Що небезпечно для серця і судин

Чим небезпечний високий тиск, чому поганий сон є тривожним симптомом? Як правильно тренуватись, аби не нашкодити здоров’ю? Що їсти, аби уникнути серцево-судинних проблем?

Споживання великої кількості продуктів із «прихованими» жирами і сіллю є головною причиною серцево-судинних проблем. Ось п’ятірка продуктів, небезпечних для серця і судин:

1. Усі вироби з модифікованими жирами: здобне печиво, торти з кремом, багато жирних сирів.

2. Копчені і сирокопчені ковбаси, покупні паштети (в них дуже багато жиру).

3. Ікра – червона і чорна.

4. Шампанське і шипучі вина.

5. Пиво – більше 0,5 у день для чоловіків і більше 0,33 для жінок.

Високий тиск часто взагалі не відчувається

Думка про те, що високий тиск не можна не відчути (мовляв, обов’язково буде стукати в скронях, а серце буде битися, як шалене) – великий міф! На жаль, багато гіпертоніків дізнаються реальні цифри свого тиску вже на лікарняному ліжку, куди відправляються після «раптового» серцевого нападу.

Коронарні артерії засмічуються поступово, і порушення судинного тонусу теж дає організму шанс нібито адаптуватися. В результаті серце звикає працювати на межі, не доставляючи нам зовнішніх незручностей. А в один момент – гострий напад. Щоб цього не сталося, усім людям після 35 років рекомендується хоча б раз на тиждень вимірювати тиск домашнім тонометром. Верхня межа норми – 140/80 одиниць. Усі розмови про те, мовляв, «мій робочий тиск – 150/90», дурість!

Поганий сон – перший симптом

Прийнято вважати, що перша ознака ішемічної хвороби – болі в лівій частині грудної клітини. Але насправді так проявляється або вже розвинута стенокардія (вже запущена ІХС), або взагалі проблеми, що не мають відношення до серця, наприклад, гастрит, панкреатит або невралгії.

У свою чергу серед частих перших «дзвіночків» серцево-судинних неполадок:

– порушення сну (найчастіше це або коли не можете толком заснути ввечері, така гарячкова тривожність, або якщо частенько схоплюєтеся серед ночі);

– денна втома, здавалося б, незрозуміло від чого;

– відчуття нестачі повітря при звичних фізичних навантаженнях.

Правила фітнесу для серця

Найбільш шкідливі для серця і судин – короткочасні спортивні заняття з великим напруженням (наприклад, штанга і все «залізо»). Чим крутіший і професійніший тренажер, тим вищий ризик «зірвати» серце.

Займаючись спортом, слідкуйте за пульсом. Якщо він під час спортивного навантаження зашкалює за 130-140 ударів у хвилину, то починають, як кажуть фахівці, «горіти» м’язи, у тому числі найголовніший – серце. Справа в тому, що при такій напрузі того кисню, який організм здатний отримати, не вистачає для вироблення потрібної енергії. В результаті починається кисневе голодування, задишка і перевантаження серця.

Найкорисніші для судин – аеробні навантаження з великою амплітудою рухів (бігова доріжка, пілатес, плавання). Щоб зігнати щільний і небезпечний для стану серця жир на животі (тобто абдомінальне ожиріння), потрібно займатися не менше 40 хвилин за раз. Тільки після цього часу можна «розворушити» клітини шкідливого жиру на боках і талії.

Все по темі: здоров`я  корисні поради  поради 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
15 Липня, 2019 Понеділок
14 Липня, 2019 Неділя
13 Липня, 2019 Субота
більше новин