-служби міськради, ці представники  рослинного світу вивозяться у великі міста України, Словаччини, Угорщини та Росії. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів.

Задля збереження видів рослин, занесених до Червоної книги України, Мінприроди щороку ініціює проведення операції «Первоцвіт», метою якої є запобігання протиправному збиранню, продажу та вивезенню за межі України рідкісних видів рослин. До цієї акції залучаються державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища, працівники територіальних органів Національної поліції та лісової охорони, громадські організації, засоби масової інформації тощо.

Кременчужнам також нагадують, що у Кременчуці на початку весни волонтери Молодіжного Парламенту проводять традиційну просвітницько-екологічну  акцію «Ми не купуємо первоцвіти!». У рамках цьогорічної  кампанії на центральних вулицях Кременчука, біля місць із продажу квітів волонтери акції нагадували перехожим про те, що первоцвіти занесені до Червоної книги,  та розповсюджували паперові кольорові квіти та листівки, роз’яснюючи людям, що кожен покупець букетику стимулює браконьєрів знищувати перші квіти.

 

 

 

 

Все по темі: бережно відноситися  кременчужани  рідкісні рослини 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин