У Кременчуці сьогодні вшанують пам’ять померлих від СНІДу – пройде ряд заходів

Завершиться захід запаленням свічок на знак вшанування пам’яті померлих людей від СНІДу.

Сьогодні, 17 травня, з 14.00 год. до 16.00 год. напередодні Дня пам’яті померлих від СНІДу в сквері ім. Олега Бабаєва будуть проведені заходи за участю Кременчуцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Кременчуцького представництва Благодійної організації допомоги ВІЛ – інфікованим та хворим на СНІД «Світло надії», Молодіжного Парламенту Кременчука.

За інформацією прес-служби міськради, всі учасники заходу зможуть отримати поліграфічну літературу з інформацією про шляхи передачі ВІЛ-інфекції, засоби запобігання передачі вірусу ВІЛ статевим шляхом, пройти експрес-тестування на виявлення ВІЛ та отримати консультацію у медичного фахівця з питань ВІЛ. Найменші учасники зможуть прийняти участь у створенні малюнків на асфальті «Життя без СНІДу».

Завершиться захід запаленням свічок на знак вшанування пам’яті померлих людей від СНІДу.

Для довідки:СНІД – одна з найважливіших та трагічних проблем, яка виникла перед людством в кінці ХХ століття, одна з найгостріших проблем сучасності, яка переросла своє суто медичне та національне значення і набула ознак глобальності. Сьогодні прийнято вважати головною загрозою людству – тероризм, але що може бути небезпечнішим за перманентний тероризм недбалості, неуважності до проблем тих, хто поруч.

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день був відзначений ще у 1983 році в Сан-Франциско США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, що пережили біль втрати рідних і друзів.

Ситуацію в світі з ВІЛ-інфекцією можна охарактеризувати як пандемічну і поставити в один ряд із двома світовими війнами, як за кількістю життів, що вона забрала, так і за шкодою, що завдала суспільству. ВІЛ давно перестав бути хворобою «групи ризику». Сьогодні соціальний статус, вік і зовнішність людини не можуть свідчити про наявність або відсутність у неї ВІЛ. Захист від інфікування полягає в помірному виборі близьких знайомств, відмові від наркотиків і дотриманні принципів здорового способу життя та моральних норм.

Пам’ять про померлих – це, в першу чергу, турбота про живих, недопущення подібних смертей у майбутньому.

Метою «Дня пам’яті померлих від СНІДу» є привернення уваги населення до цієї проблеми, профілактики цього захворювання, а також привернення уваги влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих.

У День пам’яті померлих від СНІДу проводяться панахиди, ходи зі свічками, теле- та радіопрограми, просвітницькі акції, благодійні концерти, художні виставки, присвячені проблемам СНІДу.

У 2019 році День пам’яті померлих від СНІДу припадає на 19 травня.

 

Все по темі: День пам'яті померлих від СНІду  заходи  Кременчук 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин