Алкоголь вночі продавати заборонено!

У середу, 24 квітня, депутати Кременчуцької міської ради прийняли рішення про заборону вночі торгівлі алкоголем та слабоалкогольними напоями на території Кременчука, окрім закладів ресторанного господарства. Мета проста: зменшити кількість нетверезої молоді у вечірній час. Які плюси та мінуси має подібне рішення, розбирався «Вісник».

Проблема мешканців

Є багато висловів щодо прав людини: «Дозволено все, що не заборонено», «Право однієї людини закінчується там, де починають порушуватись права іншої людини» і тому подібне. Ситуація навколо продажу алкоголю така сама. З одного боку, людина має право займатися підприємницькою діяльністю та продавати. З іншого боку, людина, яка достигла 18-річного віку, має право купувати алкоголь і вживати його на свій розсуд. Але ж є і ті, хто страждає від прав двох попередніх сторін, – оточуючі. Особливо мешканці будинків, які розташовані поруч із магазинами, де 24 години на добу продають алкоголь.

«Я мешкаю на вулиці Академіка Маслова, і навпроти нашого будинку стоять два великих супермаркети. Там кожен може придбати слабоалкоголку чи міцні напої у будь-який час. Зрозумійте, у мене немає жодних претензій до магазинів, це їх справа – продавати. І нам, за великим рахунком, зручно, що поруч є магазини із великим асортиментом. Ми вже навіть до вантажівок звикли, що їздять туди-сюди. Дітей та онуків навчили бути обережними на дорозі. Звикнути не можемо лише до одного – постійної пиятики у нашому дворі.

Ми мали гарний затишний двір із гойдалками, пісочницею для дітей, лавами біля під’їздів для пенсіонерів. Навіть столик був, де чоловіки збирались і грали то у доміно, то у шахи. А зараз?

Щовечора у нашому дворі збираються компанії, купують у магазині випити і, щоб далеко не бігти, п’ють у нашому дворі. Постійний шум, ґвалт. Спершу вони знищили пісочницю – вона для них стала смітником. Потім зламали гойдалки, знищили дитячий майданчик… Далі почали трощити лави. Зараз у нас немає нічого!

Удень нашим дітям нема де гуляти, а ввечері ми не можемо спокійно відпочивати після робочого дня, адже під вікнами гуляють компанії», – розповідає Валентина.

І саме це є головною проблемою – відсутність спокою та комфорту у мешканців будинків, які розташовані поруч із місцями продажу алкоголю. На жаль, викликаючи поліцію, люди не отримують захисту. Максимум компанії чують попередження і все, адже немає закону про заборону продажу алкоголю, тобто фактично ці люди нічого не порушили.

Позиція правоохоронців

Працівники поліції неодноразово говорили про необхідність прийняття подібного рішення від міської ради. Адже це рішення є реальною підставою для протидії тим, хто вживає алкоголь у дворах. Вони не зможуть його купувати. Минулого року була перша, не дуже вдала, спроба прийняти подібне обмеження. Тоді міські депутати уже приймали таке саме рішення, однак на той час подібні рішення були у компетенції держави, і підприємці його оскаржували або взагалі не виконували. Так, магазини мережі «АТБ» ні на день не припинили продаж алкоголю вночі, хоча інші магазини рішення виконували.

Під час дії рішення про заборону продажу алкоголю поліція більш охоче виїздила на виклики та дійсно вгамовувала компанії. Тож поліція – за це рішення.

Підприємці проти

Підприємці категорично проти прийняття рішення про заборону продажу алкоголю та слабоалкоголки вночі. Вони кілька разів відстояли свою позицію та фактично не дали депутатам прийняти це рішення дві сесії поспіль. Цього ж разу, незважаючи на підписи «проти» від 450 підприємців та виступи деяких депутатів на їх підтримку, рішення прийняли.

«Наша родина тримає невеликий магазин. Ми сплачуємо податки, самі заробляємо на себе і не висимо у держави на шії. Чим же ми не такі? Нам не потрібно нічого, ми все самі заробимо – тільки не заважайте. А це рішення заважає. Адже людина їде з роботи, наприклад, о 22.20 зайшла, взяла пляшку горілки, до неї ковбаси, хліба, масла, овочей якихось, сиру. Розумієте, кількість продажу залежить від того, що людина бере. Якщо це просто хлібина – це одні гроші, а якщо людина взяла і ковбасу, і хліб, і сир, і масло, як кажуть, під пляшку – то вже зовсім інше. Наш прибуток залежить від того, скільки і чого у нас купують! І повірте, люди, які зайшли у магазин і все купили, не підуть «бухати» на лаву, вони підуть додому чи в гості і нікому не будуть заважати», – упевнена Галина, власниця магазину на Молодіжному.

Досвід минулих років

Коли під час «перебудови» в Радянському Союзі було введено «сухий закон», суспільство зіткнулось із величезною кількістю контрафактного алкоголю. Практично у кожному будинку була «бабуся», до якої можна було б завітати і придбати товар. Самогонщики у часи «сухого закону» виграють неймовірно. Вони фактично залишаються єдиними постачальниками алкоголю. У Кременчуці ж ситуація інша, алкоголь не забороняють, а обмежують його продаж у нічний час, тож сплеску роботи «бабусь» особливо й не очікують.

Другий момент – це «таксі за алкоголем». У рішенні чітко прописано: про заборону продажу пива (окрім безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв та вин столових (крім закладів ресторанного господарства) у нічний час на території міста Кременчука. Тобто, виїжджаючи за межі міста, можна придбати необхідну пляшку. Наприклад, замовити собі алкоголь із доставкою на таксі. Подібна послуга також уже колись існувала і, як говорять люди старшого віку, у таксистів можна було купити пляшку будь-коли.

Після прийняття рішення залишились відкриті питання, наприклад: чому заборону продажу алкоголю магазини отримали, а звичайні «наливайки» і далі можуть продавати горілку на розлив? Тим більш, що частина подібних «наливайок» – це взагалі щось на кшталт кіосків на зупинках, і на ресторанне господарство взагалі не схоже. Саме тому у місті говорять про необхідність більш ретельних перевірок закладів перед видачою ліцензій на продаж алкоголю. Зараз ці документи видає полтавська податкова.
Який же буде результат рішення – покаже лише час. Маємо надію, що лише позитивний. І у наших дворах буде менше нетверезих людей.

Все по темі: алкоголь  заборона алкоголю 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин