Бабусі – рушії прогресу

На Молодіжному ініціативна група енергійних бабусь створила ОСББ і дбає, аби за допомогою сучасних технологій модернізувати будинок. За короткий строк їм вдалося скоротити витрати мешканців на опалення більше ніж удвічі. А після термомодернізації будинку жінки сподіваються зекономити ще більше. Бабусям же, які цим займаються, близько 80-ти років.

Йдеться про будинок №32 по вулиці Володимира Великого. Це холодна панельна будівля, яку звели у 1975 році. Тобто, їй уже майже 45 років. За цей час вона вичерпала свій запас міцності комунікацій. Жодних ремонтів не робилося. Водопровідні та каналізаційні труби постійно протікають. Через це у підвалі були сирість та вологість. Панельні стіни взимку абсолютно не тримають тепло. До того ж батареї не нагріваються до достатньої температури через те, що не було достатнього тиску в мережі. Теплоносій просто не доходив до помешкань. Через це на внутрішніх стінах навіть паморозь виходила. А в під’їздах просто «вітер гуляв», що не сприяло збереженню тепла. Тобто комфортним для проживання цей будинок навряд чи можна було назвати.
Усе змінилося близько року тому, коли за справу узялися «просунуті» бабусі, які проживають у даному будинку.
«Моя донька живе у центрі міста, і в її будинку вже було організовано ОСББ. Вони поміняли двері, вікна, зробили ремонт у під’їздах тощо, – розповідає Людмила Павлюк, – тож ми сидимо тут і міркуємо, як би й собі зробити щось таке. Адже ми бачимо, як оновлюються будинки, робиться утеплення, і нам треба зробити. Тож ми вийшли на Асоціацію ОСББ «Кременчук» і запросили на консультацію голову організації Олександра Ткаченка. Він підказав створити ініціативну групу, провести збори і створити ОСББ. Так і вчинили. У нашому будинку 90 квартир, і близько 51% їх власників проголосували за створення ОСББ».
Отже, 45 років комунальники отримували з мешканців кошти за експлуатацію будинку. Але мешканці взамін майже нічого не отримували. Треба замінювати систему – вирішили люди. Створивши ОСББ, вони, в першу чергу, ухвалили замінити комунікації, поставити енергозберігаючі склопластикові вінка у під’їздах, зробити економне освітлення і змонтувати індивідуальний тепловий пункт (ІТП) для збалансування подачі теплоносія.
Для того, щоб упровадити задумане в життя, ОСББ скористувалося державною програмою «теплих кредитів». Це відразу дало результат. Індивідуальний тепловий пункт у будинку було встановлено наприкінці лютого. І вже за березень мешканці заплатили за тепло чи не втричі менше. Так, за двокімнатну у лютому мешканці заплатили 1600 гривень, а у березні вже 600 гривень. Тобто, до встановлення ІТП тариф на опалення був 25-27 гривень за квадратний метр, а після встановлення – став 11 гривень за квадратний метр. Це суттєва економія. А у квітні тариф взагалі склав 8,65 гривні за квадратний метр.
При цьому за утримання будинку люди платять 3 гривні з квадратного метра (для порівняння: у сусідніх будинках експлуатаційні витрати складають 4,30 – 4,50 гривні з квадратного метра). Додатковий внесок до ремонтного фонду складає 1,75 гривні з квадратного метра. Загальна сума виходить близько 4,75 гривень з квадратного метра. Кредит розрахований на 5 років. Але вже за рік його можна перекрити економією на теплі. До того ж зараз 100 гривень на місяць, які в середньому здають до ремонтного фонду, не така вже й велика сума, якою треба перейматися.
«Звичайно, були люди, які негативно ставилися до взяття кредиту в банку. І вони не користуються логікою, говорить Людмила Павлюк. – Я навіть не можу пояснити, як це називається. Вони в усьому вбачають підступ, остерігаються, що їх обдурять, а гроші вкрадуть. Кажуть, що помруть, а банківський борг залишиться. Так це більше схоже на егоїзм. Адже, що ми залишимо після себе нащадкам, якщо нічого не робити? Лише руїни, причому із захмарною «комуналкою». А так ми вкладаємо у краще майбутнє. І головне – треба вірити, і тоді усе вийде. Що цікаво, покращенням переймаються переважно літні люди. Молодь до цього відноситься якось пасивно. У них завжди інші справи», – говорять бабусі.

На черзі – утеплення

Мешканці будинку №32 по вулиці Володимира Великого сподіваються, що цього літа відкриють кредитну лінію на утеплення будинку. На заміну труб гарячого і холодного водопостачання та поліпропіленові труби у підвалі. Це не лише зробить його енергоефективним, а ще й естетично привабливим. Але для цього потрібно буде додатково здавати до ремонтного фонду ще по 3,7 гривні з квадратного метра житлової площі. Загальна сума експлуатаційних витрат складе приблизно 7,45 гривень з квадратного метра. За стандартну двокімнатну квартиру доведеться викласти 450 гривень. Але такі витрати окупляться вже після першого опалювального сезону, вважають наші пенсіонерки. Адже економія вийде більшою, ніж комунальні платежі. І будинок буде повністю оновлений.

Про газ: заробляють на повітрі

Мешканка будинку №32 по вулиці Володимира Великого Тетяна Левадна розповіла повчальну історію про оплату за газ. Коли в неї не було газового лічильника, вона платила за нормами споживання. У її квартирі прописано 5 чоловік. За місяць виходило 370-400 гривень. Така різниця пояснювалася тим, що на будинок встановили загальний лічильник, і понаднормові витрати розподілялися на усіх, хто не встановив індивідуальний лічильник. Наразі норма споживання на одну людину складає 3,29 кубометри на людину. Тож на п’ятьох мешканців у квартирі вона складає десь 140 гривень.
Після того, як Тетяна Левад2на встановила лічильник, вона заплатила за місяць всього близько 50 гривень. Виходить, вона переплачувала у вісім разів. Фактично, це була плата за повітря.
Інша пенсіонерка з цього будинку також скаржиться на дорожнечу. Вона жива сама, і за газ платить більше 70 гривень. Хоча за нормою споживання повинна платити 28 гривень. При цьому газом користується вкрай мало. І тепер також задумується, як встановити газовий лічильник.

Все по темі: гроші  комуналка  опалення  утеплення 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин