Убивча проблема Міського саду

У суботу місто сколихнула неприємна новина. У Міському саду загинула чорна лебідь Маша. ЇЇ УБИЛИ! Для тих кременчужан, що постійно відвідують цей парк і вже кілька років спостерігають за чудовою парою Гриші та Маші, це стало втратою.

Про те, що у парку сталась страшна подія, повідомив власник птахів Андрій Погрібний:

«Друзі, минулого тижня на озері Міського саду трагічно загинула наша загальна улюблениця – лебідь Маша. Під час висиджування яєць у будиночку на неї напали великі чайки (не знаю, як вони правильно називаються). Смерть була такою несподіваною, що ми вирішили встановити її причину, замовивши розтин трупа лебедя у ветеринарному центрі. Ветеринар установив детальну причину загибелі: очеревинна частина птиці побита, яйця всередині очеревини розчавлені, ця травма – основна причина зараження внутрішніх органів із масою запальних процесів, що і погубило птицю. Як виявилося в результаті бесіди з директором міського саду Віталієм Дедюріним, напередодні дійсно був випадок боротьби в Лебединому будиночку Маші і цих агресивних птахів. Сумно, але хочеться зрозуміти як бути далі. Нашестя чайок на озері Міського саду – це якась катастрофа. Як виходити з ситуації? Може, є якісь міркування».

Нашестя

Про те, що у Міському саду відбувається справжнє нашестя чайок, писав і директор парку Віталій Дедюрин:

«У Міському саду – навала чайок. Поки вода не прогрілась, і декоративні рибки не піднялися з ям-зимовищ, вони становлять загрозу тільки водоплавним. Гуси і качки саме зараз відкладають яйця для подальшого висиджування, великі чайки – баклани – регулярно проникають у їх житло і руйнують гнізда, знищуючи кладки. Прохання до відвідувачів Міського саду: припиніть годувати чайок, їх популяція з кожним днем зростає, зараз їх більше 500. Ми не вирощуємо у Міському саду чайок, подумайте про качок і лебедів. Така кількість чайок знищить усіх карасів коі за лічені дні».
Відвідувачі парку також звертали увагу на «нашестя». Дійсно, чайки заполонили озеро і почували себе справжніми господарями. І така їх кількість та нахабність таки призвели до трагедії – втрати лебедя. Зараз же потрібно швидко приймати рішення для ефективного захисту інших птахів та риб, які вже доволі скоро піднімуться на поверхню води.

Методи захисту

Для протидії прильоту або гніздування використовуються різні фізичні бар’єри, такі як шипи на карнизах, сітки, огороджувальні садові культури від поїдання, зміна кута нахилу карнизів і підвіконь. Шипи і сітка допоможуть у боротьбі з голубами і більшими пернатими, але дрібні види зможуть оселитися між шипів або пролізти в клітинку сітки. Також рослини або інші привабливі місця і предмети можна обробити спреєм або гелем, що мають неприємний запах, дратівливий для їх слизової. Отримавши негативний досвід, зграя або окрема особина вирішить покинути місце.

Щоб позбутися від усіх видів пернатих, учені радять вдаватися до методів відлякування, причому бажано чергувати їх або поєднувати. Найбільш простий варіант – використовувати муляжі і опудала у вигляді хижих птахів або навіть у вигляді їх очей. Учені схвалюють використання світловідбивних девайсів: стрічок, рейок, дисків. Цей метод вважається одним із найпоширеніших. Але є нюанси: до таких предметів шкідники швидко звикають. Та й у безвітряну похмуру погоду, коли світловідбивачі не качає і вони не шумлять, користі від них небагато.

У магазинах також продаються електронні репеленти. Одні – акустичні – діють на слух. Інший тип – водні відлякувачі з датчиком руху, які випускають струмінь води у бік порушника кордонів. Якщо метод із водою не викликає сумнівів, то з ультразвуком питання не таке однозначне. Незважаючи на те, що зустрічаються і позитивні відгуки на такі репеллерамі, негативних усе ж більше. Та й учені сумніваються в їх ефективності як самостійного методу. Так, фахівці констатують: «Самі по собі акустичні пристрої неефективні щодо птахів або ефективні лише на нетривалий час. Щоб бути корисними в такому питанні, акустичні пристрої повинні використовуватися разом з іншими методами контролю. Найбільш ефективне їх використання можливо тоді, коли застосовуються додаткові заходи, що приводять до смерті або хворобливого досвіду деяких членів популяції або зграї …».

Серед інших репелентів, що впливають на слух, учені виділяють програмовані звукові відлякувачі. На них записані голоси хижих птахів, які відлякують різні види пернатих. Такі пристрої можуть бути налаштовані навіть на відлякування конкретних видів: голубів, горобців та інші.

Хімічні методи

Хімічні сполуки використовуються не тільки для того, щоб відлякати птицю, але і щоб «заплутати» її. Для цього використовуються речовини з танинами, які перешкоджають швидкому травленню, в’язкі і клейкі сполуки, які ускладнюють споживання їжі або маскують речовини, що роблять фрукти або злаки непомітними. За принципом дії на організм їх ділять на дві категорії:

«Первинні репеленти викликають болі або роздратування при контакті, і птах реагує рефлексивно, не чекаючи реакції у відповідь. Широкі дослідження природи і характеристик десятків первинних репелентів наштовхують дослідників на думку, що біль або роздратування, отримані в результаті такого контакту, провокують птахів на реакцію уникнення. Багато з цих сполук мають екологічне значення в питанні взаємодії між птахами і їх природною їжею, а одне з первинних репеллентних з’єднань, метілантранілат, зареєстровано як стримуючий птахів засіб. Багато первинних репелентів токсичні, але оскільки ці сполуки є огидними на смак, птахи не зможуть проковтнути таку їх кількість, що завдало б їм реальної шкоди. Вторинні репеленти не мають яскраво вираженого неприємного смаку, але викликають хворобу або дискомфорт після прийому всередину».

Що робити, аби позбавитись чайок, – питання відкрите. Найпростіше було б закрити парк на кілька днів та знищити їх. Однак гарантії того, що сюди не прилетять нові чайки, немає. При цьому загроза знищення всього живого у Міському саду так і залишається. А Гриші шукають нову пару.

Андрій Погрібний: «P.S. Через те, що наш лебідь Гриша залишився тепер удівцем, шукаємо йому пару. Потрібна доросла лебідь, чорна, 4-7 років. У всіх, у кого могли, вже цікавилися. Може, десь сумує одинока дівчинка».

Все по темі: Андрій Погрібний  Лебеди  Міський сад 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин