Приватизувати дачну ділянку

Для багатьох кременчужан дачна ділянка є місцем, де можна і відпочити, і з користю провести час. Тому людей цікавить, як приватизувати дачу. Для того, щоб стати повноправним господарем свого майна, потрібно здійснити певну процедуру. Приватизація в Україні є безкоштовною. Але, як не дивно, в нашій країні спроба отримати щось безкоштовно майже завжди виходить дорожче, ніж купити. До того ж приватизація земельної ділянки – це дуже клопітке і не завжди приємне заняття.

Як же приватизувати ділянку

Згідно із Земельним кодексом, кожний громадянин має право на отримання землі у власність на безоплатній основі. Це стосується й дачного питання.

У законодавстві також виписана площа, передбачена для індивідуального дачного будівництва – не більше 0.1000 га, тобто 10 «соток».

Якщо потрібно приватизувати ділянку під будинком, який уже перебуває у власності, то тут усе просто. Необхідно подати заяву до місцевої сільської, селищної ради або до обласного управління Держгеокадастру. В залежності від того, де і в якій формі власності знаходиться земельна ділянка: комунальній або державній. При безкоштовному отриманні в особисту власність ділянки землі за рахунок земель державної або комунальної власності є так звана «стандартна схема» приватизації земельної ділянки. Кожен, хто не встиг використати це право, особисто повинен написати заяву до місцевого органу самоврядування за місцем розташування даної земельної ділянки. У цій заяві зазначаються такі параметри ділянки та її цільове призначення. До заяви власника додається схема з генерального плану або інші необхідні графічні матеріали, із зазначенням на них орієнтовного місця знаходження земельної ділянки. До заяви обов’язково прикріплюють копії усіх сторінок паспорта громадянина України та його ідентифікаційного коду. Подальше рішення, що дає право на розробку проекту землеустрою, видається абсолютно безкоштовно.

Будь-які місцеві органи влади повинні протягом одного місяця дати відповідь (рішення, розпорядження, наказ): або дозволити розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність, або мотивовано дати відмову в його видачі. Повідомлення про прийняття даного рішення надсилається заявнику в письмовій формі або вручається особисто протягом 3-х робочих днів з моменту його прийняття. Підставою для відмови у видачі даного рішення може бути лише невідповідність розташування земельної ділянки вимогам законодавства України.

Якщо заява не була розглянута, то особа, яка зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки, має право замовити розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу (за принципом «мовчазної згоди»). Про що письмово повідомляє відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Як оформити землю у власність

Як уже зазначалося, оформлення земельної ділянки починається з подачі заяви на приватизацію землі в сільську чи селищну раду або місцеву держадміністрацію. Якщо земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту, необхідно звернутися в одну з організацій:

– Головне обласне управління Держслужби України з питань геодезії, картографії та кадастру – для отримання ділянки для садівництва та ведення особистого селянського господарства;

– районна держадміністрація – у всіх інших випадках.

Другий етап оформлення – прийняття рішення в держорганах про передачу ділянки у власність. Зазвичай займає близько 1 місяця. Третій етап – виготовлення техдокументації на землю.

Які потрібні документи

На першому етапі оформлення приватизації до заяви, поданої в органи місцевого самоврядування, необхідно додати:

– копію паспорта та ідентифікаційного коду заявника;

– довідку з правління кооперативу із викопіюванням зі схеми організації території кооперативу, на якій зазначено місце розташування дачної ділянки, документи, що підтверджують участь у дачному кооперативі та видачі ділянки з певним номером;

– документ про користування ділянкою, виданий територіальним органом самоврядування;

– акт про погодження меж ділянки землі.

Перед тим, як приватизувати земельну ділянку, не маючи на нього правоустановчих документів, потрібно довести факт користування землею протягом 15-ти років. Доказом цього можуть бути свідчення сусідів, але частіше в таких випадках організовується судовий розгляд.

У ході приватизації заявнику знадобиться оплатити послуги організацій, що займаються проведенням землевпорядних робіт у даному районі. Скільки коштує приватизація землі в Україні, залежить від конкретної ситуації, розташування і розмірів ділянки. Розміри витрат на оформлення становлять від 3 до 10 тис. грн.

На етапі розробки і затвердження проекту землеустрою організації можуть запитувати додаткові документи від заявника. Після оформлення проекту необхідно подати заяву в Реєстраційну службу або через державного кадастрового реєстратора. Через 14 днів видається Свідоцтво про право власності на земельну ділянку.

Розробка проекту землеустрою

Будь-який проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність розробляють компанії, у штаті яких є не менше одного сертифікованого інженера-землевпорядника. За заявою громадян даний проект розробляється в найкоротші терміни, які прописуються в договорі. У середньому термін розробки проекту становить від 2 до 4 днів. Вартість проекту відведення земельної ділянки залежить від багатьох факторів. Потім розроблений проект землеустрою подається на узгодження до відповідного територіального відділення Держгеокадастра. Після отримання усіх відповідних погоджень, замовник подає даний проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки на затвердження у той же місцевий орган самоврядування, який спочатку і надав дозвіл на його розробку. Даний орган місцевого самоврядування приймає рішення, яким затверджує цей проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність. Потім проект землеустрою, разом із квитанцією про оплату вартості державної реєстрації, власник подає Державному кадастровому реєстратору за місцем розташування земельної ділянки. Реєстрація ділянки виконується у 14-денний термін, після закінчення якого видають Витяг із державного земельного кадастру. Для остаточного отримання Виписки з реєстру нерухомості про реєстрацію права на земельну ділянку власник подає необхідний комплект документів до територіального відділення Центру надання адмінпослуг, який повинен обробити документи і видати Виписку в 14-денний термін.

Пільговиків на дачі перевозитимуть лише за проїзними
Так вирішили на засіданні кременчуцького міськвиконкому.
Міський голова Віталій Малецький наголосив, що на весняно-літній період щороку організовується безкоштовне перевезення пільгових категорій громадян на дачі за рахунок коштів міського бюджету. Проте автобусами, які здійснюють такі перевезення, користуються і жителі прилеглих до Кременчука населених пунктів.

Відтак, у 2019 році буде кардинально змінено підхід до пільгових перевезень жителів Кременчука до садово-городніх товариств. Для них буде впроваджено проїзні квитки на підставі складених списків. Пільговими перевезеннями зможуть скористатися лише кременчужани. Дорогою підбирати нікого не будуть.

Департамент соціального захисту населення та питань АТО узгодив із керівниками дачних кооперативів інформацію щодо маршрутів руху автобусів та списків громадян пільгових категорій, які мають право користуватися безкоштовним проїздом. Керівник міста також підкреслив, що перевезення здійснюватимуться великими сучасними автобусами.

Все по темі: дача  приватизація 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин