Термомодернізація в дії

Два роки тому у місті почала діяти Асоціація ОСББ «Кременчук». Основною її метою є здійснення реновації старих будинків, які не тримають тепло, де втрати від зношених комунікацій тощо. І, як наслідок, мешканці повинні витрачати космічні суми на комунальні платежі. Але практика показує, що після термомодернізації будинків люди мають подвійну, а подекуди й потрійну економію на платі за тепло. При цьому люди не скаржаться на холод у помешканнях, незалежно від поверху, на якому живуть.

Голова Асоціації ОСББ «Кременчук» Олександр Ткаченко наводить приклад будинку №15 по вулиці Тараса Бульби на Молодіжному. Там установили індивідуальний тепловий пункт і утеплили будівлю. У порівнянні з позаминулим опалювальним сезоном, цього року будинку вдалося зекономити десь 190 гігакалорій тепла. У грошовому еквіваленті це складає близько 300 тисяч гривень. Тобто, мешканці стандартної двокімнатної квартири зекономили за сезон приблизно 2,3 тисячі гривень. При цьому зросла якість теплопостачання. Температура у помешканнях підвищилася з 21 до 24 градусів. І люди зараз не скаржаться на холоднечу.
Встановлення індивідуального теплового пункту також відіграє важливу роль. Додатковий циркуляційний насос примусово проганяє гарячу воду по системі, й у всіх квартирах узимку однакова температура, оскільки теплоносій не встигає охолонути.

Крім того, температуру теплоносія можна регулювати залежно від погодних умов. Це впливає на кількість спожитих будинком гігакалорій. І врешті позначається у платіжках.

Як цього вдалося досягти

Звичайно, безкоштовний сир – лише у мишоловці. За все потрібно платити. Але при здійсненні термомодернізації виникає доволі цікава арифметика. Середній платіж за експлуатаційні витрати по місту складає близько 5-ти гривень за квадратний метр. У будинку №15 по вулиці Тараса Бульби він дорівнює 2,08 гривні (1,58 з першого поверху). Плюс 3 додаткові гривні йдуть до ремонтного фонду, за рахунок якого й проводиться термомодернізація. З двокімнатної квартири виходить 1800 гривень на рік. Але ж за опалювальний сезон уже зекономлено 2,3 тисячі гривень. Тобто, при зростанні експлуатаційних витрат загальні комунальні платежі зменшуються. А комфорт при цьому покращується.

Крім того, мешканці погодилися платити ще по 1,76 гривні з квадратного метра на заміну старих зношених металевих труб на поліпропіленові. Щоб раз вкласти і забути. Отже сумарно експлуатаційні витрати їм обходяться десь у 7 гривень за квадратний метр. А це не так уже й обтяжливо.

Теплий кредит

Без державної підтримки впоратися з утепленням людям було б надзвичайно важко. Але «теплі кредити» тут якраз стали в нагоді. Державна програма полягає в тому, що у разі, якщо такий кредит братиме ОСББ, компенсація становитиме 40%. Це – без урахування відсотків.

Отже, для ОСББ будинку №15 по вулиці Тараса Бульби з кредиту у 1,7 мільйона гривень за утеплення, держава компенсувала 775 тисяч гривень. При нинішніх тарифах кредит буде повністю повернуто десь за три сезони, – говорить Олександр Ткаченко.

Відсотки за кредитом обіцяли компенсувати кременчуцька мерія наполовину з облдержадміністрацією. Але наразі у міському бюджеті немає на це коштів. Тож місто не фінансує ці витрати. Але область не відмовляється від своїх зобов’язань і 10% (з19%) компенсує банку.

Утім, навіть якщо відсотки за кредитом взагалі не будуть компенсуватися, кредит все одно варто брати за рахунок державного покриття. А вигода не забариться. Наприклад, у будинку №37 по вулиці Молодіжній після утеплення середній тариф на опалення за зиму вийшов гривень 15 за квадратний метр при середньому по місту 40 – 45 гривень у неутеплених будинках. Тобто, спостерігається потрійна економія.

Чим наразі займається Асоціація ОСББ

Асоціація ОСББ «Кременчук» – єдина в місті, яка проводить комплексну реновацію старих будинків. Це утеплення, встановлення індивідуальних пунктів, заміна зношених комунікацій, старих вікон на пластикові у під’їздах, упровадження енергоощадного освітлення тощо. Цього року на Молодіжному відразу кілька будинків зазнають реновації: №19, 21, 23 по проспекту Лесі Українки; №30, 32 по вулиці Володимира Великого; №28 по вулиці Горького.
Є ще амбітний план зробити двоскатний дах у будинку №37 по вулиці Молодіжній. І тоді зникне проблема чи не щорічного латання плаского даху руберойдом від протікання дощової води. Але це стане можливим не раніше, ніж за 2 роки. До того ж там можна буде зробити таку собі мансарду. І людям добре, і додаткове утеплення.

Чи буде надалі державна підтримка

З літа цього року буде запущено енергоефективний фонд із 3,6 мільярдами гривень на сезон за участі європейських донорів. Якби тільки ОСББ брали ці кошти і освоювали. Адже є велика проблема в тому, що люди, в основній масі, не хочуть якихось реформ. Вони бояться щось робити нове, можливо, через незнання, недовіру, фейкові чутки, а може через менталітет. Маємо такий приклад: стоять поруч два будинки, № 15 і №17, по вулиці Тараса Бульби. Перший – утеплений, а інший – ні. Адже на зборах його мешканців не було достатньо голосів для ухвалення позитивного рішення. Хоча розуміють, що було б не лише тепліше, а кращий естетичний вигляд самого будинку. Але це і є демократія. Кращого ніхто не придумав.

Все по темі: ОСББ  термомодернізація  утеплення 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин