Нацбанк ускладнив процес видачі кредитів в Україні

 

НБУ прийняв рішення посилити кредитну політику. Банки в Україні посилять роботу з оцінки кредитних ризиків за рахунок використання даних з Кредитного реєстру. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

 

“НБУ вводить порядок обліку банками інформації за Кредитним реєстру НБУ при розрахунку розміру кредитного ризику”, – вказали у регулятора.

Згідно з вимогами, що впроваджуються, банк повинен буде класифікувати за найгіршим класом боржника-фізичну особу, щодо якої в кредитній регістрі є інформація про дефолт цього боржника в інших банках. Також банк буде знижувати клас боржника – юридичної особи, в тому числі до найгіршого, якщо в кредитній регістрі є інформація про дефолт або високу ймовірність дефолту цього боржника в інших банках.

Внесені зміни підвищать якість оцінки банками кредитного ризику завдяки врахуванню стану виконання боржником своїх зобов’язань в інших банківських установах, використовуючи при цьому інформацію з Кредитного реєстру, переконані в НБУ.

Відповідні зміни до Положення №351 внесені постановою правління НБУ, яке вступає в силу з 21 травня 2019 року. Вимоги будуть застосовуватися в тестовому режимі з 1 липня 2019 року і стануть обов’язковими для виконання з 1 грудня 2019 року. Поступове впровадження зазначених вимог до оцінки кредитного ризику дозволить банкам доопрацювати внутрішні положення і налаштувати IT-системи.

Відзначимо, що нова вимога зобов’яже банки враховувати додатковий ризик – ризик дефолту в інших банках. І зробить кредитування менш ризикованим. Крім того, боржників зі старими невиплаченими кредитами підштовхнуть до виплати прострочених заборгованостей, які багато хто встиг закинути і навіть забути. В результаті банківське кредитування стане більш недоступним: фінансисти стануть ще частіше відмовляти в наданні нових позик.

Все по темі: видачі  кредит  процес 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин