Кабмін пропонує звільнити старих вчителів зі шкіл… Погрожує штрафами

Уряд запропонував парламенту новий закон, що регулює шкільну освіту. Одним із напрямів такої реформи стане переатестація та сертифікація вчителів.

Згідно з проектом закону «Про повну загальну середню освіту» (№10204) 12-річне навчання та 12-бальна система оцінок стають стандартом.

Директора школи обиратимуть на конкурсних засадах строком на 6 років. Причому в одній школі особа зможе керувати не більш як 12 років поспіль. Також передбачена низка заборон для зайняття керівної посади.

Після набрання чинності цим законом усі безстрокові договори з директорами шкіл (ліцеїв, гімназій) мають бути розірвані та укладені контракти на 6 років. Так само вчинять із педагогами, які отримують пенсію за віком. З ними також

укладатимуть контракти на строк від 1-го до 3-х років. Незгодних із новою системою Уряд пропонує звільняти.

Ті, хто залишиться працювати, будуть зобов’язані пройти атестацію та сертифікацію. Отримання сертифікату дасть право на доплату в розмірі 20% до посадового окладу. Але цих доплат позбавлять, якщо вчителя спіймають на академічній недоброчесності. У розлогому переліку дій, які підпадають під це визначення, є, наприклад, необ’єктивне оцінювання як учнів, так і колег, надання допомоги учням під час оцінювання тощо.

Між іншим, за невиконання вимог чиновників від освіти щодо усунення порушення законодавства в цій сфері передбачене покарання у вигляді штрафу в розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850—1700 грн.).

Все по темі: вчителі  звільнити  старі 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин