Як кременчуцькі велосипедисти до Львова їздили

Вирушити до Львова разом із велосипедом? Для когось це може здатися неможливим, але не для кременчуцьких велосипедистів! Під час великодніх свят вони саме так і зробили. Адже із велосипедом можна встигнути значно більше, ніж пішки. Про їхню подорож і розповість «Вісник».

 

Поїздка до Львова, мабуть, у кожного викликає лише позитивні емоції. Адже під час неї можна зануритися у атмосферу старовинного міста, погуляти його вуличками, завітати до храмів, побачити замки… І, звичайно, найкращий для цього час – вихідні, тим більше, якщо їх багато. Тож хто-хто, а кременчуцькі велосипедисти під час великодніх свят часу дарма не гаяли. Невеличкою компанією із 4-ьох чоловік із велосипедами вирушили до знаменитого міста Львів. На перший погляд, це може здатися неможливим. Та насправді усе досить просто, було б лише бажання. А у наших велосипедистів воно було. Тим паче, що велосипед можна було взяти у потяг, що і зіграло на руку нашим мандрівникам. Про дану подорож «Віснику» розповів один із організаторів подорожі Дмитро Желєзнов, засновник спільноти «Велосипедисти Кременчука».

Найкрутіша прогулянка

За словами Дмитра Желєзнова, вони давно йшли до цього. Тим більше, що за чотири роки існування спільноти «Велосипедисти Кременчука» це мала бути одна із найкрутіших прогулянок із роверами. Тож велосипедистам, які часто катаються, і було запропоновано поїхати до Львова.
«Виїхати ми вирішили на Великдень, 28 квітня, – говорить Дмитро Желєзнов, – оскільки у всіх були додаткові вихідні.

Щоправда, квитки на потяг довелося купувати завчасно, тож ми їх замовили ще 16 березня. Звичайно, тоді було важко спрогнозувати, якою виявиться погода 29 квітня. Проте, беззаперечно, прогулянка мала відбутися з велосипедами.
І – ось новина: 10 квітня цього року набув чинності наказ Міністерства інфраструктури України від 01.02.2019 №74 «Про затвердження Змін до Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України». У мережі починається паніка серед велосипедистів України, які не знають яким чином будуть перевозитися велосипеди у потягах. Але, як виявилося, у день нашого від’їзду до Львова жодних зборів за перевезення велосипеда платити було не потрібно. Усе, що вимагається від пасажира з ровером, це те, щоб його залізний кінь був запакований (це можуть бути пакети або ж чохол під велосипед). Тож раджу мандрівникам придбати чохол».

Британська погода не стала на заваді

29 квітня велосипедисти уже прибули до Львова. Щоправда, на них чекала британська погода: майже весь день йшов дощ і було туманно. Це й не дивно, адже був обливаний понеділок, іншої погоди і чекати не варто. Щодо велосипедів, то їх, як і планували заздалегідь, було залишено на кілька годин у камері схову залізничного вокзалу. Це було зроблено для того, щоб мати змогу оцінити центр міста Лева пішки, адже львів’яни, до яких кременчужани зверталися за порадами, не радили брати із собою велосипеди.

«Свою екскурсію ми почали з духовних багатств Львова: церкви святих Ольги і Єлизавети (собор у неоготичному стилі), собору святого Юра (головна святиня Української греко-католицької церкви, собор є перлиною української пізньої барокової архітектури), Преображенської церкви, Домініканського собору (велична архітектурна пам’ятка пізнього бароко), Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької. Нам дуже сподобався парк імені Івана Франка де, серед іншого, ми помітили велосипедні доріжки, яких так не вистачає у нашому місті.

Серце міста Львова – то площа Ринок. Мандруючи вуличками цього міста, розумієш, що кожен будинок – то велична історія, і його мешканці змогли зберегти її задля нащадків. Подяка їм за це. Також ми відвідали Львівський музей зброї «Арсенал». У ньому знаходяться предмети XI – XIX століть, представлено старовинну холодну, метальну та вогнепальну зброю, захисне спорядження. Серед іншого, там можна знайти голограми військових орденів, які виглядають дуже правдоподібно. А от одне із найромантичніших місць Львова – Італійський дворик – розташований у Палаці Корнякта, що на площі Ринок. Його знайти важко, але він вартий уваги.

Замкова гора – місце, з якого відкриваються мальовничі краєвиди Львова, але через туман ми не змогли відчути усієї краси міста нашої подорожі.

Наприкінці нашої подорожі до Львова, незважаючи на дощ, ми все ж таки проїхалися містом на велосипедах. Мокрі від дощу, але щасливі від вражень насиченого дня мандрівки, ми повернулися до залізничного вокзалу та вирушили до рідного Кременчука», – розповідає Дмитро Желєзнов.

Ось такою була подорож наших велосипедистів. Як бачимо, їм навіть дощ не зміг стати на заваді, і вони втілили свій заздалегідь спланований план.

Все по темі: велосипедисти  Кременчук  спорт 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин