Кременчужани доторкнулися до невідомого побувавши на виставі «Майстер і Маргарита»

Вчора, 19 травня у Міському палаці культури Кременчука проходила прем’єра вистави «Майстер і Маргарита», проте не зовсім із звичного для містян боку. Адже театр ім. Булгакова представив абсолютну нову редакцію Великого майстра, де глядач зміг побачити виставу зовсім з іншого боку. До того ж не лише побачити, а й задуматися…

«Что скажете мис сир? – Люди как люди, главное, чтобы они отключили мобильные телефоны», – саме такими словами розпочалася довгоочікувана вистава.

Варто зауважити, що вона і справді проходила зовсім не звично, особливо для тих, хто вже не раз бував на ній раніше і була представлена у сучасних відтінках. Сторінки роману перекликалися із сучасністю: зйомки фільму про Іуду, відомий журналіст, Майстер та Маргарита (проте Майстер займався не написанням книги, а сценарію для фільму про Іуду, а Маргарита зрадила його, повернувшись до чоловіка), відомі пісні, то-шоу… Тож все це придало йому трішки іншої інтерпретації і взбудоражило глядачів, які не відривали очей від сцени, затамувавши подих. Проте сміх із залу зривався не один раз, а посміятися і справді було над чим.

Була і сцена про те, як Воланд приєднався до розмови двох чоловіків, що сиділи на лавці і розмишляли про сценарій до фільму. Проте все було трішки не так як у звичній постановці. Адже говорили вони не про існування Ісуса Христа та віру у нього, а про Євангеліє. А точніше, що їх насправді не 4, а більше. Це намагався донести до них Воланд. Нібито існує п’яте – Євангеліє від Іуди і у ньому приведена вся правда, проте людство до неї не готове.

Глядачі постійно мали можливість переміщатися із одного часу в інший. А сама вистава була поділена на дві дії. Тож присутні мали 15 хвилин вільного часу. Саме стільки тривав антракт.

Великим подивом для присутніх стало коли на сцені прозвучали слова із відомої пісні гурту Ленінград «Москва, по ком звонят твои колокола?» (Вчера приснился сон прекрасный, Москва сгорела целиком…».

Найцікавіші цитати із вистави:

«Иисуса Христа много раз предупреждали, что Иуда из Кариота – человек очень дурной славы и его нужно остерегаться…

«Когда же ты творишь милостыню, пусть левая рука твоя не знает, что творит правая».

«Больше всего я боюсь презрения не к себе, а того, что это может огорчить Иисуса», – промовив Иуда до Воланда. – «Ты ничем не хуже его Иуда», – відповив йому той, намагаючись його спокусити на зраду.

Воланд: «Предашь его ты!»

Иуда: «Я никогда его не предам!»

Воланд: Сотворишь, что должен и тебя никогда не забудут!

«А что если Иуда не хотел предавать Иисуса. Он взял на себя тяжкий грех?», – роздуми режисера.

«Нет ничего сложнее, чем тяжкое бремя предательства».

«Выбор есть всегда».

«Иногда важно предать, чтобы спасти!».

Звичайно, вислови Берліоза завжди зривають сміх і ґвалт аплодисментів. Так було і цього разу. «Котов быть нельзя! Я буду жаловаться! Кот древное и неприкосновенное животное».

«Иуда самый худший человек из когда либо живших на планете».

«Кирпич ни с того ни с сего никому и никогда на голову не свалится. В частности же … Вы умрёте другой смертью. – Может быть, вы знаете какой? – Вам отрежут голову!».

«Иуда не собирался предавать Христа, но если бы он этого не сделал не было бы великой жертвы для нашого спасения».

  • «30 серебряников все, что мы дадим. – За 30 серебряников вы хотите купить Иисуса?, – говорить Иуда. – Нет за 30 серябряников мы купим тебя! А если ты откажешься мы найдем другого!».

«Ручка в подарок,у нас акция такая».

На екрані також час від часу з’являлися відео. Наприклад, звернення Маргарити до Майстра. У якому вона говорила йому про свої почуття і що не хотіла його зраджувати. Про них дізнався її чоловік і хотів його вбити.

«Откровение может приходит от диявола и отличить его от откровения Божьего не так легко».

«Взятка – это тюрма».

«Нечистая сила завелась у вас в штанах!», – Воланд у ефірі ток-шоу відповідає чоловіку, який  до них зателефонував.

«Сначала я предала свого мужа, потом тебя!», – Маргарита до Майстра.

«Но что такое?, – говорить Волан до Берлиоза, – Я сейчас должен сказать что-то пафосное? Рукописи не горят? Ничего не буду говорить, дай сюда сценарий!».

«Я – часть той силы, что вечно хочет зла и вечно совершает благо».

Так містична вистава добігала до завершення, а майже на останок пролунала наступна репліка:

«Насчет Иуды не беспокойтесь, его уже давно простил тот, кого он предал на распятие!», – промовив Воланд.

 

 

 

 

 

 

Все по темі: "Майстер ы Маргарита"  вистава по-новому  Кременчук 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин