Більше 500 чорнобильців кожного року оздоровлюються у Кременчуцькій лікарні

Все далі в історію відходить 26 квітня  1986 року, коли стався вибух на Чорнобильській АЕС. Найбільша техногенна катастрофа 20-го сторіччя  надовго  залишить свій трагічний слід для людства. Особливо вона вразила населення України, Білорусії, частково Росії, відчула подих Чорнобиля і Європа. Тисячі людей, які брали участь у ліквідації аварії, населення прилеглих районів, вразила променева хвороба. Ще і зараз вчені точно не можуть чітко встановити рівень і масштаби катастрофи, адже хвороба може проявлятися і у наступних поколіннях.

Минуло 28 років з часу аварії, вже пішли з життя тисячі ліквідаторів,  хвороба продовжує даватись взнаки. Особливо це відчуваємо ми – медики, працівники спеціалізованого терапевтичного відділення для реабілітації учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Лікарні відновного лікування. Його відкрито у червні 1991 року. До 2003 року відділення фінансувалося з обласного бюджету і обслуговувало чорнобильців Полтавської області. З травня 2004 року відділення передано на фінансування з міського бюджету, тому на теперішній час обслуговуються чорнобильці тільки міста Кременчука.

Щороку у нас проходять реабілітацію більше 500 чорнобильців. Звичайно, цього недостатньо для чорнобильців-кременчужан. Адже допомоги потребують ще сотні  постраждалих.

Чорнобильці Кременчука мають змогу отримувати повноцінне реабілітаційне лікування, в тому числі, лікування Сакськими грязями, озокеритом, Моршинською водою, отримують повноцінний курс фізіотерапевтичного лікування (понад 20 видів фізіотерапії), лікувальний масаж, бальнеологію (лікування з допомогою цілющих ванн – більше 10 видів). Пацієнти мають змогу відвідувати лікувальний басейн, спелеокамеру, оснащений сучасними тренажерами кабінет ЛФК,  що створює найкращі умови для повноцінного відновного лікування чорнобильців в Полтавській області.

Зауважується, що чорнобильці Кременчука не сплачують жодних «благодійних» внесків за проведений курс реабілітації у відділенні Лікарні відновного лікування.

Також нагадується, що 8 травня 2012 року було відкрито спеціалізоване терапевтичне відділення для реабілітації учасників ЛНА на ЧАЕС після капітального ремонту.

Тепер чорнобильці Кременчука мають змогу отримувати повноцінне відновне лікування в умовах, наближених до санаторних, не виїжджаючи за межі міста.

                                                       Ольга Лобова,

завідувач спеціалізованого терапевтичного

відділення для реабілітації учасників ЛНА на ЧАЕС

                                                                           Лікарні відновного лікування

 

Все по темі: Кременчуцька лікарні  оздоровлення  чорнобильці 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
3 Квітня, 2020 П’ятниця
більше новин