Профогляди для дівчаток і коли потрібно йти до дитячого гінеколога

Якщо ви мама чудової дівчинки – вам неймовірно пощастило! Це ж ваша маленька принцеса і величезна радість. Бантики, хвостики, пупсики – приємні клопоти, але є ще один важливий аспект – у вас росте маленька жінка і тому в пригоді може стати важливий і часто необхідний жіночий лікар, а точніше дитячий гінеколог.

Про те, коли потрібно вести дитину до дитячого гінеколога та чому це є необхідним розповідає лікар-гінеколог дитячого та підліткового віку КНМП «Кременчуцька міська дитяча лікарня» Покладова Альона Анатоліївна.

Дівчинку треба профілактично оглянути одразу після народження, в один рік, в два-три (коли йти до дитсадка), в 5-6 (коли йти до школи), а з 10 років кожен рік.

До 12-ти річного віку проводиться тільки візуальний огляд з метою перевірки наявності вторинних статевих ознак, виявлення аномалії розвитку, запальних процесів. З 12 років огляд проводиться ректально, щоб не пропустити виявлення злоякісних пухлин. На жаль у Кременчуці та Кременчуцькому районіза останні два роки виявлен о2 випадки злоякісних пухлин у підлітків. У будь-якому випадку ніякого інвазійного втручання немає, цнота порушена бути не може.

Такі огляді ефективні і замінити їх нічим не можна. Як приклад, до лікаря звернулась дівчинка зі скаргами на болі внизу живота. За діагнозом у неї була пухлина сечового міхура. Після огляду гінеколога, виявилося, що у дівчинки заростання дівочої пліви. І при першій менструації кров, не маючи виходу, накопичилась, що досить небезпечно. Було проведено необхідну нескладну операцію. Та небезпеки можна було б уникнути, якби аномалія розвитку була виявлена раніше, під час профілактичного огляду.

         На що саме звернути увагу, щоб звернутися до лікаря терміново:

  • якщо малеча часто проситься до туалету і нервується, бо відчуває після сечоспускання дискомфорт;
  • якщо ви помітили почервоніння статевих органів, або ви підозрююте зростання (сінехії) малих статевих губ;
  • якщо на трусиках з’являються будь-які виділення (у дівчаток в нормі їх не повинно бути);
  • юнки та підлітки самі можуть виказувати скарги на печіння, свербіння, почервоніння в ділянці вульви чи у паховій зоні;
  • якщо ви не помічаєте в період пубертату (а для нашої країни це 11-12 років) вторинних статевих ознак, таких як оволосіння на тілі, формування молочних залоз, або навпаки – ці ознаки з’явилися набагато раніше ніж у однолітків;
  • якщо були перші місячні і потім їх немає до 3-х місяців, а бо вони дуже великої кількості чи дуже малої кількості;
  • якщо дівчина втрачає вагу або має зайві кілограми;
  • коли ви не можете наважитесь поговорити з донькою про менархе (початок місячних), статеве життя і контрацепцію ( це дуже делікатна тема, і зазвичай, діти соромляться говорити про це з батьками, у той час як охоче обговорюють з подругами і лікарем, якому довіряють).

Все по темі: дитячий гінеколог  Кременчук  профогляди 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин