Що цікавого на Полтавщині?

Хочеться кудись поїхати, але не знаєте куди? До того ж, подорожувати за кордон дорого, а вам хочеться обрати щось поблизу? Вихід завжди є. На Полтавщині безліч цікавих та історичних місць, які можна відвідати. Скільки коштують такі подорожі та який напрямок обрати?

На вулиці починає теплішати, тож розпочинається сезон мандрівок. З одного боку, сидіти вдома не хочеться, а з іншого – поїхати кудись далеко не вистачає коштів. Звичайно, Львів, Одеса, Умань, Дніпро – це все добре, там, безумовно, гарно і є на що подивитися, але це і коштує дещо дорожче. Окрім цього, більшості із нас уже доводилося там бувати, тож хочеться чогось новенького. У такому разі кременчужанам не варто забувати, що на Полтавщині існує безліч гарних місць з історією, які варто відвідати. До того ж така подорож буде не лише пізнавальною, а й бюджетною. Травневі свята вже не за горами, тож свій відпочинок краще спланувати завчасно, аби потім не ламати голову над тим, як його провести.
Щоправда, обравши напрямок, виникає інше питання: як туди дістатися? З одного боку, можна поїхати власною машиною, автобусом або ж потягом. З іншого, – скористатися послугами агентства. Такий варіант є не менш зручним, до того ж вам проведуть екскурсію, тож не доведеться «бігати» містом у пошуках історичних пам’яток. Задля розуміння того, скільки коштує поїхати з екскурсією, «Вісник» завітав до екскурсійного бюро. Там ми дізнались, що зазвичай екскурсії Полтавщиною набираються групами до 40 чоловік. До того ж вони, як правило, користуються популярністю серед школярів та працюючих колективів. Проте, коли під час таких екскурсій є вільне місце, то можна взяти участь у поїздці і сторонній людині. Зазвичай такі поїздки у середньому коштують від 300 до 450 грн з одного.
Отже, куди ж саме можна поїхати з екскурсією?

Полтава

Розпочнемо із центру нашої області – Полтави. На перший погляд, виникає думка: ну що там можна було не бачити? А насправді подивитися є на що. Наприклад, неспішно крокуючи центральною вулицею, можна дійти до Іванової гори, де знаходиться дуже багато пам’яток Полтави. На горі є садиба Котляревського, де була написана знаменита «Енеїда», біля якої стоїть чудовий пам’ятник Полтавській галушці. Також на горі знаходиться кращий видовий майданчик міста. Трохи далі розташований відновлений Успенський собор.
Одна з головних визначних пам’яток міста знаходиться в північно-східній його частині, в Київському районі. Там, на пам’ять про перемогу російських військ над шведською армією в 1709 році, був створений національний заповідник «Поле Полтавської битви».
Звичайно, завітавши до цього міста, неможливо пройти повз Краєзнавчий музей та музей Полтавської битви, Космосу, завітати на діючий аеродром. До того ж можна подивитися на цікаву будівлю Селянського та Дворянського банку.
Доволі привабливим для туристів є архітектурний ансамбль Круглої площі. На ній розташований найбільший парк – Корпусний. До речі, Полтаву навіть називали «маленьким Петербургом».
Якщо їхати екскурсією, то подорож обійдеться в 300 грн.

Диканька та Великі Будища

Напевно, про Диканьку чув кожен. Насамперед, вона славиться своїм національним парком, до якого увійшла велика кількість природних, історичних та архітектурних пам’яток. А розташований він на місці колишнього родинного маєтку відомої династії Кочубеїв.
Серед архітектурних пам’яток: Миколаївська церква – усипальниця Кочубеїв у стилі класицизму, Троїцька церква, описана Миколою Гоголем (та сама, де коваль Вакула малював чорта) та Тріумфальна арка. Можна навіть побачити історико-архітектурний комплекс «Вечори на хуторі біля Диканьки».
Завітавши до Диканьки, неможливо не побувати у Великих Будищах, які знаходяться поблизу. Там є музей українського весілля. В експозиції представлено весільне оздоблення різних часів, предмети побуту, вишиті сорочки та рушники. До того ж там проводиться театралізоване дійство «Українське весілля». Серед оточуючих обирають діючих персонажів – нареченого і наречену – і проводять обряд, як це було раніше на Полтавщині.
Якщо їхати екскурсією, то можна потрапити до обох цих історичних місць. А коштуватиме це близько 300 грн на одного.

Опішня

Надзвичайно популярною серед поїздок є Опішня – столиця українського гончарства. На її території знаходяться унікальні пам’ятки культури. Туристи можуть пройти різноманітні майстер-класи із гончарства. 

Екскурсія туди коштує 420 грн, до її вартості входить майстер-клас із розпису свистульки, яку можна забрати із собою. Після чого заїхати на місцевий ринок і придбати сувенірну продукцію.

Лубни

Тисячолітнє місто Лубни багате і цікаве своєю історією. Засноване воно було ще у 988 році Великим князем Київським Володимиром Святославичем. Місто було колишньою резиденцією князів Вишневецьких, столицею «Вишневеччини» упродовж 1639-1648 років. Під ним простягалися справжні лабіринти підземель, а про скарби Вишневецького, які залишилися глибоко під землею, і досі ходять легенди…
Завітавши туди, варто відвідати Мгарський монастир, який розташований поблизу і дивує своєю красою. Неподалік від нього знаходиться Курган скорботи, із величним дзвоном, який нагадує про загиблих під час Голодомору. А про природу, яка оточує, не варто і говорити… Ті, кому хоч раз доводилося там побувати, назавжди закохуються в цю місцевість.
У Лубнах для вас проведуть оглядову екскурсію містом, після чого ви вирушите до Мгарського монастиря, де вам розкажуть його цікаву історію та познайомлять зі святинями.
Така екскурсія обійдеться в 290 грн на одного.
Про Мгарський монастир, Лубни та підземелля, які з ними пов’язані, «Вісник» розповість найближчим часом.

Миргород

Дане місто відоме не лише в Україні, а й за її межами завдяки мінеральному джерелу. У першу чергу варто відвідати знамениту «Миргородську калюжу» (невеликий ставок, що знаходиться в самому центрі міста, недалеко від «Успенської церкви»). Також варто завітати в музей кераміки, у якому можна побачити безцінні експонати. І, звичайно, неможливо пройти повз Миргородський курорт.
Якщо їхати екскурсією, то можна побувати в трьох місцях – Гоголеве-Сорочинці-Миргород. У Гоголево – завітати до садиби, де жила сім’я Гоголя, у Сорочинцях – побачити церкву, в якій його хрестили, та краєзнавчий музей, а потім заїхати у Миргород. Побувати на оглядовій екскурсії містом та погуляти по Миргородському курорту.
Вартість екскурсії – 450 грн.

Березова Рудка

Березова Рудка вперше згадується у 1717 році як володіння гетьмана Івана Скоропадського. Після ліквідації гетьманського управління село стає маєтком надвірного радника Григорія Закревського.
У 1840-і роки в гостях у Закревських неодноразово гостював Тарас Шевченко. У Березовій Рудці він почав писати поему «Кавказ», написав портрети господарів маєтку.
Одна з відомих в Україні пам’яток – «піраміда» – знаходиться саме в цьому селі. У 1899 році в центрі села, над родинним склепом Закревських, побудували каплицю у вигляді невеликої єгипетської піраміди. Цікава будова приваблює сюди туристів і наукових експертів.

«Руський Орчик»

«Руський Орчик» – це унікальний орнітологічний комплекс, який розташований у південно-східній частині Полтавської області, біля села Ряського в межах Машівського району.
З 260 видів тварин, що мешкають тут, 17 занесено до Червоної книги, сім – до Європейського червоного списку.
Тут мешкають куниця лісова, косуля і лось, єнотовидний собака, ондатра, борсук, горностай, вовк.
Царство пернатих представлено 192 видами птахів. Це місце постійного проживання та гніздування багатьох рідкісних видів. Деякі з них також занесені до Червоної книги України: ходулочник, сірий журавель, орел-карлик.

 

Все по темі: екскурсії  Полтавщина  туризм  цікаво 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин