Квартирна мафія повертається

Кілька років тому місто просто «гуло». Усі говорили про цілу банду, яка займалась аферами з квартирами. Тоді містом прокотилась справжня хвиля випадків, коли квартири несподівано отримували нових власників. Пенсіонери чомусь забували, що у них є рідні. Люди, які вели не найздоровіший спосіб життя, несподівано помирали. А декого просто викидали з помешкання. Коли правоохоронці «взяли» банду, квартирна мафія неначе зникла…Але, як виявилось, ненадовго. Вони знову у Кременчуці.

8 лютого 2019 року слідчим управлінням ГУНП у Полтавській області порушено нову кримінальну справу, яку внесено до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань: співучасть у зловживанні владою або службовим становищем. Тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної або юридичної особи використання службовою особою влади чи службового становища усупереч інтересам служби, якщо воно завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, які спричинили тяжкі наслідки.

Простими словами – хтось знову створив злочинну організацію та, незважаючи ні на що: ані на наслідки, ані на життя людей, готовий робити все, щоб незаконно отримувати зиск – чужі квартири.

Чорні ріелтори

Справа «чорних ріелторів» розслідувалася з 2010 по 2012 роки. Тоді було викрито цілу групу людей, які займались відбором квартир. Як то кажуть, від А до Я. Була створена ціла ріелторська компанія, в якій працювали агенти, шукали «клієнтів». Клієнти булі різні: пенсіонери, одинокі люди, соціально незахищені верстви населення – ті, з кого можна отримати квартиру. З іншого боку, шукали клієнтів-покупців, на таке «нечисте» житло. Частіше покупці не знали, що квартира – з «історією», і проблеми колишніх власників ставали неприємним сюрпризом для нових власників.

До злочинної групи входили і люди, як працювали у певних підприємствах, пов’язаних з інформацією про людей або житло: квартирне управління, лікарні, похоронні бюро. Тобто одинока людина, яка потрапляє у лікарню, одразу опиняється у полі зору «чорних ріелторів». З того моменту можна вважати, що життя людини змінюється, і «зовсім випадково» людина доволі швидко помирає. При цьому може залишити так званий фіктивний заповіт. Тоді, у 2012-му, декого з керівників та учасників схеми не просто затримали, а й позбавили волі. Як, наприклад, відомого у місті ріелтора Сергія Трунова. Під нагляд правоохоронців потрапив тоді і доволі популярний у місті нотаріус. Говорили, що він оформляв нерухоме майно на затриманого шахрая, а також підозрювався у скоєнні кримінального злочину. Тож нотаріус був заарештований, але потім його відпустили, начебто через брак доказів.

Нова історія

Практично шість років про діяльність чорних ріелторів у Кременчуці чутно не було. І ось шостого лютого цього року одним із приватних нотаріусів м.Кременчука було виявлено шахрая, який за допомогою «жінки-чорного ріелтора» намагався продати квартиру з використанням підробленого паспорта.

Нотаріусом було прийнято міри до його затримання працівниками поліції. За цим фактом були внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Дивним чином у власності шахрая опинилась квартира, яку оформлював нотаріус, що фігурував у справі 2010-2012 років. Тим не менш, у цьому випадку знову нотаріус виявився нібито невинним. Але при перевірці затриманої особи-шахрая з’ясувалося, що саме одним і тим самим нотаріусом протягом минулого року ним було оформлено 16 (шістнадцять) об’єктів нерухомого майна (квартир) по м.Кременчуку та декілька – по інших регіонах.

«Обставини справи, яка розслідується в даний час, дають підстави вважати, що в місті Кременчуці поновила свою діяльність організована злочинна група, члени якої шахрайським шляхом та погрозами відбирають житло у одиноких громадян, малозахищених осіб, осіб, які зловживають алкоголем та ведуть асоціальний спосіб життя. Злочинці споюють їх алкогольними напоями, які є невідомими сурогатами, а також формують фіктивні боргові зобов’язання, за якими відбирають нерухомість. Згідно отриманих даних, при перевірці долі колишніх власників квартир, оформлених на затриманого шахрая, з’ясувалося, що половина з них уже померла протягом менш, ніж за рік, з одним і тим же діагнозом: алкогольна інтоксикація. Зверніть увагу – ВІСІМ з шістнадцяти!» – говорять фахівці.

Обережно – шахраї!

Схема, за якою працювали чорні ріелтори, раніше і зараз практично однакові. Злочинці виявляють безхазяйне нерухоме майно, відумерлу спадщину та інші об’єкти, яки належать беззахисним громадянам. За допомогою підставних осіб оформлюють на них право власності на житло, фіктивні заповіти, та продають, або насильницьким шляхом примушують до обміну за межами міста.
Скільки злочинців діють у місті за підробними документами – невідомо.

Таким чином громадянам, та й місту загалом, за ці роки вже нанесено значну матеріальну шкоду на мільйони гривень. Квартири та будинки від відумерлої спадщини повинні були надходити у власність територіальної громади міста та надаватися особам, які десятиріччями стоять у черзі на житло. Однак шахраї фактично викрадають квартири у кременчужан.

Поради фахівців

Будьте уважними при купівлі та продажу нерухомості, перевіряйте репутацію посередників-ріелторів. Роблячи прості кроки, можна убезпечити себе, свою родину, свою власність:
– Нотаріуса повинні вибирати сторони договору, в основному покупець, який витрачає чималі гроші та ризикує ними, а не ріелтори, які наполягають оформлювати угоди у певного нотаріуса.
– Покупець та продавець мають право самостійно обрати нотаріуса.
– Вказуйте реальну суму угоди при купівлі-продажу.
– Перевіряйте історію квартир та будинків, наводьте довідки щодо їх власників, дізнайтесь про причини продажу хоча б шляхом співбесіди із сусідами. Ідіть до нотаріусів, які вам відомі, яким ви довіряєте.

Люди, бережіть себе, будьте уважні. Не будьте байдужими, не залишайте інформацію про злочини поза увагою правоохоронних органів.

Все по темі: рієлтори  шахрайство 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
20 Лютого, 2020 Четвер
19 Лютого, 2020 Середа
18 Лютого, 2020 Вівторок
більше новин