Мешканцям до 1 травня 2020 року потрібно визначитися з формою управління в їх будинках

Доведеться обирати між ОСББ або управляючою компанією

1 травня 2019 року Законом № 2189 – VIII “Про житлово-комунальні послуги” в Україні запроваджено реформу ЖКГ. Мінрегіон у листі від 2 травня 2019 р. № 7/10.1/7260-19 роз’яснив деякі особливості комунальних нововведень.

Так, Законом запроваджується нова класифікація ж/к послуг та різні моделі договірних відносин, змінюються підходи до формування тарифів, запроваджується відповідальність за неналежне виконання договору та ін.

Практична реалізація нововведень можлива за умови укладення нових договорів про надання комунальних послуг за правилами, які визначає Закон про ЖКП.

Не пізніше ніж 1 травня 2020 року співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком зобов’язані визначитись з моделлю організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання електроенергії і природного газу), а виконавці комунальних послуг – укласти з такими співвласниками договори.

Якщо співвласники багатоквартирного будинку самостійно не оберутьодну з моделей організації договірних відносин, або не погодять з виконавцем розмір плати за обслуговування внутрішньобудинкових систем, між виконавцем відповідної комунальної послуги та кожним співвласником після 1 травня 2020 буде укладено індивідуальний договір про надання комунальної послуги з урахуванням особливостей, визначених частиною сьомої статті 14 Закону.

Договори про надання комунальних послуг, укладені до 1 травня 2019 року, продовжують діяти до моменту укладення нових договорів.

Нормативно-правові акти, які затверджені Урядом та Мінрегіоном на виконання вимог Закону можуть застосовуватися лише за умови переходу на нові договірні відносини.

Це стосується і Порядків формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування і постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, централізоване водопостачання і централізоване водовідведення, затверджених постановою Кабміну від 01.06.2011 № 869 і Методики розподілу між споживачами об’ємів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженою наказом Мінрегиону від 22.11.2018 № 315.

Тому до моменту укладення нових договорів про надання комунальних послуг за вимогами і правилами Закону про ЖКП, нарахування плати за комунальні послуги підприємствами тепло-, водопостачання і водовідведення здійснюватиметься відповідно до договорів, укладених до 1 травня 2019.

Все по темі: будинки  управління  форма 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
17 Вересня, 2019 Вівторок
16 Вересня, 2019 Понеділок
більше новин