Сімейна трагедія

Після перебування у лікарні і конфлікту сина з лікарем літня жінка не витримала пресингу і скоїла самогубство. Це сталось ще у 2012 році, однак наслідки подій, які стались сім років тому, родина загиблої жінки продовжує відчувати і сьогодні. Адже ще й зараз Костянтин продовжує боротьбу із відмивання свого та маминого імені.

Усе почалось у квітні 2012 року. Тоді жінка Валентина Ільчук, 1935 року народження, потрапила в одну із лікарень міста. Причина: погане самопочуття, хвороба серця, низький пульс. Звісно, пенсіонери завжди є важкими пацієнтами, мають свої особливості характеру. Можливо, і у цьому випадку були певні проблеми зі спілкуванням між лікарем і пацієнтом.

Костянтин Ільчук, син Валентини:

«Коли маму поклали у лікарню, палати не були повні, місця були. Однак чомусь її не стали класти у палату. Маму, літню жінку, залишили лежати на кушетці в коридорі. І коли я питав: чому? Відповідь завжди була єдина – немає місць. Ну як же немає? Я особисто бачив, що є порожні ліжка.

Звісно, я намагався відстоювати права мами і її врешті-решт поклали у палату №4. Та ось лікування, на мою думку, від цього кращим не стало».

За словами Костянтина, черговим приводом для суперечок із лікарем стало призначення препарату «Еглоніл», в інструкції до якого було написано: не рекомендується застосовувати препарат за умови, якщо частота серцевих скорочень у хворого нижче 55-ти.

«Мама погано почувалась. Ще з 2010 року у неї був низький пульс – 38-42, вище не піднімався. Я не зміг промовчати, бо йшлося про мою. Маму я люблю і, звісно, бажав для неї найкращого лікування. А тут таке… Коли ж в один із днів я побачив на мамі синці, то взагалі був у шоці. Знову намагався поговорити із лікарем, і знову – лайка. Не складався у нас діалог. Врешті-решт лікар склала на маму скаргу, начебто вона ходить уночі по відділенню, заважає іншим пацієнтам. Лікар взагалі сказала, що вважає маму психічно хворою. Прохання зробити мені копію скарги і стало головною причиною того, що потім назвали бійкою, а лікар взагалі заявила, що я зламав їй руку.
Ми забрали маму з лікарні самі, без дозволів. Ми, на нашу думку, рятували її від таких лікарів. Скажу більше, після отриманого лікування мама потрапила до психоневрологічний диспансеру. Все, що сталось з нею у лікарні, стало таким стресом, що у неї почали проявлятись інші хвороби, навіть енурез з’явився.

Далі мі всією родиною потрапили в пекло. Було все: вимагання грошей, погрози, звинувачення, свавілля. Лякали нас і міліцією, і судами, і хворобами – усім. В результаті мати не витримала. Вважала, що все через неї, і якщо її не стане, зникнуть і проблеми. Мама вкоротила собі віку…Окрім проблем залишилась порожнеча та біль», – розповів син Валентини.

Лікар, який лікував жінку від хвороби сердечно-судинного напрямку, стверджує, що вона була психічно нестабільна. Заважала оточуючим, потребує особливого лікування у спеціалізованому закладі. Саме тому до пацієнтки було викликано лікаря психіатра, який оглянув Валентину і надав висновок, де чітко прописано:
18.04.2012. Психіатр – «Охоче погодилась на бесіду, огляд психіатра. Контактна. Орієнтована всебічно вірно. На питання відповідає вірно, після паузи. …. Суїцидальних СНТ не висловлює».

З пояснення лікаря: «Син хворої висловлює претензії щодо того, що його матері не приділяють увагу, не надано особистий пост у нічний та денний час, що у неї вкрали препарати, але які саме сказати не може. Коли я йому показала доповідну від пацієнтів палати №5 про те, як Валентина Кирилівна усю ніч поводилась неадекватно, вихопив цей папір та вдарив мене по лівій руці. Грубо ображав та лаяв як мене особисто, так і весь персонал лікарні, починаючи від чергового лікаря, який приймав цю пацієнтку. Про інцидент повідомлено головному лікарю та начмеду».

Потім розпочалась судова тяганина, розгляд справи з приводу бійки. Допити, огляди, розмови, погрози…жінка 1935 року народження просто не витримала. Написала передсмертну записку по те, що більше не має сил, не може боротися.

За 9 днів після смерті матері Костянтина було визнано винним, чоловік отримав термін – рік позбавлення волі із відстрочкою на один рік. Але син не здався. Він подав до апеляції і виграв – справу відправили на перегляд. Фактичні ж зміни почали ставатись уже після подій 2014 року, коли було проведено реформу поліції, взагалі розпочались зміни на місцях у судах. Саме тоді Костянтину вдалось зрушити цю справу в інший бік. У 2015 чоловіка виправдали. Виявилось, що під час першого судового розгляду виникла дивна ситуація із речовими доказами. З червня 2013 року і протягом усього судового слідства до джерел речового доказу, а саме до медичної карти на ім’я лікаря, доступу не було.

«Як на мене, тоді до справи навмисне не доклали медичну карту на ім’я лікаря зі слідами підробки до матеріалів справи. Тому судили мене ще два роки без джерела речового доказу», – говорить Костянтин Ільчук.

Цікаво, що, за словами сина загиблої, цю медичну картку сторона Костянтина Ільчука побачила лише у 2017 році, коли чоловіка уже було виправдано. І тут виявилось, що у медичній карті є ознаки підробки.

«Розумієте, ми намагались говорити про речові докази, вивчити їх. А нам нічого не давали. У медичній карті лікаря, якій я начебто ушкодив ліву руку, було кілька разів написано, що ушкоджено праву руки. Дати також не ті, і йшлося про те, що помилки не лише у днях, а навіть у місяцях. Як на мене, тоді всю справу було сфабриковано.
Коли виявили всі факти, коли я отримав експертизи, які свідчать, що мама все розуміла, я усвідомлюю, що вона могла бути живою. І для мене наступний крок – виправдати дії мами, довести, що вона не просто так померла, що її довели до самогубства, – розповідає Костянтин Ільчук. – Дуже важко боротися зі системою. А коли одна людина проти всієї системи, це практично неможливо. Наша родина виснажена, але і здатись я не можу. Зараз розглядається цивільна справа за моєю позовною заявою, і досі ми знаходимо певні невідповідності у фактах, діях, тому що було сказано, заявлено, свідченнями у суді. Наприклад, у суді лікар ніколи не заявляла про те, що в лікарні відбувалися розкрадання препаратів, які я купував у повному обсязі своїй мамі за рецептами лікарів. А у поясненнях на начальному етапі слідства такі слова є. Жахливо те, що такими методами, шляхом підтасовки лікарями фактів і доказів, у 2012 було можливо звинуватити громадянина України практично у будь-якому злочині. Особливо використовуючи ослаблення сім’ї через народження дітей, неміч старих, відсутність грошей. Адже це не дозволяє громадянину скористатися послугами адвоката, який надасть ефективну допомогу, а не, навпаки, вводячи в оману незаконно звинувачену сторону, затягуючи при цьому час на довгі роки з метою, щоб людина повністю виснажилася фінансово й морально та здалася. Зараз час змінився, змінились люди, і я маю надію, що правда переможе, і я зможу спокійно спати. Хоча всі ж розуміють, що мати мені ніколи не повернути, хоч поверну їй гідність».

Все по темі: конфлікт  кримінал 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
3 Квітня, 2020 П’ятниця
більше новин