Весняний авітаміноз: як не стати жертвою

Настала весна – і шкіра почала лущитися та сохнути, відчувається слабкість і випадає волосся? Усе це може бути ознаками авітамінозу. Як його уникнути та що робити, якщо все ж таки зазнали його впливу, розповість «Вісник».

Перші промені сонця – це, звичайно, добре. Але на початку весни може виникнути нестача вітамінів. А тут і весняний авітаміноз не забариться, щоб про себе нагадати. І коли хочеться гарно виглядати, – він починає даватися взнаки. Шкіра може лущитися або ж сохнути, а волосся починає стрімко випадати, та і взагалі самочуття могло б бажати кращого. Адже відчувається хронічна втомлюваність. У такому разі сильно не порадієш, потрібно бігти до лікаря і якнайшвидше лікуватися. Адже все це – прояви дефіциту вітамінів у організми людини або ж навіть, навпаки, їх надлишок, що може бути куди гірше. Тож, аби дізнатися більше про авітаміноз та те, як із ним боротися, «Вісник» поспілкувався із дитячим педіатром «Європейської медицини» Оксаною Михайленко.

Перш за все – правильне харчування

За словами Оксани Михайленко, якщо людина харчується правильно, тобто раціонально, то весняних авітамінозів не виникає, тож і пропивати сезонні вітаміни не потрібно. Проте, якщо є якість супроводжуючі захворювання або ж порушення стану здоров’я, потрібно відразу звертатися до лікаря. Він перевірить, чи дійсно в організмі не вистачає вітамінів. Якщо це і справді так, – позбавить проблеми. А от у сезонній профілактиці полівітамінами необхідності взагалі немає. Тобто, не можна призначати їх собі самостійно.
Адже доволі часто саме так і буває. Приходить весна, люди починають помічати, що на гребінці залишається більше волосся або ж нігті стали ламкими, і відразу йдуть не до лікаря, а в аптеку. Вирішують пропити якийсь відповідний вітамін або ж їх комплекс. Цього робити не можна.

«Єдиним винятком є вітамін Д, – зазначає лікар, – говорять, що він є гостро необхідним дітям до 3-ох років, а в деяких країнах – і до 5-ти років. Наразі вважають, що його взагалі потрібно вживати круглий рік, навіть улітку. Адже він виділяється в дуже маленькій кількості. Щодо інших вітамінів, то, я думаю, слід відучити населення вживати полівітаміни періодично. Адже багато хто пропиває їх раз у квартал або ж сезонно. А це неправильно. Якщо дорослі або ж діти харчуються гарно, то і з вітамінами буде все добре. Інший випадок, коли харчування погане або ж вибіркове (не вживає конкретні овочі чи продукти), і для цього немає спеціальних рекомендацій. У такому разі харчування потрібно коригувати. Адже жодні полівітаміни не замінять здорову їжу. Тож, перш за все, потрібно слідкувати за своїм харчуванням, адже всі необхідні вітаміни є в продуктах».

Основні прояви

Не таємниця, що кожен вітамін несе за собою відповідні наслідки. Якщо говорити про нестачу вітаміну А, то може виникати сухість шкіри, лущіння, подразнення або ж поява ранок навколо рота, ломкість волосся та їх випадіння (звичайно, все це може говорити і про інші хвороби). Якщо говорити про нестачу вітаміну Д, то наприклад, у малих дітей він призводить до порушень кісткової системи, а у людей більш старшого віку можуть виникати часті захворювання.

Нестача вітаміну В призводить до роздратування, порушення сну, поганої успішності у школі чи на роботі. Наприклад, дитина добре вчилася, а тут батьки почали помічати, що успішність погіршилась, вона почала швидко втомлюватися… На це все потрібно звертати увагу. Що стосується мікроелементів, наприклад, коли не вистачає заліза, можуть змінюватися смакові уподобання.

За словами лікаря, люди у такому випадку можуть відмовлятися від м’яса і їм хочеться чогось не зовсім звичайного. Деякі батьки помічають, що дитина хоче їсти крейду або ж взагалі землю. Також люди можуть часто хворіти, з’являється ламкість волосся, порушення шкіряних покровів, стулу. Часто буває, що приходять зі скаргами на запори, а коли призначається обстеження, то виявляється, що дуже низький гемоглобін. Те ж саме стосується і недостачі йоду. Потрібно обов’язково обстежуватися, щоб визначити, якого саме вітаміну не вистачає. І вже потім його коригувати.

«Все це основні вітаміни. Наприклад, зараз багато хто пише, що гарні методи лікування вітаміном Д для людей більш старшого віку, які мають аутоімунні захворювання. Також варто зауважити, що прояви авітамінозу можуть бути не такими явними і їх не завжди можна помітити, просто подивившись на людину. Тож потрібно лише обстежуватися, якщо є якість ознаки треба відразу йти до лікаря», – наголошує Оксана Михайленко.

Що занадто, то нездраво

За словами дитячого педіатра, останнім часом стали модними біологічні добавки. Наприклад, нещодавно до неї приходила дівчинка, у якої в сечі були солі, почалася метаболічна нефропатія. Коли ж почали з’ясовувати у чому справа, то виявилося, що бабуся купувала для неї різні біологічні добавки. Аналізи показали, що кальцій був підвищений у три рази. А це недобре, до того ж може бути однією із причин виникнення сечокам’яної хвороби або ж знову ж таки порушенням якихось метаболічних процесів.

«Що занадто, то нездраво, – зазначає лікар. – До того ж не можна призначати полівітаміни собі самим. Досить часто буває, що люди самі хочуть профілактично щось пропити, а цього робити не можна. Можуть виникати різноманітні алергічні реакції або ж загострюватися хронічні захворювання. Тим паче, що всі симптоми дуже схожі, і потрібно обов’язково визначити, якого саме вітаміну не вистачає. Наприклад, не вистає саме вітаміну В12, ми повинні саме його і вживати. А от вітамін А у великих дозах взагалі небезпечний, як і препарат заліза. Багато хто приймає його для профілактики, проте якщо виникає надлишок, то він токсичний. Так само і інші. Тож гіпервітаміноз так само небезпечний, як і його нестача. Адже може спричинити ряд небезпечних для життя станів. Тим більше, що дітки зараз дуже схильні до підвищених алергічних реакцій, а полівітаміни підсилюють метаболічні процеси, провокуючи підсилення цієї алергічної реакції. Тож якщо немає відповідних показань, то їх краще не приймати. Та і взагалі самолікуванням займатися не можна».

Звичайно, ковтнути пігулку набагато простіше, ніж дотримуватися правильного харчування. Додавати до раціон корисні овочі та фрукти, варити компоти тощо. Проте варто пам’ятати, що всі вітаміни є у продуктах. До того ж для організму це набагато корисніше.

Тож у яких продуктах містяться вітаміни?

Вітамін С: квашені продукти – капуста, помідори, огірки. Зокрема, в капусті – ударна доза вітаміну С, а також там є бактерії молочної кислоти, які підтримують мікрофлору кишечника, а саме там виробляється 80% нашого імунітету. До того у квашеній капусті є вітамін U, який сприятливо впливає на слизову оболонку шлунка. Проте тут варто бути уважними, адже людям із хворобами підшлункової чи то шлунку, не завжди можна її вживати. Також вітамін С є у ківі (2 штуки містять добову норму цього вітаміну), цитрусові.

Вітаміни групи В: каші, сезонні коренеплоди, червоний перець, яблука, кріп, петрушка.

Вітаміном D багаті жирні сорти морської риби, вершкове масло, ікра, яєчні жовтки. А ось у морепродуктах, вирощених не на волі, цього вітаміну значно менше.

Вітамін Е містять усі масла, у тому числі і звичайну соняшникову.

Все по темі: авітаміноз  здоров`я  поради  харчування 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
6 Грудня, 2019 П’ятниця
5 Грудня, 2019 Четвер
4 Грудня, 2019 Середа
більше новин