Українців змусять відраховувати частину доходу у недержавні пенсійні фонди

3 2023 року 2% сплачуватимуть працюючі українці до 40 років

Новий законопроект «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» був розроблений Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку завершила розробку яким передбачене запровадження в Україні пенсійної системи 2-го рівня, що передбачає окрім існуючих відрахувань до ПФ, обов’язкові платежі в недержавні пенсійні фонди (НПФ).

Йдеться про те, що з 2023 року працюючі українці віком до 40 років відраховуватимуть 2% доходів до недержавних пенсійних фондів. У перспективі відрахування повинні сягнути 10% за умови зростання середньої заробітної плати. При цьому обирати НПФ та переходити з одного в інший власники пенсійних рахунків будуть на власний розсуд.

Керувати пенсійними коштами будуть професійні компанії з управління активами, які проходитимуть відбір (авторизацію). При цьому їх капітал повинен буде становити не менше 25 млн грн.

Фінустановам 2-го рівня повинні будуть надаватись гарантії незалежний від урядових структур. Йдеться про те, що держава не зможе скористатись заощадженнями НПФ для забезпечення власних потреб, у тому числі для дофінансування субсидіарного пенсійного фонду (1-й рівень пенсійної системи), як це було в Росії або Чілі.

Об’єктами інвестицій стануть ОВДП, акції, облігації українських та іноземних емітентів, метали, тоді як нерухомість розглядатися не буде. Передбачені також типи інвестиційних портфелів – динамічний, збалансований і консервативний, – що відрізнятимуться рівнем ризику та прибутковості. Їх також майбутні пенсіонери зможуть обирати самостійно. Однак за 10 років до настання пенсії заощадження переводитимуться у категорію консервативних портфелів, що міститимуть найбільш ліквідні, хоча й менш прибуткові активи.

Все по темі: недержавні  пенсійні  фонди 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин