«Гра престолів» у гаражному кооперативі

Роботу з упорядкування гаражів у Кременчуці влада почала ще в 2011 році. Раніше на них не звертали уваги, тому більшість із них були установлені самовільно і без будь-яких на те документів. Але досі лад у цьому питанні не навели. А там, де немає ладу, як правило, є невдоволені станом справ. Так і сталося у гаражному кооперативі «Молодіжний» (що розташований у кінці мікрорайону Молодіжний).

Старого голову кооперативу змістили

Минулого тижня у Палаці культури «Нафтохімік» відбулися збори членів кооперативу «Молодіжний», невдоволених керівництвом товариства. Вони вирішили кардинально змінити ситуацію.
Останні 15-ть років головою кооперативу «Молодіжний» був 84-річний Анатолій Яковенко. За останні роки він не відзвітував, на що витрачаються членські внески, говорять люди. Хоча мав це робити кожного року. Невдоволення поступово зростало. Згідно із законом про кооперацію, сума членських внесків і сума коштів при оформленні гаража повинна бути фіксованою на рік і внесена до статуту кооперативу. Утім, власники гаражів запевняють, що такого не бачили. Щорічний внесок наразі дорівнює 340 гривень. А ось вступ до кооперативу чи переоформлення гаража на іншого власника обійдеться у 3200 гривень.
У січні власники гаражів організували ініціативну групу на чолі з Олександром Масляним, який і головував на зборах. Вона й зібрала підписи для проведення установчих зборів. Ініціативна група також хотіла побачити членів правління кооперативу. Люди говорять, що їх аж 15 чоловік. Але в очі їх ніхто не бачив, і люди не знають, хто керує товариством.
«Купив гараж у січні, заплатив 2015 гривень «цьому крахобору», який не дав нічого. Він сказав: щоб стати членом кооперативу, треба заплатити мінімальну зарплату», – говорить один із виступаючих.
Збори зняли очільника кооперативу і висловили недовіру ревізійній комісії та правлінню кооперативу. А новим головою кооперативу обрали Олександра Масляного.
Вже за його головування стали розглядати фінансові питання. Отже, тепер щорічний внесок, затверджений на 2019 рік, складає 400 гривень, а вступний – 1200 гривень. Якщо власник гаража буде тягнути із членським внеском до літа, це йому обійдеться у 425 гривень. А восени – вже у 450 гривень. Пільги для пенсіонерів відмінили.
Однак і це рішення викликало невдоволення у декого із присутніх. Один із власників гаража зазначив, що він, купуючи гараж, заплатив 3200 гривень. А тепер виходить, що вступний внесок дорівнює 1200 гривень. «Якось несправедливо», – нарікає чоловік, і запитує, хто ж тепер компенсує переплачені 2 тисячі гривень?

Рішення нелегітимні?

Врешті надали слово й Анатолію Яковенку, як уже усунутому голові кооперативу. Однак звітуватися він не став. Сказав лише, що у залі 525 чоловік, тож збори неправомочні. І він навіть співчуває тим, хто зібрався у Палаці культури на зборах. Хоча виглядало це вже як знущання. Але, за його словами, повинно зібратися більше 1000 членів кооперативу, щоб рішення були легітимними (всього в кооперативі числиться майже 2200 членів). І спочатку треба заслухати звіт, а потім робити перевибори. Він додав, що члени правління зібралися 6 березня на засідання і затвердили членські внески на рівні 2018 року.
З членів правління, яких начебто ніхто не бачив, на збори прийшов лише один – Борис Гонза. Він підтвердив, що засідання правління таки було. Але на запитання, де воно проходило, відповів, що були складні погодні умови, тому правління зібралося у нього вдома. Це викликало сміх у залі і скептичні вигуки та аплодисменти присутніх.

Чекати на покращення

«Давно потрібно було провести такий захід, – говорили після зборів люди, – оскільки відбувалося свавілля в кооперативі. Щось купувалося, продавалося, гроші за це бралися, але ніхто не знає, де вони дівалися. У той же час охорони в кооперативі немає, дорога розбита, ремонт не робиться, немає навіть сміттєвих баків, і увесь непотріб викидають до ями, де спалюють за наповнюваністю.
Приблизно 800 гаражів зведено незаконно. Спочатку треба було оформляти дозвіл на землю, а потім уже будуватися. Але законної процедури не дотримувалися. Тепер, коли настав час привести все до ладу, потрібно узаконювати самобуд.
Причиною ж усього цього заворушення з перевиборами Анатолій Яковенко називає особисту неприязнь Олександра Масляного, його власні інтереси і претензії до електропостачання.
Сам Олександр Масляний говорить, що претензії до електропостачання не лише у нього, а й у всіх власників гаражів. І не лише до електропостачання, а й до всієї господарської діяльності. Світло відключає голова кооперативу, робить його за графіком. Сам кооператив офіційно не оформлений, земля не відведена, немає точної кількості гаражів, зафіксованої у документах. Тому Олександр Масляний має на меті провести незалежну аудиторську перевірку кооперативу. Але після звернення до держреєстру.
У той же час, до реєстраційної палати планує звернутися й Анатолій Яковенко – для підтвердження своїх повноважень. Тож емоційна фаза переходить у паперову тяганину. Коли вона закінчиться – невідомо. Чи виграють від цього власники гаражів? Адже паперова фаза може тривати роками, як це показує приклад сусіднього гаражного кооперативу «Синтез». Але там лише кілька десятків гаражів було зведено незаконно. Та для їх узаконення потрібно було внести зміни до Генерального плану забудови Кременчука. Ця процедура триває вже років зо два.

Дмитро Кравченко:
Зміни до Генплану чекати мінімум 5 місяців
Заступник міського голови Дмитро Кравченко повідомив, що для розробки змін до Генплану Кременчука було оголошено тендер. У ньому мають взяти участь організації, які мають відповідну спеціалізацію. Це, як правило, профільні інститути. Тендерна процедура запланована на 18 квітня. Однак можуть виникнути складнощі. Адже тендер на розробку змін до Генплану Кременчука вже оголошувався минулого року. Але він не відбувся через те, що не було двох учасників, необхідних для проведення тендера. Тому його оголосили знову. Як буде цього разу, ще не відомо. Але, якщо не буде двох учасників, він також не відбудеться. Тож доведеться оголошувати новий.
Між тим, у рамках тендера, планується близько 90 змін до Генплану Кременчука, які стосуються в основному меж гаражних кооперативів. У них, у тому числі, значаться і гаражні кооперативи «Синтез» та «Молодіжний».

Все по темі: гаражі  Генплан  Кременчук 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин