Вибори 2019. Підсумок

21 квітня в Україні пройшов другий тур президентських виборів. Українці обирали між двома кандидатами: Петром Порошенком, діючим президентом, та Володимиром Зеленським. У першому турі із величезним відривом – майже 15% – переміг саме Володимир Зеленський. Значних порушень під час як першого, так і другого турів не було, справжня війна розгорнулась у соціальних мережах. Що вказує на величезне напруження у суспільстві.

У нашому місті також жодних суттєвих порушень не було. 21 квітня, під час другого туру виборів Президента України, у Кременчуці усі дільниці для голосування відкрилися вчасно. Нагадаємо, що під час першого туру в місті не всі дільниці відкрились вчасно, однак затримки були мінімальні, на кілька хвилин. Тим не менш, це також порушення.

Люди дуже пильно ставились до усього, що відбувалось на дільницях та одразу телефонували журналістам та до поліції. Прес-офіцер поліції Анна Васенко зазначила, що до них зверталися заявники з приводу прихованої політреклами: білбордів із гаслами та кольорами на користь кандидата. Усю подібну інформацію було передано до ЦВК.

У Полтавській області було зафіксовано кілька порушень. Так, у Лохвицькому районі та Горішніх Плавнях виявили проблеми зі співвідношенням кількості виборців і бюлетенів. На деяких дільницях бюлетенів видали не на 3-5, як це зазвичай роблять, а практично утричі більше. Дільниця, де зареєстровано близько 600 людей, отримала майже 1600 бюлетенів. У Горішніх Плавнях на дільницю №530998, яка має 2122 виборців, надали 2112 бюлетенів (на десять менше, ніж зареєстрованих виборців).

Явка виборців

Незважаючи на прогнози експертів, що після активної явки у першому турі, у другому на дільниці підуть менше людей, так не сталось. Навпаки, у другому турі люди були ще більш активними. Так, в окружній комісії 146 повідомили, що на 11-ту годину явка склала 23%, у першому турі на цей час проголосувало 19,4% кременчужан.

Однак такою ситуація було зранку, можливо, через гарну погоду, святкування Вербної неділі та бажання людей поїхати з міста «на шашлики». Ближче до закінчення голосування був суттєвий спад активності, і вже на 20.00, за підсумками, явка у другому турі була меншою, ніж у першому. На 20-ту годину до виборчих дільниць міста прийшли на голосування 88 628 виборців. Що склало 65,4%. У першому турі, тобто 31 березня, на голосування до виборчих дільниць прийшли 66,34% виборців.

Солодкий скандал

Удень, близько 12-ої години, до редакції зателефонувала жінка і повідомила, що у ЗОШ №31 голова дільниці роздає підлеглим цукерки. Виробник солодощів – компанія «Рошен». На думку жінки, це робилось з метою підкупу членів комісії. Прибувши на місце, у дільницю №531089, журналісти звернулись із запитанням до голови комісії. Виявилось, що це непорозуміння. Адже у жінки в кишені було кілька штук карамельних цукерок, якої фірми вона навіть не знала. Ними вона просто поділилась із колегами, взагалі не маючи нічого на увазі. Однак, під час перебування на дільниці, до журналістів звернулась переселенка, яка не знайшла себе у списках. Жінка змінила місце проживання у період між першим та другим туром виборів. Перевірила себе у списках на сайті, а от у паперових списках її не було. Члени комісії допомогли розібратись із ситуацією. Жінка прийшла на дільницю №531089, а, згідно її адреси, мала прийти на дільницю №531090, обидві вони знаходяться у школі №31. Щоправда, і на іншій дільниці у списках її не знайшли.

Не змогла проголосувати

На виборчій дільниці №531103, що у Центрі надання адмінпослуг по вулиці Гагаріна, близько півдня кременчужанка не змогла проголосувати.

Їй відмовили у видачі бюлетеня, стверджуючи, що вона зробила це вже зранку. Дійсно, навпроти прізвища жінки у відомостях про отримання бюлетеня уже стояв підпис. Він суттєво відрізнявся від того, який був у паспорті жінки. Члени комісії зазначили, що насправді бачили цю жінку, і вона вранці вже голосувала. Вона є переселенкою, тож її прізвище занесено до окремого списку, за відкріпними талонами, тому її добре запам’ятали. Другого бюлетеня їй не дали.

Голова комісії пояснив, що це могла бути і технічна помилка члена комісії, коли випадково було не там поставлено підпис. На місце події викликали поліцію, правоохоронці розбиралися в інциденті.

Агітатори чи спостерігачі

Під час другого тура виборів спостерігачів на дільницях практично не було. Наприклад, у ЗОШ №18 у першому турі було 17 спостерігачів, а у другому – жодного. Така ситуація була і на інших дільницях – спостерігачів не було. Єдиним спостерігачем, якого побачили наші журналісти, була жінка у ЗОШ №17. На ній був великий зелений бейдж зі словом СПОСТЕРІГАЧ, а знизу напис через хештег – # ЗЕпрозорість – що можна було розцінити як агітацію за одного із кандидатів. Цікаво, що у першому турі також були скарги на двох спостерігачів. На одну дільницю чоловік прийшов з агітаційним пакетом за Петра Порошенка, а на іншій спостерігач демонстрував усім наліпку на телефоні #Зекоманда

Загалом же вибори 2019 пройшли тихо і без порушень. Результат когось порадував, а когось, навпаки, розчарував. Як буде далі – покаже час. Єдине, про що можна уже зараз говорити із упевненістю, вибори 2019 показали, що в Україні збудовано демократію, адмінресурс не використовувався, а чинний президент України Петро Порошенко з честю прийняв вибір українців і привітав Володимира Зеленського.

Все по темі: вибори 2019  політика 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин