Кожен працівник має право на своєчасну виплату зарплати

До завдання державної виконавчої служби належить виконання судових рішень та рішень інших органів та посадових осіб. Серед пріоритетних напрямів роботи є виконання виконавчих проваджень по стягненню заборгованості по заробітній платі.

Конституцією України передбачено, що громадяни мають право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку вони вільно обирають або на яку вільно погоджується.

Про це повідомляє прес-служба ГТУЮ у Полтавській області.

Заробітна плата повинна виплачуватися працівникам регулярно в робочі дні, не рідше ніж 2 рази на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Також, роботодавець має здійснювати розрахунок з працівником у день його звільнення.

У випадку, якщо цього не відбувається, особа має право звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованості по заробітній платі та, отримавши виконавчий документ, звернутися до відділу державної виконавчої служби.

При подачі виконавчого листа про стягнення заборгованості з заробітної плати особа звільняється від сплати авансового внеску.

«Прийнявши виконавчий документ до виконання, державний виконавець відкриває виконавче провадження та починає примусове виконання, застосовуючи заходи, передбачені статтею 10 Закону України «Про виконавче провадження», такі як: арешт коштів,що знаходятьсяна рахунках боржника у банківських установах, опис арешт рухомого та нерухомого  майна боржника і звернення на них стягнення в рахунок погашення боргу» , – розповідає очільник Київського ВДВС м. Полтава Олександр Міщанін.

Додатково, при примусовому виконанні судового рішення з боржника стягується виконавчий збір у розмірі 10 % від суми боргу згідно виконавчого документата витрати виконавчого провадження понесені державним виконавцем у зв’язку з веденням виконавчого провадження.

Державними виконавцямивживаються заходи спрямовані на повне та фактичне виконання судових рішень по стягненню заборгованості по заробітній платі та іншим виплатам пов’язаним з трудовими відносинами.

Накладаються арешти на банківські рахунки боржників та здійснюється примусове списання коштів, проводяться описи та арешти майна з подальшою реалізацією в рахунок погашення боргу.

Також, державними виконавцями, щодо керівників підприємств боржників направляються повідомлення про притягнення до кримінальної відповідальності за невиконання рішення суду.

«В ході проведення виконавчих дій за чотири місяці 2019 рокудержавними виконавцями відділу стягнуто близько 43000,00 гривень заборгованості по заробітній платі та іншим виплатам, які пов’язані з трудовими відносинами. Щодо керівника одного з підприємств боржників по заробітній платі, за поданням державного виконавця порушено кримінальне провадження за статтею 382 КК України “Невиконання рішення суду”», – зауважив Олександр Міщанін.

Таким чином держава захищає право громадянина на отримання винагороди за свою працю та виконує декларовані в Конституції України гарантії пов’язані з забезпеченням рівних можливості в реалізації прав та свобод громадян.

Все по темі: заробітної плати  працівник має право  своєчасна виплата 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин