Сусідські війни у Кременчуці

Однією із великих проблем, яка існує серед людей, – відсутність взаєморозуміння. Особливо, коли це стосується сусідів. Неможливість домовлятися призводить до конфліктів, які переростають у справжню «війну» один з одним. І такий конфлікт може викликати, здавалося б, ні в чому не повин-ні автомобілі, припарковані не в тому місці… До «Вісника» звернулися саме із такою проблемою.


Напевно, чи не кожному мешканцю багатоквартирного будинку як у Кременчуці, так і у будь-якому іншому місті, доводилося стикатися із проблемою паркування. Така собі «битва» між сусідами триває постійно. Одним – машина заважає, іншим же немає де її ставити. От і виникають постійні суперечки, адже ніхто не хоче йти на компроміс… Дійсно, запитавши у будь-кого з кременчужан про те, як у них справи із паркуванням біля багатоквартирного будинку, у відповідь чуєш бурхливу розповідь.
Одні скаржаться на те, що мешканці припарковують свою машину із заїздом на дитячий майданчик, тим самим заважаючи гратися дітям. У результаті м’ячик, яким граються дітлахи, ненароком летить у машину, а власник виходить із криками, поливаючи малечу брудом. І такі випадки непоодинокі. У інших жителів біля будинку облаштовано клумби із різноманітними квітами, а машини псують дану красу: заїжджають на зелену зону, збивають побілені бордюри… Буває і так. Існує ще один варіант: власники автомобілів облагороджують, так би мовити, «для себе» особисту парківку, що за законом неможливо, адже в Україні, на жаль, фактично не діє закон про розмежування прибудинкових територій. Проте їх це не зупиняє, вони так і говорять іншим: «Це місце моє і тільки моє». Звичайно, можна зрозуміти і власників автомобілів, адже їх потрібно десь ставити. От і ведуться запеклі «бої» між сусідами.

Зелена зона vs парковка

Саме з такою ситуацією до «Вісника» звернулася мешканка буд. 142 по проспекту Свободи Зінаїда Долуденко. Вона принесла колективне звернення від мешканців будинку, у якому просить допомоги із відновлення зеленої зони на їхньому подвір’ї. Під ним підписалися 16 мешканців будинку. А ситуація ось у чому: нещодавно вони разом із сусідами привели дане подвір’я до ладу: висадили дерева, посіяли траву, встановили залізобетонні квітники, побілили бордюри… Тим самим відновили пошкоджений автомобілями взимку трав’яний покрив.
«Проте інші мешканці, щоб далеко не ходити, вирішили влаштувати стоянку проти виходу з під’їзду аж на 5 авто, – зазначає Зінаїда Долуденко. – Вони в темну пору доби 16 травня, о 20:30 год., відтягли залізобетонні тумби для квітів, ліквідували квітники та зелену зону (траву), засипали цю територію піском, плануючи майданчик для стоянки своїх авто. Ще вони хотіли засипати усе це гранпилом.
На цей шум зібралися мешканці будинку. Руйнівники на наші прохання та вимоги не реагували. Їх навіть не зупинило те, що територія знаходиться поруч зі спорудами дитячого майданчика. У результаті мешканці викликали поліцейський патруль».
Мешканці будинку навіть згодні на визначення місця розташування для стоянки авто, лише б не у зеленій зоні.

Думка конфліктуючих сторін

«Вісник» у свою чергу поспілкувався з обома сторонами конфлікту. Тож, за словами мешканця будинку і власника автомобіля Сергія, проблема полягає в тому, що немає де ставити автомобілі.
«У нас сюди під’їжджають 6 машин, іноді інші люди можуть ставити автомобіль, – говорить Сергій. Якби нам десь виділили територію, то було б дуже добре. Я також ходив до міськвиконкому і дізнавався що нам робити. Мені сказали, що я маю право ставити автомобіль навпроти будинку. Проте, якщо він там залишається вночі і заважає сусідам, наприклад, спрацьовує сигналізація, то його потрібно прибрати. До того ж, я вважаю, що клумби – це добре і правильно. Але, особисто моя думка, якщо, не дай Боже, якась дитина, граючись, на неї впаде, то хто буде відповідати? Потрібно також думати про інших людей і відноситися до них не як до собак».
У свою чергу Зінаїда Долуденко зазначила, що також має право поставити машину, але замість неї розмістила клумбу, яку здвинули.

Домовитись не можна сваритись

З іншого боку, виникає питання: хто ставить біля будинку автомобілі? Невже хтось «лівий»? А відповідь проста – мешканці цього ж будинку. Адже у ньому також живуть люди, у яких є автомобілі, і для них зона для парківки необхідна. У противному випадку автомобілі немає де ставити. У результаті виникає питання: невже і справді між собою не можна домовитися? Адже у дворі повинна бути і зелена зона, і парківка. Тож чому люди із невеликого майданчика створюють цілу трибуну для суперечок, якщо можна просто сісти усім разом і обговорити дане питання, знайти шляхи для його вирішення. Адже вихід завжди є, але через невміння йти на компроміс і домовлятися між собою дехто його просто не бачить. Кожен впирається у своє. Тим паче, що мешканці згодні із парківкою, аби вона лише не заважала і не пошкоджувала зелену зону, над якої вони так трудилися.
Подібні суперечки відбуваються постійно, і не тільки через проблему паркування. Привід для суперечок знаходиться завжди. Іноді складається враження, що люди навмисно створюють якусь проблему на порожньому місці. Тож недарма говорять, що взаєморозуміння відіграє вагому роль як у сімейному житті, так і з друзями, колективом, чи то сусідами…
Аліна Слинько

Все по темі: комуналка  парковка  сусіди 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин